Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 607 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,759,982,136.00 607 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 89,812 2014-12-15 2014-12-16 54210110012014 Elektricitet 1011001 Min.Arsimit en el m nentor 2014 klienti TR1C110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 6,418,680 2014-12-15 2014-12-16 53510110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft 783 dt 21.11.2014 s 02830346 fh 17 dt 21.11.2014 pv md 21.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 297,556 2014-12-15 2014-12-16 54610110012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1011001 602Min.Arsimit tat ekz vend gjyqi vendim 1642 dt 18.7.13 bord 12.12.2014 shl MF 16/183/25 dt 4.12.2014 vend 7775 dt 23.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,000 2014-12-15 2014-12-16 54910110012014 Shpenzime per honorare 1011001 602Min.Arsimit honorare urdh 475 dt 4.12.2014 bord 15.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 1,100,400 2014-12-15 2014-12-16 53710110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft 798 dt 25.11.2014 s 02830361 fh 13 dt 25.11.2014 pv md 25.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,678,004 2014-12-15 2014-12-16 54510110012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1011001 602Min.Arsimit rkz vend gjyqi vendim 1642 dt 18.7.13 bord 12.12.2014 shl MF 16/183/25 dt 4.12.2014 vend 7775 dt 23.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 8,121,240 2014-12-15 2014-12-16 53810110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft805 dt 26.11.2014 s 02830368 fh 13 dt 26.11.2014 pv md 26.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 20,238,120 2014-12-15 2014-12-16 54110110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft804 dt 4.12.2014 s 02830367 fh 26 dt 4.12.2014 pv md 4.12.2014 ft 807 dt 4.12.14 s 02830370 fh 27 dt 4.12.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 56,100 2014-12-15 2014-12-16 54310110012014 Uje 1011001 602Min.Arsimit uje fat1411-159767 1409-159767 -1-1,shtator 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) A. N. K. Tirane 20,240,263 2014-12-15 2014-12-16 54710110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages kosto lokale dhe tvsh ft 22 dt 12.9.2012 s 85640470 shk 8754/9 dt 20.6.2014 kontr 9 dt 30.7.2008 sit 22.12.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 20,162,040 2014-12-15 2014-12-16 53410110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft 781, 782 786 787 dt 20.11.2014 s 02830344 45--19-50 fh 20 dt 20.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 8,232,720 2014-12-15 2014-12-16 53910110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft782 dt 27.11.2014 s 02830365 fh 13 dt 27.11.2014 pv md 1.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) U NI V E R S A L Tirane 36,000 2014-12-10 2014-12-15 52310110012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp rip automj pv emergj f4 dt 13.12.2013 ft 126 dt 13.12.13 s 11682942
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 121,500 2014-12-10 2014-12-12 52010110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritje urdh progr 298 dt 23.6.2011 ft 132 dt 29.7.2011s 88122506
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KOCO BENDO Tirane 6,000 2014-12-11 2014-12-12 515110110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp perkthimi shk MF 10186 dt 14.7.14 kontr 2014 dt 10.4.13 ft2 dt 17.7.13 s 6256952
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 230,100 2014-12-10 2014-12-12 51810110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit spot publicurdh 350 dt 28.8.13 autor 4309/2 dt 30.8.2013 kontr 308.13 ft 375 dt 31.8.13 s 03011075
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AUTOLAND Tirane 803,688 2014-12-11 2014-12-12 52510110012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1011001 602Min.Arsimit sherb rip automj kontr vazhd 5076/4 dt 24.9.14 ft 35 dt 18.11.2014 s 16760835 ft 36 dt 18.11.2014 s 16808836 ft 37 dt 18.11.2014 s 16808837 pv 18.1.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KOCO BENDO Tirane 20,900 2014-12-11 2014-12-12 5151110110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp perkthimi shk MF 10186 dt 14.7.14 kontr 2014 dt 10.4.13 ft 3 dt 17.7.13 s 6256953
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIMEX Tirane 185,544 2014-12-11 2014-12-12 53110110012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1011001 602Min.Arsimit Sporteve bl mat pastr up 38 dt 21.10.2014 ftes 30.10.2014 njf 310.10.2014 ft 376 dt 19.11.2014 s 17667923 fh 51 dt 19.11.2014 ft 377 dt 9.11.2014 s 17667924 fh 52 dt 19.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 162,960 2014-12-11 2014-12-12 52910110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001 602Min.Arsimit bl bilet up 46 dt 21.11.2014 ftes 25.11204 njf 25.11.2014 ft 345 dt 25.11.2014 s 76420062 urdh MAS 454 dt 19.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 29,359 2014-12-10 2014-12-12 52110110012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shpsigur mjetir up 19 dt 26.11.2013 ftes 5.2 ftes per ofert 12.12.13 ft 1950 dt 13.12.2013 s 11954691 .2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FLORI HOXHA Tirane 120,851 2014-12-11 2014-12-12 52810110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001 602Min.Arsimit bl bilet urdhMAS 415 dt 21.10.2014 pv emergj f4 dt 21.10.2014 ft 24 dt 21.10.2014 s 6917132
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 35,000 2014-12-11 2014-12-12 52710110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001 602Min.Arsimit bl ilet up 44 dt 14.11.2014 ftes 17.1.2014 njf 18.11.2014 ft 95 dt 18.11.2014 s 5394096 urdh Min 437 dt 10.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEA SECURITY Tirane 164,920 2014-12-10 2014-12-11 52410110012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011001 602Min.Arsimit sherb roje civile kontr v1290/3,13.5.2013,ft 273 dt 31.12.2013 s 09459277 shk MF 16101/2 dt 1.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 99,000 2014-12-10 2014-12-11 51910110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp pritje urdh progr 246 dt 1.6.2011 ft 104 dt 30.6.2011 s 72002476
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 227,532 2014-12-10 2014-12-11 52210110012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp rip automjeti pv emrgj f4 dt 19.11.2013 ft 800 dt 19.11.2013 s 11728098 shk MF 16101/2 dt 1.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 843,499 2014-12-10 2014-12-11 52610110012014 Sherbimet bankare 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit kuote anetarsie autirizim 8656/1 dt 26.11.2014 shk 19503 dt 19.11.2014 Interntional Atomic Energy Agenncy llog 00237571500 unicred bank austria Ag At411100000237571500 5877 euro kursi 143.1 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KOCO BENDO Tirane 11,960 2014-12-09 2014-12-10 51610110012014 Shpenzime per honorare 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit sherb perkthimi shk MF 16211 dt 24.11.2014 10186 dt 14.7.14 kontr sherb 2014 dt 10.4.13 ft 4 dt 25.7.13 s 6256954
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 6,000 2014-12-09 2014-12-10 51310110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit publik ne gazet shk MF 10186 dt 14.7.14 shk 466/1 dt 22.10.2013 kontr reklame 31.10.13 ft 120 dt 31.10.13 s 10845188
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MONTELA Tirane 138,000 2014-12-09 2014-12-10 51210110012014 Sherbim per ngrohje 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit sherb gjeneratori shk MF 10186 dt 14.7.14 pv f4 dt 30.7.2013 pv md 1.8.13 ft 8 dt 1.8.13 s 84138858
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 82,889 2014-12-01 2014-12-01 508101100120141 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m nentor 2014 bord 30.11.2014 pl 111 f 87
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 495,196 2014-12-01 2014-12-01 50610110012014 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m nentor 2014 bord 30.11.2014 pl 111 f 87
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,561,045 2014-12-01 2014-12-01 50510110012014 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m nentor 2014 bord 30.11.2014 pl 111 f 87
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,033,978 2014-12-01 2014-12-01 507101100120141 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m nentor 2014 bord 30.11.2014 pl 111 f 87
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 125,288 2014-12-01 2014-12-01 509101100120141 Shtese page per pune jashte orarit 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m nentor 2014 bord 30.11.2014 pl 111 f 87
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 488,450 2014-12-01 2014-12-01 506101100120141 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m nentor 2014 bord 30.11.2014 pl 111 f 87
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 6,016,464 2014-12-01 2014-12-01 506101100120141 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 231Min.Arsimit dhe Sportit pages tvsh rik shk profeskontr vazhd BE nr 2013/316-755 dt 29.4.2013 sit certif 5 dt 1.7.14 -20.8.2014 shk tat 17634/1 dt 20.11.2014 ft 205 dt 31.10.2014 s 13047257
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,537 2014-12-01 2014-12-01 511101100120141 Te tjera transferta tek individet 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga list pritje m nentor 2014 bord 30.11.2014 nd ekonk. urdj 463 dt 25.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,089,550 2014-12-01 2014-12-01 510101100120141 Te tjera transferta tek individet 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga list pritje m nentor 2014 bord 30.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIDAKTALBA Tirane 42,771,240 2014-11-26 2014-11-27 28910110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1011001 Min.Arsimit dhs Sporteve shk MF 9243/14 dt 2.7.14 up 7 prot 776 dt 12.2.2013 njf 776/3 dt 11.4.13 kontr 776/10 dt 19.4.2013 ft68 dt 17.10.2013 s 10044972fh 81 dt 18.10.2013 akt marje dorezim 17.10.2013
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave