Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUBICA. All 1,174,552,842.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) JUBICA. Tirane 1,656,795 2019-04-26 2019-05-02 8410060792019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT ,lik ft mirmb performance, kontr ne vazhd nr 5 dt 30.12.2015, seri 45341451 dt 30.11.2017, sit nr 21
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,599,096 2019-04-23 2019-04-24 6210060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mirm Rut Dimrore Kukes-U.Zap, Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi Peshkop 71.64km,kon vazhd228/6 dt 30.07.18,sit 8 dt. 31.03.2019, ft 118 ser 53710120, dt 31.03.19, pcv dt 03.04.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 9,115,522 2019-04-23 2019-04-24 6310060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 MIRM RUT DIMRORE me Perfor Rruga.Q.Lac-Koman,H/Berdic-Velipoje, U.Bun-Shir, k/bushc-B.Juke,Rranxa-Kukel,K/Balldre-PA 71.4,kon vazhd252/5 dt 01.11.18,sit 5+ft 123 ser 53710125 dt 17.04.2019 +pcv dt17.04.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,769,660 2019-04-23 2019-04-24 6410060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mir Rruga Koplik-Boge,Dedaj-Razem 44.2km,kONTRATE VAZH NR. 380/6, DT.16.11.2018, SIT 3, DT. 31.03.2019, FAT NR. 119, ser 53710121 dt 31.03.2019, Pcv dt. 31.03.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,599,096 2019-04-23 2019-04-24 6210060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mirm Rut Dimrore Kukes-U.Zap, Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi Peshkop 71.64km,kon vazhd228/6 dt 30.07.18,sit 8 dt. 31.03.2019, ft 118 ser 53710120, dt 31.03.19, pcv dt 03.04.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 9,115,522 2019-04-23 2019-04-24 6310060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 MIRM RUT DIMRORE me Perfor Rruga.Q.Lac-Koman,H/Berdic-Velipoje, U.Bun-Shir, k/bushc-B.Juke,Rranxa-Kukel,K/Balldre-PA 71.4,kon vazhd252/5 dt 01.11.18,sit 5+ft 123 ser 53710125 dt 17.04.2019 +pcv dt17.04.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,769,660 2019-04-23 2019-04-24 6410060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mir Rruga Koplik-Boge,Dedaj-Razem 44.2km,kONTRATE VAZH NR. 380/6, DT.16.11.2018, SIT 3, DT. 31.03.2019, FAT NR. 119, ser 53710121 dt 31.03.2019, Pcv dt. 31.03.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 8,511,648 2019-04-03 2019-04-04 2810060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mir Rruga Koplik-Boge,Dedaj-Razem 44.2km,up49+fnjk380+ukvodt13.9.18,rap 380/3+kp dt 14.11.18,njof fit380/5dt14.11.18,bulapp46dt19.11.18,kon380/6dt16.11.18,nj kon380/7dt21.11.18,bul app47dt26.11.18,sit1/2+ft104/110+pcv24.01/25.02.19
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 8,511,648 2019-04-03 2019-04-04 2810060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mir Rruga Koplik-Boge,Dedaj-Razem 44.2km,up49+fnjk380+ukvodt13.9.18,rap 380/3+kp dt 14.11.18,njof fit380/5dt14.11.18,bulapp46dt19.11.18,kon380/6dt16.11.18,nj kon380/7dt21.11.18,bul app47dt26.11.18,sit1/2+ft104/110+pcv24.01/25.02.19
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,547,204 2019-03-28 2019-03-29 1710060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 lik det prapambetur ditar nr 23215 dt 12.03.2019,Mir rut E Dimrore me Perf Rruga Q.Lac-Koman,H/Berdices-Velipoje,U.Bunes-Shiroke,K/Bushat-B. 71.4km kon vazhd 252/5 dt 01.11.18,sit 2+ft 101 ser 53710103 dt 31.12.2018pcv dt 04.01.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 7,063,432 2019-03-28 2019-03-29 1610060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mirm Rut Dimrore Kukes-U.Zap, Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi Peshkop 71.64km,kon vazhd228/6 dt 30.07.18,sit 6/7+ft 106/116ser 53710108/53710118dt31.01.19/20.03.19 +pcv dt 06.02.19/20.03.19, shkres ARSH nr 1735/7 dt 19.03.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,620,336 2019-03-28 2019-03-29 1510060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 lik det prapambetur ditar nr 23215 dt 12.03.2019,Mir rut E Dimrore Kukes-U.Zap,Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec 71.64km, kon vazhd 228/6 dt 30.07.18,sit 5 +ft 10 ser 53710102 dt 31.12.2018pcv dt 04.01.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 4,374,760 2019-03-28 2019-03-29 1810060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 MIRM RUT DIMRORE me Perfor Rruga.Q.Lac-Koman,H/Berdic-Velipoje, U.Bunes-Shiroke71.4,kon vazhd252/5 dt 01.11.18,sit 3/4+ft 105/113ser 53710107/53710115dt28.02.19 +pcv dt 05.02.2019/04.03.2019, shkres ARSH nr 1735/7 dt 19.03.2019