Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 607 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,759,982,136.00 607 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 43,730 2014-08-12 2014-08-13 34610110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 220 dt 10.7.14 s 14000873fh16 dt 10.7.14 up 6 dt 27.5.14 njf 24.6.14 njf APP 13.6.14 kontr 26.6.2014 urdh282 dt 26.6.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 12,722 2014-08-12 2014-08-13 34510110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 218 dt 10.7.14 s 14000871fh 6 dt 10.7.14 up 6 dt 27.5.14 njf 24.6.14 njf APP 13.6.14 kontr 26.6.2014 urdh282 dt 26.6.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 18,452 2014-08-12 2014-08-13 34410110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 186 dt 8.7.14 s 14000989fh 19 dt8.7.14 up 6 dt 27.5.14 njf 24.6.14 njf APP 13.6.14 kontr 26.6.2014 urdh282 dt 26.6.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 21,959 2014-08-12 2014-08-13 34010110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 190 dt 9.7.14 s 14000993 fh 4 dt 9.7.14 uop 6 dt 27.5.14 njf 24.6.14 njf APP 13.6.14 kontr 26.6.2014 urdj 282 dt 26.6.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 123,153 2014-08-12 2014-08-13 34210110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa akt verif 7.7.14 ft 196 dt 9.7.14 s 14000997 fh 6 dt 9.7.14 uop 6 dt 27.5.14 njf 24.6.14 njf APP 13.6.14 kontr 26.6.2014 urdj 282 dt 26.6.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 47,500 2014-08-07 2014-08-08 33510110012014 Udhetim i brendshem Min.Arsimit Sportit dieta punonj urdh 217 dt 28.5.14 218 dt 29.5.14 134 dt 11.4.2014 autoriz 3895 dt 04.6.2014 4086dt 11.6.2014 bord 6.8.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-08-07 2014-08-08 33010110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit Sportit njoftim publikime shk 705/6 dt 26.3.14 ft 328 dt 9.6.14 s 15792028 shk 4857 dt 16.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-08-07 2014-08-08 32910110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit Sportit njoftim publikime shk 718/6 dt 04.4.14 ft 330 dt 9.6.14 s 15792030 shk 4857 dt 16.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,767,229 2014-08-07 2014-08-08 32510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 5770dt 04.8.2014 shk prot 54 dt 9.7.2014 m qershor 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 104,500 2014-08-07 2014-08-08 33410110012014 Udhetim i brendshem Min.Arsimit Sportit dieta punonj urdh 217 dt 28.5.14 218 dt 29.5.14 autoriz 3742 dt 27.5.2014 3895 dt 4.6.2014 4086 dt 11.6.2014 bord 6.8.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-08-07 2014-08-08 32810110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit Sportit njoftim publikime shk 767/7 dt 04.4.14 ft 331 dt 9.6.14 s 15792031 shk 4857 dt 16.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,962,509 2014-08-07 2014-08-08 32610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 5770 dt 04.8.2014 dhk prot 126 dt 10.7.2014 m qershor 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-08-07 2014-08-08 33110110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit Sportit njoftim publikime shk 719/6 dt 4.4.14 ft 332 dt 9.6.14 s 15792032 shk 4857 dt 16.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,500 2014-08-07 2014-08-08 33610110012014 Udhetim i brendshem Min.Arsimit Sportit dieta punonj urdh 88 dt 19.3.14 autor 3868 dt 3.6.2014 bord 6.8.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-08-07 2014-08-08 32410110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 603 Min.Arsimit subvencion aut 5770 dt 04.8.2014,shkres 333 dt 14.7.2014 subvec m qershor 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,000 2014-08-07 2014-08-08 33310110012014 Udhetim i brendshem Min.Arsimit Sportit dieta punonj urdh 217 dt 28.5.14 autoriz 3895 dt 4.6.2014 3742 dt 27.5.2014 bord 6.8.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-08-07 2014-08-08 32710110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit Sportit njoftim publikime shk 822/7 dt 17.3.14 ft 319 dt 30.5.14 s 15793019 shk 4857 dt 16.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2014-08-06 2014-08-07 33210110012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 1011001 Min.Arsimit paga nd ekonom shk 10693/1 dt 29.7.14 urdh 301 dt 9.7.2014 bord 6.8.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEA SECURITY Tirane 395,809 2014-08-06 2014-08-07 29710110012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011001 602Min.Arsimit sherb roje up 4 dt 2877/8 dt 13.5.2014 kontr 2877/9 dt 13.5.2014 ft 201 dt 24.7.2014 s12300136 12300128
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 9,600 2014-08-06 2014-08-07 32310110012014 Sherbime te tjera 1011001 Min.Arsimit shp dogan autoriz 3887 dt 2.6.2014 deklar 35873 dt 9.6.2014 shk dar 1596dt 13.6.2014 fh 7 dt 13.6.2014 ft 1137 dt 21.6.2014 s 15156787
