Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 607 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,759,982,136.00 607 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 776,550 2014-11-26 2014-11-27 50310110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 Min.Arsimit dhe Sporteve subecion nd trajtim stud .autorizim 7992/1 dt 11.11.2014 shk 395 dt 10.11.2014 m shtator 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIDAKTALBA Tirane 4,043,300 2014-11-26 2014-11-27 28710110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1011001 Min.Arsimit dhs Sporteve shk MF 9243/14 dt 2.7.14 up 7 prot 776 dt 12.2.2013 njf 776/3 dt 11.4.13 kontr 776/10 dt 19.4.2013 ft69 dt 17.10.2013 s 10044973 fh 27 dt 22.10.2013 akt marje dorezim 17.10.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) START CO Tirane 27,600,000 2014-11-26 2014-11-27 29010110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1011001 602Min.Arsimit dhs sporteve shk mf 9243/14 dt 2.7.14 up 7 prot 776 dt 12.2.2013 njf 776/6 dt 11.4.13 kontr 776/13 dt 19.4.2013 ft 35 dt 12.11.2013 s 02337735 fh 14 dt 12.11.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIDAKTALBA Tirane 16,472,760 2014-11-26 2014-11-27 28810110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1011001 Min.Arsimit dhs Sporteve shk MF 9243/14 dt 2.7.14 up 7 prot 776 dt 12.2.2013 njf 776/3 dt 11.4.13 kontr 776/10 dt 19.4.2013 ft 70 dt 17.10.2013 s 10044974fh 72 dt 17.10.2013 akt marje dorezim 13.10.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 285,886 2014-11-26 2014-11-27 50210110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001 602Min.Arsimit pagese dieta j vendit urdh 454 dt 19.11.2014 437 dt 10.1.14 425 dt 2810.2014 autoriz 24/11 dt 24.11.14 2000Euro kursi 142.8 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,250 2014-11-26 2014-11-26 50410110012014 Kancelari 1011001 Min.Arsimit dhe Sporteve bl kancel pvemergj 15.11.2014 ft 15.11.2014 seri 119805607
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 66,830 2014-11-24 2014-11-25 50110110012014 Udhetim i brendshem 1011001 602Min.Arsimit dhe Sporteve bord 20.11.2014 urdh 386 dt 30.9.14 urdh 278 dt 24.6.14 232 dt 6.6.14 progr auditimi 7141/1 dt 20.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 54,300 2014-11-24 2014-11-25 49810110012014 Uje 1011001 602Min.Arsimit uje fat1409-159767 -1-1tetor 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 248,570 2014-11-24 2014-11-25 50010110012014 Udhetim i brendshem 1011001 602Min.Arsimit dhe Sporteve bord 20.11.2014 urdh 386 dt 30.9.14 urdh 278 dt 24.6.14 232 dt 6.6.14 progr auditimi 7141/1 dt 20.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 308,383 2014-11-24 2014-11-25 49710110012014 Sherbime telefonike Min.Arsimit dhe Sporteve shp telef m tetor 2014 ser 718736250 klienti 310001697515
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 71,668 2014-11-24 2014-11-25 49910110012014 Elektricitet 1011001 Min.Arsimit shp energji fat 617934289 kod kl TR1C110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 75,625 2014-11-20 2014-11-21 49410110012014 Sherbime telefonike 1011001 602Min.Arsimit tel.fat tetor 2014 kodi 322011 ft 1171044785 dt 2.10.2014 shk 12864/1 dt 2.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEA SECURITY Tirane 131,680 2014-11-20 2014-11-21 49610110012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011001 602Min.Arsimit shp roje kontr vazhd 25.8.14 ft 338 dt 31.10.14 s 16968575
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 102,972 2014-11-20 2014-11-21 49210110012014 Sherbime telefonike 1011001 602Min.Arsimit tel.fat gusht 2014 kodi 322011 ft 1161143850 dt 1.8.2014 shk 12864/1 dt 2.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AUTOLAND Tirane 377,160 2014-11-20 2014-11-21 49510110012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1011001 602Min.Arsimit sherb rip automj up 11 dt 25.7.2014 njf 2.9.14 kontr 5076/4 dt 24.9.14 ft 8 dt 23.10.2014 s 16760808 ft 9 dt 23.10.2014 s 16760809 ft 11 dt 23.10.2014 s 16760811 pv md 23.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 87,970 2014-11-20 2014-11-21 49310110012014 Paga baze 1011001 602Min.Arsimit tel.fat shtator 2014 kodi 322011 ft 1161143850 dt 1.8.2014 shk 12864/1 dt 2.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 45,264 2014-11-17 2014-11-18 48510110012014 Libra dhe publikime profesionale Min.Arsimit dhe Sporteve sh pbotim reviste mesuesi up 5 dt 27.5.14 njf 9.7.14 kontr 29.7.14 ft 323 dt 15.10.2014 s 18111026 fh 25 dt 20.10.14 ft 322 dt 15.10.14 s 18111025 fh 10 dt 15.10.2014 ft 324 dt 15.10.14 s 18111027 fh 13 dt 15.10.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 43,608 2014-11-17 2014-11-18 48610110012014 Libra dhe publikime profesionale Min.Arsimit dhe Sporteve shp botim reviste mesuesi kontr vazh.29.7.14 ft 330-334 dt 16.10.2014 s 18111033-37 fh 7-22 dt 16.10.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 3,312 2014-11-17 2014-11-18 48910110012014 Libra dhe publikime profesionale Min.Arsimit dhe Sporteve shp botim reviste mesuesi kontr vazh.29.7.14 ft 338 dt 22.10.2014 s 18111041 fh 11 dt 22.10.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 23,736 2014-11-17 2014-11-18 48710110012014 Libra dhe publikime profesionale Min.Arsimit dhe Sporteve shp botim reviste mesuesi kontr vazh.29.7.14 ft 339-341 dt 20.10.2014 s 18111042-44 fh 12-17 dt 23.10.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,522,858 2014-11-17 2014-11-18 48410110012014 Karburant dhe vaj 1011001 Min.Arsimit bl karb up 4/3 dt 19.2.2014 autoriz lidhje kontr 4/11 dt 16.5.2014 kontr 4481 dt 30.6.2014 ft 09 dt 05.11.2014 s 17224159 fh 48 dt 05.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 78,936 2014-11-17 2014-11-17 48810110012014 Libra dhe publikime profesionale Min.Arsimit dhe Sporteve shpbotim reviste mesuesi kontr vazhd 29.7.14 ft 344-359 dt 21.10.2014 s 18111047-18111062 fh 1-34dt 23.10.14 list bashk.
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 174,555 2014-11-14 2014-11-17 48010110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim 7992/1 dt 11.11.2014 shk 153 dt 14.10.2014 subvec m shtator 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 2,142,309 2014-11-14 2014-11-14 47810110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim 7992/1 dt 11.11.2014 shk 153 dt 14.10.2014 subvec m shtator 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHPRESA - AL Tirane 7,000 2014-11-14 2014-11-14 48310110012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale Min.Arsimit dhe Sporteve bl router WIFI pv emergj 6.11.2014 ft 2728 dt 6.11.2014 s 18302728 fh 50 dt 6.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 3,232 2014-11-14 2014-11-14 48210110012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min.Arsimit dhe Sporteve takse automj autor 8333 dt 10.11.2014 ft 118574494 dt 11.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 2,600,344 2014-11-14 2014-11-14 47710110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim 7992/1 dt 11.11.2014 shk 153 dt 14.10.2014 subvec m shtator 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 21,763,034 2014-11-14 2014-11-14 47610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim 7992/1 dt 11.11.2014 shk 153 dt 14.10.2014 subvec m shtator 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,560,038 2014-11-14 2014-11-14 47910110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim 7992/1 dt 11.11.2014 shk 153 dt 14.10.2014 subvec m shtator 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,434,737 2014-11-14 2014-11-14 48110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim 7992/1 dt 11.11.2014 shk 153 dt 14.10.2014 subvec m shtator 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,300 2014-11-10 2014-11-11 47210110012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit pages taksa automj autor. 8171 dt 4.11.2014 ft 118567892 dt 4.1.2014 s BC23703
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 30,690 2014-11-10 2014-11-11 47410110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit bl bilet avioni up 39 dt 21.10014 ftes 22.10.14 nj f 22.10.014 ft 294 dt 22.10.14 s 7642010
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COFFEE CLUB Tirane 9,500 2014-11-10 2014-11-11 47410110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit bl kafe pv emergj 29.10.2014 ft 6728 dt 29.10.2014 s 18235929fh 47 dt 29.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,550 2014-11-06 2014-11-11 47110110012014 Sherbimet bankare 1011001 602Min.Arsimit dhe Sportit rip automj pv emergj 21.10.2014 deftes tatimore 576 dt 21.10.204 prev 21.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FLORI HOXHA Tirane 46,077 2014-11-10 2014-11-11 45710110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit bl bilet avioni pv emergj 8.10.2014 ft 22 dt 8.10.2014 s 6917123 u7rdh 404 dt 7.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2014-11-10 2014-11-11 47310110012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit pages taksa automj autor. 8171 dt 4.11.2014 ft 1251 dt 4.11.2014 s 16497021
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 850 2014-11-07 2014-11-07 47210110012014 Sherbimet bankare 1011001 602Min.Arsimit dhe Sportit larje perde pv emergj 29.9.14 ft 20 dt 29.9.14 s 1309813
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 46,507 2014-11-06 2014-11-06 46910110012014 Sherbime telefonike 1011001 602Min.Arsimit tel.fat shtator 2014 kodi 32201011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 70,902 2014-11-06 2014-11-06 47010110012014 Posta dhe sherbimi korrier 1011001 602Min.Arsimit shp poste ft 4269 dt 26.10.3014 s 12591598
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 83,924 2014-11-03 2014-11-03 46410110012014 Shtese page per pune jashte orarit 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m tetor 2014 bord 30.10.2014 pl 110 f 88
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave