Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUBICA. All 1,174,552,842.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,788,200 2020-01-13 2020-01-14 24610060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077, Mir Rut Dim Perf Koplik-Boge, Dedaj-Razem 44.2 km, Kont vazhd nr. 380/6, dt. 16.11.2018, Sit11+Pv dt26.11.19, Fat11, ser81613162 dt26.11.19, Email MFE(DPTH) dt13.01.2020
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,602,685 2020-01-13 2020-01-14 24510060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mirm Rut Dimrore Kukes-U.Zap, Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi Peshkop 71.64km,kon vazhd228/6 dt 30.07.18,sit16 dt30.11.19,pv dt06.12.19,ft13 ser81613164 dt30.11.19, Email MFE(DPTH) dt13.01.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 36,832,031 2019-12-22 2019-12-24 109610060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Sinjalistike Shkresa Nr 10984/1 dt 06.12.2019 Sit Nr. 1 Fat 28 dt 05.12.2019 ser 53710180 Kontrata Nr. 7768/5 dt 14.10.2019 Urdher prokurimi Nr. 195 dt 15.08.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 5,759,606 2019-12-07 2019-12-13 102610060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie Shkresa Nr 11146 dt. 06.12.2018 Clirim garancie Kodi M063832 Kontrata Nr.2765/5 dt 24.04.2017, PV Kolaudimi dt 06.12.2017, PV marrje ne dorezim 06.12.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,746,590 2019-11-27 2019-12-02 17910060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 MIRM RUT DIMRORE me Perfor Rruga.Q.Lac-Koman,H/Berdic-Velipoje, U.Bunes-Shiroke71.4,kon vazhd252/5 dt 01.11.18,sit 11+ft 3 ser 81613153 dt 15.10.19 +pcv dt 15.10.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,593,061 2019-11-26 2019-11-27 17810060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077, Mir Rut Dim Kukes-UZap,Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi me Peshkopine 71.64km, Kont vazhd nr. 228/6, dt. 30.07.2018, ft nr 5 ser 81613155, Sit nr 15 dt 31.10.2019+Pv dt. 06.11.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,800,800 2019-11-26 2019-11-27 18010060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077, Mir Rut Dim Perf Koplik-Boge, Dedaj-Razem 44.2 km, Kont vazhd nr. 380/6, dt. 16.11.2018, Sit+Pv dt. 31.10.2019, Fat nr.4, ser 81613154, dt. 31.10.2019
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 3,138,301 2019-11-06 2019-11-07 158221410012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bassh Shkoder sist asf rru shtoj i vjete kon ne vazh nr 4514/12 dt 17.06.19 2 muaj pv shty nr 13627 dt 05.08.19-03.09.19,pv fill pu nr 13479 dt 09.08.2019 efek dt 04.09.19-15.09.19,fat nr 53710168.sit per dt 15.09.19,cer per ,akt 19.10 .19
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,613,426 2019-10-29 2019-10-30 16710060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077, Mir Rut Dim Kukes-UZap,Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi me Peshkopine 71.64km, Kont vazhd nr. 228/6, dt. 30.07.2018, Sit nr14+Pv dt. 03.10.2019, Fat nr. 2, ser 81613152 dt. 03.10.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,763,000 2019-10-29 2019-10-30 16610060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077, Mir Rut Dim Perf Koplik-Boge, Dedaj-Razem 44.2 km, Kont vazhd nr. 380/6, dt. 16.11.2018, Sit nr 9+Pv dt. 28.09.2019, Fat nr. 1, ser 81613151, dt. 28.09.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,757,162 2019-10-17 2019-10-18 16210060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 MIRM RUT DIMRORE me Perfor Rruga.Q.Lac-Koman,H/Berdic-Velipoje, U.Bunes-Shiroke71.4,kon vazhd252/5 dt 01.11.18,sit 10+ft 18 ser 53710169 dt 16.09.19 +pcv dt 16.09.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,785,500 2019-10-17 2019-10-18 15510060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077, Mir Rut Dim Perf Koplik-Boge, Dedaj-Razem 44.2 km, Kont vazhd nr. 380/6, dt. 16.11.2018, Sit nr 8+Pv dt. 06.09.2019, Fat nr. 11, ser 53710162, dt. 28.08.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,597,824 2019-10-17 2019-10-18 15810060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mirm Rut Dimrore Kukes-U.Zap, Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi Peshkop 71.64km,kon vazhd228/6 dt 30.07.18,sit 13+ft 16 ser 53710167 dt 05.09.2019 +pcv dt 06.09.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 10,351,471 2019-10-14 2019-10-16 74510060542019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr 8095/15 dt 14.10.2019 Sit Nr 1 Emergjence Fat Nr. 176 dt 11.07.2018 ser 45341477 Kontrata ne vazhdim Nr.4548/5 dt 29.09.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 2,425,858 2019-10-11 2019-10-15 74210060542019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Shkresa Nr 8095/4 dt 11.10.2019 Sit Nr. 20 Fat Nr. 168 dt 31.05.2018 ser 45341469 Kontrata ne vazhdim Nr.4548/5 dt 29.09.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 2,425,858 2019-10-11 2019-10-15 74410060542019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr 8095/5 dt 11.10.2019 Sit Nr. 22 Fat Nr. 177 dt 31.07.2018 ser 45341478 Kontrata ne vazhdim Nr.4548/5 dt 29.09.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 2,425,858 2019-10-11 2019-10-15 74110060542019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr 8095/2 dt 11.10.2019 Sit Nr. 19 Fat Nr. 167 dt 30.04.2018 ser 45341468 Kontrata ne vazhdim Nr.4548/5 dt 29.09.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 2,425,858 2019-10-11 2019-10-15 74310060542019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr 8095/3 dt 11.10.2019 Sit Nr. 21 Fat Nr. 171 dt 28.06.2018 ser 45341472 Kontrata ne vazhdim Nr.4548/5 dt 29.09.2016
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,752,640 2019-09-04 2019-09-06 14410060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 MIRM RUT DIMRORE me Perfor Rruga.Q.Lac-Koman,H/Berdic-Velipoje, U.Bunes-Shiroke71.4,kon vazhd252/5 dt 01.11.18,sit 9+ft 10 ser 53710160 dt 07.08.19 +pcv dt 07.08.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 7,815,844 2019-09-04 2019-09-06 14510060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077, Mir Rut Dim Kukes-UZap,Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi me Peshkopine 71.64km, Kont vazhd nr. 228/6, dt. 30.07.2018, Sit nr12+Pv dt. 05.08.2019, Fat nr. 9, ser 53710159 dt. 05.08.2019