Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUBICA. All 1,174,552,842.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,458,219 2022-03-24 2022-03-25 3310060772022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder Mirmbajtje Rutine Rruga Koplik Marr kuader nr 4758/42 dt 03.11.2020,auto lidhje kon nr 4758/47 dt 11.11.2020,kon nr 3 dt 22.01.2022 situ nr 1 dt 01.03.2022 fat nr 3 dt 01.03.2022 pv dt 01.03.2022
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,442,787 2022-02-17 2022-02-18 1610060772022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Dr.Rajonit Verior Shkoder, miremb.rr.koplik-boge-dedaj etj, kontr pjesore nr2 vazhdim prot 440/6 dt 22.06.2021, ft 2/2022 dt 04.02.2022, situacion nr 7perf dt 21.01.2022+pcv kolaudimi dt 04.02.2022
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,427,715 2022-01-13 2022-01-14 26710060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder , mirembajtje rruga Koplik-Boge, Dedaj Razem 40.5km, mk nr 4758/42 dt 03.11.2020,kontr nr 2 prot 440/6 dt 22.06.2021,ft 34/2021 dt10.12.2021,situacion 5+pcv kold 10.12.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,451,686 2022-01-13 2022-01-14 26410060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder , mirembajtje rruga Koplik-Boge, Dedaj Razem 40.5km, mk nr 4758/42 dt 03.11.2020,kontr nr 2 prot 440/6 dt 22.06.2021,ft 22/2021 dt31.08.2021,situacion 2+pcv kold 31.08.2021,dit.detyrm 43423
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,464,032 2022-01-13 2022-01-14 26510060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder , mirembajtje rruga Koplik-Boge, Dedaj Razem 40.5km, mk nr 4758/42 dt 03.11.2020,kontr nr 2 prot 440/6 dt 22.06.2021,ft 27/2021 dt29.09.2021,situacion 3+pcv kold 29.09.2021,dit.detyrm 43424
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,403,384 2022-01-13 2022-01-14 26610060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder , mirembajtje rruga Koplik-Boge, Dedaj Razem 40.5km, mk nr 4758/42 dt 03.11.2020,kontr nr 2 prot 440/6 dt 22.06.2021,ft 31/2021 dt09.11.2021,situacion 4+pcv kold 09.11.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,442,787 2022-01-13 2022-01-14 26810060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder , mirembajtje rruga Koplik-Boge, Dedaj Razem 40.5km, mk nr 4758/42 dt 03.11.2020,kontr nr 2 prot 440/6 dt 22.06.2021,ft 38/2021 dt23.12.2021,situacion 6+pcv kold 23.12.2021
  Bashkia Puke (3330) JUBICA. Puke 19,097,934 2022-01-05 2022-01-07 91621370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Puke kodi 2137001 Ujsjelles Fshati Luf,UP 51 dt 4.3.2021,Kont 558/13 dt 17.5.2021,fat tat 37 dt 15.12.2021,Situac Pjesor nr 4 dt 1.12-13.12.2021,Form nj.fitusi 558/12 dt 6.5.2021,Kls buletin 70 dt 10.05.2021
  Bashkia Puke (3330) JUBICA. Puke 23,234,965 2021-12-29 2021-12-31 88721370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Puke kodi 2137001 Ujsjelles Fshati Luf,UP 51 dt 4.3.2021,Kont 558/13 dt 17.5.2021,fat tat 32 dt 30.11.2021,Situac Pjesor nr 3 dt 1.10-30.11.2021,Form nj.fitusi 558/12 dt 6.5.2021,buletin 70 dt 10.05.2021
  Bashkia Puke (3330) JUBICA. Puke 5,162,101 2021-12-29 2021-12-31 88621370012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Puke kodi 2137001 Ujsjelles Fshati Luf,UP 51 dt 4.3.2021,Kont 558/13 dt 17.5.2021,fat tat 28 dt 5.10.2021(lik perf),Situac Pjesor nr 2 dt 4.8-30.9.2021,Form nj.fitusi 558/12 dt 6.5.2021,buletin 70 dt 10.05.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,449,500 2021-12-29 2021-12-30 24410060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Dr.Rajonit Verior Shkoder, mirmb.rutin rr.koplik -boge-dedaj-razem etj,kontr vazhd nr 440/4 dt 21.12.2020,ft 9/2021 dt01.06.2021,sit.5+pcv kolaudimi dt01.06.2021,dit.det 38915
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,464,482 2021-12-29 2021-12-30 24510060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Dr.Rajonit Verior Shkoder, mirmb.rutin rr.koplik -boge-dedaj-razem etj,kontr vazhd nr 440/4 dt 21.12.2020,ft 11/2021 dt29.06.2021,sit.6+pcv kolaudimi dt29.06.2021,dit.det 38921
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,479,464 2021-12-24 2021-12-28 21910060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, Mirmbajtje Rutine Rr.koplik-boge-dedaj-razem km4.05km etj vazhdim kont 440/4 dt 21.12.2020,ft 4/2021 dt 29.03.2021,pcv dt 29.03.2021, sit 3 dt 29.03.2021ditar det.38911
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 8,305,492 2021-12-24 2021-12-28 22010060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, Mirmbajtje Rutine Rr.koplik-boge-dedaj-razem km4.05km etj vazhdim kont 440/4 dt 21.12.2020,ft 7/2021 dt 29.04.2021,pcv dt 29.04.2021, sit 4 dt 29.04.2021ditar det.38913
  Dogana Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 148,794 2021-12-14 2021-12-15 17710100822021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1010082 Dogana Shkoder,kalim 5% UB 2086/1 dt 16.07.2021kon 1128/2dt09.05.2019sit perfund 20.06.2019 pv akt kolaudim 16/07.2019 certif perkoh marjes ne dorezim 16.07.2021 PV perfund marje dorezim 2086/2 dt30.07.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 49,031,400 2021-12-07 2021-12-09 135010060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Permiresimi I Sinjalistikes Horizontale ne Akset dhe Segmentet Rrugore te Rajonit Verior" Shkresa Nr.5447/1dt 07.12.2021 Sit 2 Fat Nr 10/2021 dt 07.06.2021 Kontrata ne vazhdim nr. 2706/5 dt 11.05.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 43,844,400 2021-12-07 2021-12-09 135210060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH "Permiresimi I Sinjalistikes Horizontale ne Akset dhe Segmentet Rrugore te Rajonit Verior" Sit Perf Fat Nr 26/2021 dt 29.09.2021 Kontrata ne vazhdim nr. 2706/5 dt 11.05.2021 Proces Verbal Kolaudimi date 22.09.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 27,568,620 2021-12-07 2021-12-09 135110060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Permiresimi I Sinjalistikes Horizontale ne Akset dhe Segmentet Rrugore te Rajonit Verior" Shkresa Nr.7031/1dt 07.12.2021 Sit 3 Fat Nr 16/2021 dt 27.07.2021 Kontrata ne vazhdim nr. 2706/5 dt 11.05.2021
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 239,880 2021-11-22 2021-11-23 158821410012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001,5%Blerje makine vijezimi,kontr 15878/28 dt 06.07.2017,pcv marrje dorez 2744/b dt 10.07.2017, Pcv perfundim MD 19485 dt 05.11.2021, ub 1187 dt 17.11.2021
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 207,203 2021-11-22 2021-11-23 159021410012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001,5%Fv kufizues shpejt v2018,kontr 6613/12 d21.6.18,pcv MD 2265/b dt 11.7.18, pcv perfun MD 19487 d5.11.21,ub 1187 dt 17.11.21,Fv kuf v2019,kont 4794/12 dt 11.6.19,pcv MD 2129/b dt21.6.19,pcv perf MD 19484 dt 5.11.21,ub1187dt 17.11.21