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 193,229 2014-08-06 2014-08-07 32210110012014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 1011001 602Min.Arsimit. kuote transp mater. Sport for children fondation Rabonl2Ulog 167875833 RABOBANK NL64RABO0167875833 shk 3233 dt 8.5.14 11727/1 dt 14.5.14 autoriz 3233/2 dt 22.5.2014 ft 7f223828 dt 7.7.14 1337.5 euro kursi 142.3 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,148,727 2014-08-06 2014-08-07 32010110012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1011001 Min.Arsimit bl tonera ft 11979597 dt 15.7.2014 fh 36 dt 18.7.14 up 11 dt 5.3.2014 autor 11/3. dt 5.5.2014 kontr 3455/1 dt 5.6.2014 pv md 16.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,079,820 2014-08-06 2014-08-07 31910110012014 Karburant dhe vaj 1011001 Min.Arsimit bl karb up 4/3 dt 19.2.2014 autoriz lidhje kontr 4/11 dt 16.5.2014 kontr 4481 dt 30.6.2014 ft 44 dt 10.7.2014 s 14807294 fh 35 dt 10.7.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 1,623,672 2014-08-04 2014-08-05 31810110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit pages TVSH rik shk profes. ft 189 dt 30.5.2014 kontr v 2kerk 5053 dt 24.7.14 013/316-755 dt 26.5.2014 sit 26.5.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,614,109 2014-08-01 2014-08-04 30810110012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011001 Min.Arsimit paga m korrik 2014 bord korrik 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 1,013,394 2014-08-04 2014-08-04 31710110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit pages TVSH rik shk profes. ft 192 dt 30.6.2014 s 02781244 kontr v2013/316-755 dt 29.4.2013 kerk 5053 dt 24.7.14 sit 26.5.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 3,920,600 2014-08-04 2014-08-04 18310110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit pages TVSH proj IPA shk MF 9868/1 dt 8.7.14 ft 165 dt 31.12.13 s 02781216 autorizim 2709/2 dt 27.5.14 kontr 2013/316-755 dt 29.4.13 sit 18.10.13
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 124,083 2014-08-01 2014-08-04 31310110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit paga m korrik 2014 bord korrik 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,026,373 2014-08-01 2014-08-04 31110110012014 Sherbime telefonike 1011001 Min.Arsimit paga m korrik 2014 bord korrik 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 573,541 2014-08-04 2014-08-04 18210110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit pages TVSH proj IPA shk MF 9868/1 dt 8.7.14 ft 152 dt 29.11.13 s 02781203 autorizim 2709/2 dt 27.5.14 kontr 2013/316-755 dt 29.4.13 sit 18.10.13
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,854 2014-08-01 2014-08-04 31210110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit paga m korrik 2014 bord korrik 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,331 2014-08-01 2014-08-04 31610110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 Min.Arsimit paga list pritje m korrik 2014 bord korrik 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,236,358 2014-08-01 2014-08-04 318510110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 Min.Arsimit paga list pritje m korrik 2014 bord korrik 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 427,539 2014-08-01 2014-08-04 30910110012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011001 Min.Arsimit paga m korrik 2014 bord korrik 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 57,718 2014-08-01 2014-08-04 31410110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit paga m korrik 2014 bord korrik 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 451,674 2014-08-01 2014-08-04 31010110012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011001 Min.Arsimit paga m korrik 2014 bord korrik 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 171,564,259 2014-07-25 2014-07-29 30710110012014 Sherbime telefonike 1011001 Min.Arsimit detyrime te prapambetura sh interneti sh per lik nga min fin nr 10789 dt 25.7.2014 sh çcelje fondi 14.7.2014 k dt 9.8.2011 aut prot 50160dt 24.7.2014 tab e detajuar faturave sh per likujdim 5016/1 24.7.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,043,639 2014-07-24 2014-07-25 30510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion QERSHORautorizim 4748/1 dt 22.7.2014 SHKRES 181 D 3/7/14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,900,086 2014-07-24 2014-07-25 30310110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion qershor 2014, autorizim 4748/1dt 22.7.2014 shk prot 293 dt 4.6.2014 m maj 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,038,684 2014-07-24 2014-07-25 30610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion qershor, autorizim 4748 dt 22.7.2014 shk prot 306 d 10/7/14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave