Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 607 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,759,982,136.00 607 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,537 2014-11-03 2014-11-03 46810110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga liste pritje bord 31.10.02014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,329,159 2014-11-03 2014-11-03 46710110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga liste pritje bord 31.10.02014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 480,604 2014-11-03 2014-11-03 46210110012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m tetor 2014 bord 30.10.2014 pl 110 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 420,104 2014-11-03 2014-11-03 46110110012014 Shtese page per kualifikimin 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m tetor 2014 bord 30.10.2014 pl 110 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 34,540 2014-11-03 2014-11-03 46610110012014 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m tetor 2014 bord 30.10.2014 pl 110 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,019,047 2014-11-03 2014-11-03 46310110012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m tetor 2014 bord 30.10.2014 pl 110 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 126,493 2014-11-03 2014-11-03 46510110012014 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m tetor 2014 bord 30.10.2014 pl 110 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,649,467 2014-11-03 2014-11-03 46010110012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m tetor 2014 bord 30.10.2014 pl 110 f 88
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2014-10-28 2014-10-29 45710110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp bl kurora pv emrgj 1.7.14 ft 80 dt 4.7.14 s 6588760 pv 31.7.14 f 83 dt 31.7.14 s 6588763
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 659,014 2014-10-27 2014-10-28 44410110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 7311/9 dt 16.10.2014 urdh 392 dt 3.10.2014 5815 USD kursi 112.9 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEA SECURITY Tirane 131,680 2014-10-28 2014-10-28 45810110012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011001 602Min.Arsimit shp roje kontr vazhd 25.8.14 ft 304 dt 30.9.14 s 16968539
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 35,000 2014-10-28 2014-10-28 45310110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritje progr 383 prot 6365/2 dt 23.9.2014 vkn258 dt 3.6.1999 ft 37 dt 25.9.2014 s 02172137
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 134,012,980 2014-10-27 2014-10-28 45110110012014 Sherbimet bankare 1011001 Min.Arsimit dhe Sporteve pages kuote vjetore pjesmarrje ne HOZON 2020 autor nr1 dt 6747/1 dt 23.10.2014 shk MPJ prot 14411 dt 12.9.2014 ref 13.10.2014 nr 3241408644eoro 960587.67 euro kursi 139.5. lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 48,580 2014-10-28 2014-10-28 45610110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001 602Min.Arsimit shp bl ilet avioni up 37 dt 1.10.2014 ftes 3.10.2014 njf 30.10.2014 ft 260 dt 3.10.2014 s 7269525
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,148,985 2014-10-27 2014-10-28 44510110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 7311/1 dt 16.10.2014 urdh 392 dt 3.10.2014 10158 USD kursi 112.9. lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "P I R R O" Tirane 15,000 2014-10-28 2014-10-28 45410110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritje progr 383 prot 6365/2 dt 23.9.2014 vkn258 dt 3.6.1999 ft 3 dt 25.9.2014 s 16035253
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 257,385 2014-10-28 2014-10-28 45910110012014 Udhetim i brendshem 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit dieta punonj urdh 375 dt 19.9.2014 359 dt 15.9.2014 autor 65363 dt 11.9.2014 6843 dt 19.9.204 urdh 386 dt 30.9.2014 352 dt 9.9.2014 bord 24.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,566,000 2014-10-27 2014-10-28 45210110012014 Sherbimet bankare 1011001 Min.Arsimit dhe Sporteve pages kuote vjetore pjesmarrje neERASMUS autor nr 3 dt 7438/1 dt 23.10.2014 shk MPJ prot 16443 dt 6.10.2014 ref 13.10.2014 nr 324141604euro 90000. euro kursi 139.5. lek ligji 117/214 ratifik. marev. per pr
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,000 2014-10-27 2014-10-28 45510110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sporteve shp pritje koktejl progr 383 dt 23.9.204 ft 182471 dt 25.9.14 denisa Ngjela
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,913,214 2014-10-23 2014-10-24 44010110012014/ Sherbimet bankare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 7311/6 dt 16.10.2014 urdh 392 dt 3.10.2014 52222 USD kursi 113.1 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,045,504 2014-10-23 2014-10-24 44310110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 7311/3 dt 16.10.2014 urdh 392 dt 3.10.2014 9226 USD kursi 113.1 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,826,263 2014-10-23 2014-10-24 44110110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 7311/2 dt 16.1002014 urdh 392 dt 3.10.2014 60356 USD kursi 113.1 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,860,700 2014-10-23 2014-10-24 44810110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 7311/10 dt 16.10.2014 urdh 392 dt 3.10.2014 52281 USD kursi 112.1 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,165,741 2014-10-23 2014-10-24 44610110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 7311/2 dt 16.1002014 urdh 392 dt 3.10.2014 46288 USD kursi 111.6 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,580,967 2014-10-23 2014-10-24 44910110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 7311/7 dt 16.10.2014 urdh 392 dt 3.10.2014 40865 USD kursi 112.1 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 390,775 2014-10-23 2014-10-24 44210110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 7311/2 dt 16.10.2014 urdh 392 dt 3.10.2014 2750 euro kursi 142.1 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,552,005 2014-10-23 2014-10-24 44710110012014 Bursa 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages burse ekselence marev 7311/2 dt 16.1002014 urdh 392 dt 3.10.2014 31828USD kursi 111.6 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 494,858 2014-10-21 2014-10-22 44010110012014 Sherbimet bankare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages kontrib pjesm FP-7 vkm 1 dt 10.1.2007 International NEW YORK TIME llog 00020735047 FR7630003038770002073504780ft 0103436 dt 30.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 321,410 2014-10-21 2014-10-22 43710110012014 Sherbime telefonike Min.Arsimit dhe Sporteve shp telef m shtator 2014 ser 718567026 klienti 310001697515
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 83,760 2014-10-21 2014-10-22 43510110012014 Uje 1011001 602Min.Arsimit uje fat1406-159767 1409-159767 -1-1,shtator 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 123,076 2014-10-21 2014-10-22 43610110012014 Elektricitet 1011001 Min.Arsimit Shp energji fat 61674646405 kod kl TR1C110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 737,480 2014-10-21 2014-10-22 43910110012014 Sherbimet bankare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages proj Tempusproj 511335 TEMPUS-1-2010RS Universityof Novisad log 504117-100129027 Narodna bank Srbije Beograd DE20500700100935930800 5165 euro kursi 142.3 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-10-17 2014-10-20 43010110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim7316/1dt 15.10.2014 shk prot 344 dt 1.10.2014 m gusht 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,274 2014-10-17 2014-10-20 43210110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages shp perkthimi udhz 3165 dt 12.5.2014 kontr sherb 62335/1 dt 6.10.2014 bord 16.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,586 2014-10-17 2014-10-20 43310110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit tat pages shp perkthimi udhz 3165 dt 12.5.2014 kontr sherb 62335/1 dt 6.10.2014 bord 16.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,602,116 2014-10-17 2014-10-20 42910110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autoriz. 7316/1 dt 15.10.2014 shk prot 1412dt 15.9.2014 m gusht 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-10-17 2014-10-20 43110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 603 Min.Arsimit subvencion autor 6551/1 dt 30.9.2014,shkres 380 dt 08.9.2014 subvec m gusht 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 285,285 2014-10-13 2014-10-14 42610110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001 602Min.Arsimit pagese ne valute kursi 2000e*142.5 lekpagese dieta jasht vendit urdh343 dt 3.9.14 351 dt 5.9.14 388 dt 1.10.14 autoriz 10/10 dt 10.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 350,000 2014-10-09 2014-10-13 42010110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001Min.Arsimit dhe Sportit bl bilet avioni up 33 dt 8.9.14 ftes 9.9.14 njf 9.9.14 ft 202 dt 22.9.14 s 15269535
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 342,440 2014-10-09 2014-10-10 41910110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001Min.Arsimit dhe Sportit bl bilet avioni up 32 dt 05.9.2014 ftes 08.9.14 nj f 8.9.14 njf 9.9.14 ft 217 dt 9.9.14 s 7269578
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave