Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 607 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,759,982,136.00 607 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 38,460 2014-09-08 2014-09-09 37910110012014 Uje 1011001 602Min.Arsimit uje fat1408-159767-1-1,gusht 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 473,115 2014-09-05 2014-09-08 38410110012014 Sherbime telefonike Min.Arsimit dhe Sporteve shp telef m prill 2013 ser 710896958 klienti 310001697515 vkm 50 dt 5.2.14 shk 6089 /1 dt 27.8.2014 shk mf 11782/1 dt 2.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 124,083 2014-09-02 2014-09-03 37710110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimitdhe Sporteve paga m gusht 2014 bord gusht 2014 pl 118 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,667,637 2014-09-02 2014-09-03 37210110012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011001 Min.Arsimitdhe Sporteve paga m gusht 2014 bord gusht 2014 pl 118 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,015,042 2014-09-02 2014-09-03 37510110012014 Sherbime telefonike 1011001 Min.Arsimitdhe Sporteve paga m gusht 2014 bord gusht 2014 pl 118 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 458,208 2014-09-02 2014-09-03 37410110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimitdhe Sporteve paga m gusht 2014 bord gusht 2014 pl 118 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 416,794 2014-09-02 2014-09-03 37310110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimitdhe Sporteve paga m gusht 2014 bord gusht 2014 pl 118 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,217,593 2014-09-02 2014-09-03 37910110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 Min.Arsimit paga list pritje m gusht 2014 bord gusht 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 57,718 2014-09-02 2014-09-03 37810110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimitdhe Sporteve paga m gusht 2014 bord gusht 2014 pl 118 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,537 2014-09-02 2014-09-03 38010110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 Min.Arsimit paga list pritje m gusht 2014 bord gusht 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,854 2014-09-02 2014-09-03 37610110012014 Paga baze 1011001 Min.Arsimitdhe Sporteve paga m gusht 2014 bord gusht 2014 pl 118 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,767,229 2014-09-01 2014-09-02 36710110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 5937/1 dt 28.8.2014 shk prot 63 dt 12.8.2014 m korrik 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,900,086 2014-09-01 2014-09-02 36610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim5937/1 dt 28.8.2014 shk prot 419 dt 4.8.2014 m korrik 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,038,684 2014-09-01 2014-09-02 37110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 602Min.Arsimit subvension aut 5937/1 dt 28.8.2014,shkres 331dt 8.8.2014 cubvec m korrik 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,043,639 2014-09-01 2014-09-02 37010110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim5937/1 dt 28.8.2014 shk prot 202 dt 5.8.2014 m korrik 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,741,599 2014-09-01 2014-09-02 36510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve 1011001 603Min.Arsimit subvencion aut 5937/1 dt 28.8.2014,shkres 358dt 12.8.2014, m korrik 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-09-01 2014-09-02 36810110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 5937/1dt 28.8.2014 shk prot 286dt 1.8.2014 m korrik 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,602,116 2014-09-01 2014-09-02 36410110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autoriz. 5937/1 dt 28.8.2014 shk prot 1323dt 7.8.2014 m korrik 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,962,509 2014-09-01 2014-09-02 36910110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 5937/1 dt 28.8.2014 shk prot 130dt 8.8.2014 m korrik2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,422 2014-08-26 2014-08-26 36310110012014 Sherbimet bankare Min.Arsimit Sporteve sho bilet udhetimi urdh 269 dt 19.6.2014 140 euro kursi 142.3 lek Cassa dirisparmiodi ravena Cagenzia 1 italy llog It35P0627013178CC0780061069
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 101,850 2014-08-22 2014-08-25 35710110012014 Posta dhe sherbimi korrier 1011001 602Min.Arsimit dhe Sporteve Posta ft 3209 dt 26.7.2014 s 11520586
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 93,258 2014-08-25 2014-08-25 35610110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 219 dt 10 .7.14 s 14000872fh 22 dt10.7.14 kontr v 2257/6 dt 26.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 175,019 2014-08-25 2014-08-25 35210110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 215 dt 10.7.14 s 14000868fh 6 dt10.7.14 kontr v 2257/6 dt 26.6.2014 ft 222 dt 10.7.2014 s 14000875 fh 3 dt 10.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 111,540 2014-08-22 2014-08-25 35710110012014 Uje 1011001 602Min.Arsimit uje fat1404-159767-1-1,Korrik 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 35,256 2014-08-22 2014-08-25 33810110012014 Sherbime telefonike 1011001 602Min.Arsimit tel.fat Korrik 2014,Lindita nikolla kodi 32201011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 322,262 2014-08-25 2014-08-25 35410110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 206dt 9.7.14 s 14000859fh 1 dt9.7.14 kontr v 2257/6 dt 26.6.2014 ft208 dt 9.7.2014 s 14000861 fh5 dt 09.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Tirane 444,000,000 2014-08-22 2014-08-25 35510110012014 Te tjera transferime korrente Min.Arsimit Transferim fondi (proj bashkef per stad. Elbasan) Vkm 411 dt 20.04.2014 shkr 4089/7 dt 10.07.2014 ,8810/4 dt 15.07.2014 akt marv 6004 dt 12.08.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 322,069 2014-08-25 2014-08-25 35110110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 210 dt 9.7.14 s 14000863fh 13 dt9.7.14 kontr v 2257/6 dt 26.6.2014 ft 198 dt 9.7.2014 s 14000851 fh 12 dt 10.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADRENALINE Tirane 46,440 2014-08-25 2014-08-25 32110110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1011001 Min.Arsimit sherb printimi karta up 12 dt 12.3.2014 ftes 18.3.204 njf 21.3.2014 njf 21.3.2014 ft 140 dt 18.7.14 s 15057240
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) FORUM-EVENTS Tirane 77,280 2014-08-25 2014-08-25 33910110012014 Shpenzime per honorare 1011001 Min.Arsimit sherb.perkthimi pv f 4 dt 9.7.14 ft 38 dt 9.7.14 s 12813692
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 24,521 2014-08-25 2014-08-25 35310110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 187dt 8.7.14 s 14000990fh 14 dt8.7.14 kontr v 2257/6 dt 26.6.2014 ft188 dt 8.7.2014 s 14000991 fh 6 dt 08.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 172,468 2014-08-22 2014-08-22 35910110012014 Elektricitet 1011001 Min.Arsimit Shp energji fat 613209313 kod kl TR IC 110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 281,011 2014-08-22 2014-08-22 36010110012014 Sherbime telefonike Min.Arsimit Shp telefoni kl 310001697515 fat 718185835
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 58,360 2014-08-21 2014-08-22 36010110012014 Sherbimet bankare 1011001 602Min. Arsimit pagese ne valute studiuesi grek (dietaakomodim) urdher.221prot.3365/1 dt.29.05.2014 fat.635 dt.15.07.2014 seria 13909935 fat.279 dt.13.07.2014 seria 15617817euro 392*142.5
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,650 2014-08-22 2014-08-22 36110110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit Sherb printime pv emergj 05.07.2014 fat 53 dt 05.07.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 12,968 2014-08-12 2014-08-13 34110110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 194 dt 9.7.14 s 14000997fh 8 dt 9.7.14 up 6 dt 27.5.14 njf 24.6.14 njf APP 13.6.14 kontr 26.6.2014 urdh282 dt 26.6.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 6,854 2014-08-12 2014-08-13 34710110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 193 dt 09.7.14 s 14000996fh7 dt 09.7.14 up 6 dt 27.5.14 njf 24.6.14 njf APP 13.6.14 kontr 26.6.2014 urdh282 dt 26.6.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 74,374 2014-08-12 2014-08-13 34810110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 192 dt 09.7.14 s 14000995 fh 17 dt 09.7.14 up 6 dt 27.5.14 njf 24.6.14 njf APP 13.6.14 kontr 26.6.2014 urdh282 dt 26.6.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MAK ALBANIA Tirane 70,000 2014-08-12 2014-08-13 33710110012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 602Min.Arsimit qera salle urdh 293 dt 4.7.2014 ft 154805 dt 8.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADEL CO Tirane 103,439 2014-08-12 2014-08-13 34310110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit bl deftesa ft 200 dt 9.7.14 s 14000853fh 6 dt 9.7.14 up 6 dt 27.5.14 njf 24.6.14 njf APP 13.6.14 kontr 26.6.2014 urdh282 dt 26.6.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave