Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUBICA. All 1,174,552,842.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,784,240 2020-08-24 2020-08-25 13010060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder Mir Rutine rrugaKoplik Boge dedaj etj kon nr 380/6 dt 16.11.2018,situ nr 14 dt 29.02.2020,fat nr 81613191 dt 29.02.2020pv dt 29.02.2020 det dit nr 7550
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,786,400 2020-08-24 2020-08-25 12910060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder Mirm rut dim rruga Koplik.Boge etj kon ne vazh nr 380/6 dt 16.11.2018,situ nr 13 dt 31.01.2020,fat nr 81613178 dt 31.01.20220,pv dt 31.01.2020 det prap dit 7548
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,758,048 2020-08-20 2020-08-21 11610060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit verior mirmbaj rutinQ.Lac-Koman etj kon ne vazh nr 252/5 dt 01.11.2018,fat nr 81613163 dt 30.12.2019,sit nr 13 dt30.12.2019,pv dt 30.12.2020 dety prap nr dit 7555
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,747,941 2020-08-20 2020-08-21 11710060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit verior mirmbaj rutinQ.Lac-Koman etj kon ne vazh nr 252/5 dt 01.11.2018,fat nr 81613177 dt 15.01.2020,sit nr 14 dt15..01.2020,pv dt 15.01.2020 dety prap nr dit 7556
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,596,816 2020-08-20 2020-08-21 11410060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder mir rutine kukes -U Zap etj kon ne vazh nr 228/6 dt 30.07.2018,,situ nr 17 dt 14.01.2020,fat nr 81613175 dt 14.01.2020,pv dt 14.01.2020 det pra nr dit 7551
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,604,043 2020-08-20 2020-08-21 11510060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit verior mirmbaj rutin kukes -bushtrice etj kon ne vazh nr 228/6 dt 30.07.2018,fat nr 81613188 dt 21.02.2020,sit nr 18 dt 21.02.2020,pv dt 21.02.2020 dety prap nr dit 7552
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 2,760,000 2020-08-03 2020-08-04 94821410012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2141001blerje materiale per sinjalistiken horiz vert up 394 dt 29.05.2020 FNJK7326/4 dt 29.05.2020 Njof fit 7326/11 kon 7326/12 dt 02.07.2020 FT81613222 dt 10.07.2020 fh118dt 10.07.2020 Pv dorezim 1960/b dt 10.07.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 6,402,061 2020-05-19 2020-05-21 41810060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr 2472/2 dt 14.05.2020 Sit Perfundimtar Fat 35 dt 01.05.2020 ser 53710187 Kontrata ne vazhdim Nr. 7768/5 dt 14.10.2019 PV kolaudimi dt 15.04.2020, Sipas autorizimit MFE dt 18.05.2020
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,738,816 2020-04-23 2020-04-24 4310060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej rajonit Verior mirm rutine Q Lac Koman ,H berdices etj kon ne vazh nr 252/5 dt 01.11.2018 situ nr 12 dt 10.11.2019,fat nr 81613160 dt 10.11.2019,pv dt 11.11.2019 dit nr 49012
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 57,437,040 2020-03-19 2020-04-15 16010060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Sinjalistike Shkresa Nr 2296/1 dt 17.03.2020 Sit Nr. 3 Fat 33 dt 17.03.2020 ser 53710185 Kontrata ne vazhdim Nr. 7768/5 dt 14.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 35,568,597 2020-03-12 2020-03-19 13510060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Sinjalistike Shkresa Nr 2111 dt 09.03.2020 Sit Nr. 2 Fat 29 dt 26.12.2019 ser 53710181 Kontrata ne vazhdim Nr. 7768/5 dt 14.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 2,425,858 2020-03-05 2020-03-06 6710060542020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr 1825 dt 28.02.2020 Sit Nr 24 Fat Nr. 187 dt 28.09.2018 ser 45341488 Kontrata ne vazhdim Nr.4548/5 dt 29.09.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 11,218,381 2020-03-05 2020-03-06 6610060542020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr 1824 dt 28.02.2020 Sit Nr 23 Fat Nr. 178 dt 31.08.2018 ser 45341479 Kontrata ne vazhdim Nr.4548/5 dt 29.09.2016
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 8,149,572 2020-02-24 2020-02-25 23421410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001 likujdim pjesor i fatures sistem Rruda Hamdi shtoj i Vjeter nr f 53710168 dt 15.09.2019
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 600,000 2020-02-24 2020-02-25 23321410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001 likujdim pjesor i fatures sistem Rruda Hamdi shtoj i Vjeter nr f 53710156 dt 31.07.2019
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) JUBICA. Tirane 1,751,470 2020-01-21 2020-01-23 33210060792019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT ,Sa lik ft mirmb performance kontr ne vazhd nr 5 dt 30.12.2015, seri 45341460 dt 15.01.2018, sit nr 24
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) JUBICA. Tirane 3,701,940 2020-01-21 2020-01-23 33110060792019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT ,Sa lik ft mirmb performance kontr ne vazhd nr 5 dt 30.12.2015, seri 45341459 dt 15.01.2018, sit nr 23
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 23,359,376 2019-12-30 2020-01-20 125110060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Sinjalistike Shkresa Nr 10984/2 dt 27.12.2019 Diference Sit Nr. 1 Fat 28 dt 05.12.2019 ser 53710180 Kontrata ne vazhdim Nr. 7768/5 dt 14.10.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 4,670,496 2019-12-29 2020-01-17 123010060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Sinjalistike rrugore Shkresa Nr 11681 dt 23.12.2018 Sit Perfundimtar Fat 102 dt 07.01.2019 ser 53710104 Kontrata Nr. 5795/3 dt 20.08.2018 PV kolaudimi dt 18.12.2018
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 14,108 2020-01-13 2020-01-14 23310060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 mir rrug dim rrug-Qlac-koman berdic velipoje ,ubunes shiroke kon ne vashdim ft 81613160 dt10.11.2019 situac/pv 11.11.2019