Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 607 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,759,982,136.00 607 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-07-24 2014-07-25 30410110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion qershor, autorizim 4748/1 dt 22.7.2014 shk prot 256 dt 1/7/2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,602,116 2014-07-24 2014-07-25 30210110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 603,Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion qershor, autorizim 4748/1 dt 22.7.2014 shk prot 1212 d 10/7/14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,050 2014-07-23 2014-07-24 30110110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 602Min.Arsimit cek bl.buqete lule pv emergjence 3.7.2014,f3.7.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEA SECURITY Tirane 63,843 2014-07-23 2014-07-24 29610110012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011001 602Min.Arsimit roje kv1290/3,13.5.2013,f30.5.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 114,004 2014-07-23 2014-07-24 30010110012014 Elektricitet 1011001 602Min.Arsimit energji f30.6.2014 qershor2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2014-07-17 2014-07-18 29810110012014 Sherbime telefonike 1011001 602Min.Arsimit f 24.3.2014 sh 24.3.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 266,153 2014-07-16 2014-07-17 29910110012014 Sherbime telefonike 1011001 602Min.Arsimit tel f30.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 3,332,028 2014-07-15 2014-07-16 26710110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave 1011001 602Min.Arsimit bl paisje inform up 13 dt 3431 dt 05.6.2012 kontr vazhd 4745 dt 27.8.2014 kontr amnend 5777/2 dt 27.10.12 ft 482dt 21.11.12 s 05043385 fh 40 dt 21.11.2012 shk 8754/9 dt 20.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 3,332,028 2014-07-15 2014-07-16 26810110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave 1011001 602Min.Arsimit bl paisje inform up 13 dt 3431 dt 05.6.2012 kontr vazhd 4745 dt 27.8.2014 kontr amnend 5777/2 dt 27.10.12 ft 483dt 21.11.12 s 05043386 fh 41 dt 21.11.2012 shk 8754/9 dt 20.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 4,112,634 2014-07-15 2014-07-16 26610110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave 1011001 602Min.Arsimit bl paisje inform up 13 dt 3431 dt 05.6.2012 kontr vazhd 4745 dt 27.8.2014 kontr amnend 5777/2 dt 27.10.12 ft 481 dt 21.11.12 s 05043384 fh 27 dt 23.11.2012 shk 8754/9 dt 20.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 27,830 2014-07-14 2014-07-15 29310110012014 Sherbime telefonike 1011001 602Min.Arsimit tel.fat qershor 2014,Lindita Nikolla kodi 32201011 s 118866417g
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 588,490 2014-07-14 2014-07-15 29210110012014 Udhetim i brendshem 1011001 602Min.Arsimit dieta punonj urdh 239 dt 6.6.2014 238 dt 6.6.2014 bord 11.7.2014 urdh 217 dt 28.5.2014 218 dt 29.5.2014 141 dt 22.4.2014 173 dt 8.5.14 134 dt 11.4.14 279 dt 24.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,550 2014-07-11 2014-07-14 28410110012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1011001 602Min.Arsimit bl pj kemb per paisje pv emergj f4 dt 6.6.2014 ft 4973 dt 3.6.2014 s 1434973 fh 33 dt 13.6.2014 Denisa bushi karte 00390229
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 650,324 2014-07-10 2014-07-14 28510110012014 Sherbimet bankare 1011001 602Min.Arsimit dieta jasht vendit urdh 270 dt 19.6.14 autoriz 10/7 dt 10.7.2014 4540 euro kursi 143.1 lek Denisa Bushi karte 026471921
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "ATELIER 4" Tirane 1,052,596 2014-07-11 2014-07-14 29110110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 231 Min.Arsimit dhe Sporteve PAGES tvsh rikonstr shkollave profes. kontr vazhd 2013/317-505 dt 24.4.2014 sit 2 dt 17.6.2014 ft 8 dt 2.7.2014 s 02467947
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,750 2014-07-10 2014-07-11 28310110012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1011001 602Min.Arsimit dhe Sporteve bl mat funs paisje pv emergj f4 dt 3.6.2014 ft 4972 dt 3.6.2014 s 14134972 fh 32 dt 13.6.2014 Denisa bushi karte 00390230
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 59,166 2014-07-10 2014-07-11 28210110012014 Posta dhe sherbimi korrier 1011001 602Min.Arsimit dhe Sporteveshp oste ft 2885 dt 26.6.2014 s 11510761
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,289,190 2014-07-10 2014-07-11 28610110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001 602Min.Arsimit dieta jasht vendit urdh59dt 27.2.14 60 dt 27.2.14 61 dt 27.2.14 62 dt 27.214 autoriz 10/7 dt 10.7.2014 9000 euro kursi 143.1 lek Denisa Bushi karte 026471921
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,550 2014-07-09 2014-07-10 27610110012014 Sherbim per ngrohje Min.Arsimit dhe Sporteve rio ftohsi pv emergj f4 dt 106.2014 ft 19 dt 10.6.2014 s 6764776 Anila Shehi nr karte 024422484
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KOHA JONE Tirane 5,000 2014-07-09 2014-07-10 27110110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602Min.Arsimit publikim shkres 705/6 dt 26 .3.2014 ft 89 dt 4.4.2014 s 88619746
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,550 2014-07-09 2014-07-10 28010110012014 Sherbim per ngrohje Min.Arsimit dhe Sporteve rip ftohsi pv emergj f4 dt 10.6.2014 ft20 dt 10.6.2014 s 67647767 Anila Shehi nr karte 024422484
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 234,197 2014-07-08 2014-07-09 27910110012014 Te tjera transferta tek individet Min.Arsimit dhe Sporteve paga list pritje bord 30.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 77,550 2014-07-08 2014-07-09 27210110012014 Udhetim jashte shtetit Min.Arsimit dhe Sporteve udhetim j vendit pv emergj 9.6.2014 ft 34 dt 09.6.2014 s 15435085 urdh224 dt 3.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 135,340 2014-07-09 2014-07-09 27810110012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Arsimit e perseritur shp posteft 25 dt 3.2.14 s 12599975 kontr sherb 484 dt 23.1.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 142,500 2014-07-08 2014-07-09 27510110012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Arsimit dhe Sporteve shp pritje percj prog pune 224/1 dt 3.6.2014 autoriz 3817/2 dt 2.6.2014 marev 3853 dt 3.6.2014 vkm 258 dt 3.6.1999 ft 142 dt 11.6.2014 s 05918532
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 116,400 2014-07-08 2014-07-09 27910110012014 Udhetim jashte shtetit Min.Arsimit dhe Sporteve udhetim j vendit up 29 dt 26.6.2014 ftes 27.6.2014 njf 276.2014 ft 175 dt 27.6.2014 s 7269630
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BASHA & I Tirane 5,432,470 2014-07-08 2014-07-09 23810110012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Arsimit dhe Sporteve Aleksander Nushi ekzek v gjyqsore shk 8123/54 dt 12.6.2014 v gj 43 dt 24.6.2010 shk 258/10 dt25.4.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 123,300 2014-07-09 2014-07-09 27710110012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Arsimit e perseritur shp poste ft 24 dt 3.2.14 s 12599974 kontr sherb 484 dt 23.1.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FATMIR XHAFERI Tirane 39,390 2014-07-08 2014-07-09 27410110012014 Libra dhe publikime profesionale Min.Arsimit dhe Sporteve bl legjislac. up 26 dt 12.5.2014 ftes 15.5.14 up 28 dt 15.5.14 ftes 19.5.14 pv f 6 dt 13.6.2014 ft 37 dt 13.6.2014 s 11201993 fh 31 dt 13.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 2,337,475 2014-07-03 2014-07-04 24010110012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Min.Arsimit dhe Sporteve ekzek v gjyqsore shk 8123/54 dt 12.6.2014 v gj 1769 dt 4.7.2012 shk 6154 dt 14.5.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-07-03 2014-07-04 27010110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvencion aut 4195/4 dt 01.7.2014,shkres 283 dt 17.6.2014 subvec m maj 2014 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 430,100 2014-07-03 2014-07-03 27110110012014 Sherbimet bankare 1011001 602Min.Arsimit pagese ne valute kursi 143,2lekurdh 274 dt 20.6.2014 autoriz 4277/1 dt 20.6.2014 urdh 224 dt 3.6.2014 3869/2 autoriz.dt 3.6.2014 urdh 266 dt 17.6.2014 autoriz 4171/1 dt 30.6.2014 urdh 267 dt 18.6.2014 autoriz 4212/
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,726,392 2014-07-01 2014-07-02 25610110012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 1011001 Min.Arsimit paga m qershor 2014 bord qershor 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 57,718 2014-07-01 2014-07-02 26210110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit paga m qershor 2014 bord 30.6.2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,027,435 2014-07-01 2014-07-02 25910110012014 Sherbime telefonike 1011001 Min.Arsimit paga m qershor 2014 bord qershor 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,027,589 2014-07-01 2014-07-02 26310110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 Min.Arsimit paga list pritje bord 30.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 403,623 2014-07-01 2014-07-02 25810110012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011001 Min.Arsimit paga m qershor 2014 bord qershor 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 349,986 2014-07-01 2014-07-02 25710110012014 Sherbime telefonike 1011001 Min.Arsimit paga m qershor 2014 bord qershor 2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 124,083 2014-07-01 2014-07-02 26110110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit paga m qershor 2014 bord 30.6.2014 pl 114 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,854 2014-07-01 2014-07-02 26010110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimit paga m qershor 2014 bord qershor 2014 pl 114 f 88
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave