Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 607 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,759,982,136.00 607 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 6,553,140 2014-12-24 2014-12-29 59610110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 821 dt 15.12.2014 s 02830384 fh 13 dt 05.12.2014 pv Puke 15.12.2014 ft 82 dt 15.12.2014s 02830385
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 65,824 2014-12-23 2014-12-29 587101100120141 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit tat ekz vend gjyqi546 dt 14.2.2014 vend 1850 dt 25.5.2014 bord 22.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 2,533,800 2014-12-24 2014-12-29 59510110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 828 dt 10.12.2014 s 02830391 fh 10 dt 10.12.2014 pv Kukes10.12.2014 ft 795 dt 25.11.2014 s 02830358 fh 8 dt 25.1.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 114,579 2014-12-23 2014-12-24 58910110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa kontr vazhd 2257/9dt 26.6.2014 ft 211 dt 9.7.2014 s 1400864 fh 4 dt 9.7.2014 ft 204 dt 9*.7.14 s 14000857 fh 14 dt 9.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 6,875 2014-12-23 2014-12-24 59010110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa kontr vazhd 2257/9dt 26.6.2014 ft 234 dt 10.7.2014 s 1400887 fh 37 dt 18.7.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 592,416 2014-12-23 2014-12-24 586101100120141 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit ekz vend gjyqi 546 dt 14.2.2014 vend 1850 dt 25.5.2014 bord 22.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 5,520 2014-12-23 2014-12-24 59410110012014 Libra dhe publikime profesionale 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit botim shpernd Revista Mesuesi kontr v 3215/8 dt 29.7.2014 ft 342 dt 20.10.2014 s 18111145 fh 1302 dt 20.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 4,968 2014-12-23 2014-12-24 59210110012014 Libra dhe publikime profesionale 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit botim shpernd Revista Mesuesi kontr v 3215/8 dt 29.7.2014 ft 357 dt 21.10.2014 s 18111060 fh 11 dt 21.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 90,140 2014-12-22 2014-12-23 58310110012014 Udhetim i brendshem 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit dieta punonj urdh 385 dt 30.9.2014 urdh 474 dt 3.12.2014 466 dt 26.11.2014 217 dt 28.5.2014 218 dt 29.5.2014 bord 19.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 1,336,200 2014-12-19 2014-12-23 57110110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 785 dt 21.11.2014 s 02830348 fh 29 dt 21.11..2014 pv Korce 21.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 6,467,520 2014-12-19 2014-12-23 57210110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 794 dt 25.11.2014 s 02830357 fh 8 dt 25.11.2014 pv Mat 25.11.2014 ft 795 dt 25.11.2014 s 02830358 fh 8 dt 25.1.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GECI Tirane 85,260 2014-12-22 2014-12-23 584101100120141 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp konfer 70vjetori akomodim hoteli urdh 448 dt 14.11.2014 list 23.11.2014 ft9691 dt30.11.2014 s 17809691
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 60,000 2014-12-22 2014-12-23 582101100120141 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp konfer 70vjetori qera salle urdh 448 dt 14.1.2014 list 23.11.2014 ft189dt 27.11.2014 s 05918880
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 16,482,540 2014-12-19 2014-12-23 57410110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft825 dt 12.12.2014 s 02830388 fh 14 dt 12.12..2014 pv Kurbin 12.12.20 ft 823 dt 12.12.20114 s 02830386 fh 27 dt 12.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,000 2014-12-22 2014-12-23 58410110012014 Udhetim i brendshem 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit dieta punonj urdh 385 dt 30.9.2014bord 19.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EXPRESS PRINT Tirane 40,800 2014-12-22 2014-12-23 58510110012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp konference 70 vjetori urdh 448 dt 14.11.2014 pv emergj 26.11.2014 dt 49 dt 26.11.2014 s 17651999
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 1,413,120 2014-12-19 2014-12-23 57310110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 815 dt 2.12.2014 s 02830378 fh 11 dt 2.12..2014 pv M madhe 2.12.2014 ft 816 dt 2.12.2014 s 02830379 fh11 dt 2.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 216,000 2014-12-22 2014-12-23 583101100120141 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp koktejl konfer 70vjetori urdh 448 dt 14.1.2014 list 23.11.2014 ft 236 dt 30.11.2014 s 05946898 ft 235 dt 30.11.2014 s 05946897
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COFFEE CLUB Tirane 9,000 2014-12-19 2014-12-22 58210110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl kafe pv emergj 12.12.2014 ft 4124 dt 12.12.2014 s 15284874fh 55 dt 15.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 261,817 2014-12-19 2014-12-22 57710110012014 Sherbime telefonike Min.Arsimit dhe Sporteve shp telef m nentor 2014 ser 718736250 klienti 310001697515
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 100,464 2014-12-19 2014-12-22 57810110012014 Libra dhe publikime profesionale 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit botim shpernd Revista Mesuesi kontr vv 3215/8 dt 29.7.2014 ft 15 dt 26.11.2014 s 18111155 fh 300 dt 26.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERSI/M Tirane 431,800 2014-12-19 2014-12-22 57610110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit hartim proj rik godin MAS up 9 dt 23.6.2014 njf 13.8.2014 kontrt 21.8.2014 urdh 344 dt 3.9.2014 pv 5.1002014 ft 3 dt 1.10.2014 s 16666458
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 18,570 2014-12-19 2014-12-22 57010110012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1011001Min.Arsimit dhe Sportit sherb heqje mbetur. up 7 dt 26.2.14 ftes 3.3.14 njf 3.3.14 ft 262 dt 16.12.2014 s 16632847
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COFFEE CLUB Tirane 9,000 2014-12-19 2014-12-22 57910110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl kafe pv emergj 29.10.2014 ft 7610dt 9.12.2014 s 18235210fh 54 dt 10.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COFFEE CLUB Tirane 3,600 2014-12-19 2014-12-22 58110110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl uje pv emergj 15.12.2014 ft 7631dt 15.12.2014 s 18235231fh 56 dt 15.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2014-12-19 2014-12-22 58010110012014 Ndihme ekonomike 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit nd ekonom urdh 480 dt 15.12.2014 bord 19.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,095 2014-12-16 2014-12-22 55510110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages liste pritje bord 16.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COFFEE CLUB Tirane 9,500 2014-12-18 2014-12-22 53210110012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl kafe pv emergj 29.10.2014 ft 6728 dt 29.10.2014 s 18235929fh 47 dt 29.10.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 91,013 2014-12-16 2014-12-22 55410110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages liste pritje bord 16.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 156,811 2014-12-18 2014-12-19 57510110012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp konference prog pune 448 dt 14.11.2014 BRED J.FISCHER llog 7811641286 Wells Fargo ank NA 1318,9 $ kursi 17 lek bilete GFTK4K 23.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 28,905 2014-12-19 2014-12-19 57810110012014 Sherbime telefonike Min.Arsimit dhe Sporteve shp telef celul.m nentor 2014 klient 32201011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S I G M A Tirane 33,480 2014-12-17 2014-12-19 53010110012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp sigurac up 40 dt 29.10.2014 pv 4.11.2014 ftes 13.11.2014 njf 13.11.2014 ft 260 dt 14.11.2014 s 1332835
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 7,000 2014-12-09 2014-12-19 51410110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit publik ne gazet shk MF 10186 dt 14.7.14 16211 dt 24.11.2014 shk 1821/2 dt 5.12.2013 ft 389 dt 26.12.13 s 11212042
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 132,576 2014-12-15 2014-12-18 54410110012014 Posta dhe sherbimi korrier 1011001 602Min.Arsimit shp osteft 4656 dt 26.11.2014 s 16482933
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 2,215,500 2014-12-15 2014-12-16 54010110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft799 dt 30.11.2014 s 02830362 fh 11 dt 30.11.2014 pv md 30.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 15,146,280 2014-12-15 2014-12-16 53610110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft 796 dt 24.11.2014 s 02830359 fh 14 dt 24.11.2014 pv md 25.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 1,245,720 2014-12-15 2014-12-16 53310110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri up 7 dt 4.6.2014 njf 23.10.2014 kontr 19.10.2014 ft 780 dt 19.11.2014 s 02830343 fh 18 dt 19.11.2014 pv Berat 19.11.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 4,500 2014-12-15 2014-12-16 54810110012014 Shpenzime per honorare 1011001 602Min.Arsimit honorare urdh 475 dt 4.12.2014 bord 15.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,500 2014-12-15 2014-12-16 55010110012014 Shpenzime per honorare 1011001 602Min.Arsimit honorare urdh 475 dt 4.12.2014 bord 15.12.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-12-15 2014-12-16 55110110012014 Shpenzime per honorare 1011001 602Min.Arsimit tat honorare urdh 475 dt 4.12.2014 bord 15.12.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave