Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUBICA. All 1,174,552,842.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,763,000 2019-08-15 2019-08-16 13310060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077, Mir Rut Dim Perf Koplik-Boge, Dedaj-Razem 44.2 km, Kont vazhd nr. 380/6, dt. 16.11.2018, Sit+Pv dt. 29.07.2019, Fat nr.5, ser 53710155, dt. 29.07.2019
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 5,536,620 2019-08-09 2019-08-13 117821410012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve bash shko sist rruga hamdijej up nr 213.fnjk nr 4514/4,kvo nr 214 dt 20.03.2019,bul njof fiu 20 dt 20.05.2019,kon nr 4514/12 dt 17.06.2019 2 muaj pv fill dt 17.06.2019,fat nr 53710156,situ 31.07.2019
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 1,425,000 2019-08-02 2019-08-05 111021410012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) bash Shkoder perm i sinjal up nr 381,fnjknr 7883/4 kvo nr 382 dt10.05.2019,bul njof fit nr 25 dt 24.06.2019kon nr 7889/12 dt 26.06.2019 30 dite fat nr 53710154,situ dt 17.07.2019.pv dt 24.07.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 5,737,985 2019-07-30 2019-07-31 12610060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 MIRM RUT DIMRORE me Perfor Rruga.Q.Lac-Koman,H/Berdic-Velipoje, U.Bunes-Shiroke71.4,kon vazhd252/5 dt 01.11.18,sit 8+ft 3 ser 53710153 dt 16.07.19 +pcv dt 16.07.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,239,076 2019-07-18 2019-07-19 11810060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077, Mir Rut Dim Perf Koplik-Boge, Dedaj-Razem 44.2 km, Kont vazhd nr. 380/6, dt. 16.11.2018, Sit+Pv dt. 28.06.2019, Fat nr. 142, ser 53710145, dt. 28.06.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 5,782,376 2019-07-18 2019-07-19 11910060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077, Mir Rut Dim Kukes-UZap,Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi me Peshkopine 71.64km, Kont vazhd nr. 228/6, dt. 30.07.2018, Sit nr11+Pv dt. 02.07.2019, Fat nr. 2, ser 53710152 dt. 02.07.2019
  Dogana Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 2,827,086 2019-07-17 2019-07-18 7910100822019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1010082,pun sinjalistike,up 765 d 25.3.19,fnjk765/3 d 25.3.19,kvo 765/1 d 25.3.19,klas pe 992/3 d 22.4.19,kont 1128/2 d 9.5.19,app kont 19 d 13.5.19,pcv fill pun 6.6.19,u kmdorz 6.6.19,ft 53710139 +sit 20.6.19,akt kol+pcv dorez16.7.19
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 1,828,332 2019-07-10 2019-07-11 96021410012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Shkoder fv bupe gome,up nr 222,fnjk nr 4794/4 kvo nr 223 dt 26.03.2019,bul njof fitu app nr 17 dt 30.04.2019,kon nr 4794/12 11.06.2019-11.07.2019,bul kon app nr 24 dt 17.06.2019,fat nr 53710144,situ,pv nr 2129/b dt 21.06.2019
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 3,000,000 2019-07-10 2019-07-11 93821410012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Shkoder blerje materj per sinjalis hori up nr 220,fnjk nr 4793/4kvo nr 221 dt 26.03.2019,njjof fit nr 17 dt 30.4.2019,kon nr 4793/12 dt 11.06.2019-11.07.2019.bul shp kon app nr 24 17.06.19,fat nr 53710142,fh nr 53 ,pv dt 21.06.2019,
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,747,616 2019-06-24 2019-06-25 10810060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 MIRM RUT DIMRORE me Perfor Rruga.Q.Lac-Koman,H/Berdic-Velipoje, U.Bun-Shir, k/bushc-B.Juke,Rranxa-Kukel,K/Balldre-PA 71.4,kon vazhd252/5 dt 01.11.18,sit 7+ft 139 ser 53710141 dt 21.06.2019 +pcv dt 21.06.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,599,096 2019-06-24 2019-06-25 10710060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mirm Rut Dimrore Kukes-U.Zap, Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi Peshkop 71.64km,kon vazhd228/6 dt 30.07.18,sit 10+ft 138ser 53710140 dt 21.06.2019 +pcv dt 21.06.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 79,169,824 2019-06-07 2019-06-11 35510060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr 5378 dt 05.06.2019 dif Sit Nr. 2 Fat 190 dt 23.10.2018 ser 45341491 Kontrata Nr. 5795/3 dt 20.08.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 35,065,432 2019-06-07 2019-06-11 35610060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Shkresa Nr 5378 dt 05.06.19 Sit Nr. 3 Fat 98 dt 12.12.2018 ser 45341500 Kontrata Nr. 5795/3 dt 20.08.2018
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,811,960 2019-06-05 2019-06-06 9110060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej rajonit verior Shkoder mirmbajtja rut dimrore koplik boge dedaj razem kon ne vazh nr 380/6 dt 16.11.2018,situ nr 5 24.05.2019.fat nr 53710135 dt 24..05.2019.pv koli dt 24.05.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 2,283,879 2019-05-30 2019-06-05 24110060542019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Shkresa Nr 2619/1 dt 02.05.2019 Diference Sit Nr. 18 Fat Nr. 166 dt 30.03.2018 ser 45341467 Kontrata ne vazhdim Nr.4548/5 dt 29.09.2016
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 18,392,456 2019-05-17 2019-05-20 7910060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mirm Rut Dimrore Kukes-U.Zap, Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi Peshkop 71.64km,kon vazhd228/6 dt 30.07.18,sit 9 dt. 07.05.2019, ft 129 ser 53710131, dt 07.05.19, pcv dt 07.05.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,706,000 2019-05-17 2019-05-20 8010060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 MIRM RUT DIMRORE me Perfor Rruga.Q.Lac-Koman,H/Berdic-Velipoje, U.Bun-Shir, k/bushc-B.Juke,Rranxa-Kukel,K/Balldre-PA 71.4,kon vazhd252/5 dt 01.11.18,sit 6+ft 130 ser 53710132 dt 08.05.2019 +pcv dt 08.05.2019
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 7,115,640 2019-05-14 2019-05-15 6910060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Mir Rruga Koplik-Boge,Dedaj-Razem 44.2 km,kONTRATE VAZH NR. 380/6, DT.16.11.2018, SIT 4, DT. 30.04.2019, FAT NR. 126, ser 53710128 dt 30.04.2019, Pcv dt. 30.04.2019
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) JUBICA. Tirane 1,649,160 2019-04-26 2019-05-02 8310060792019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT ,lik ft mirmb performance, kontr ne vazhd nr 5 dt 30.12.2015, seri 45341438 dt 30.09.2017, sit nr 20
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) JUBICA. Tirane 1,725,510 2019-04-26 2019-05-02 8510060792019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT ,lik ft mirmb performance, kontr ne vazhd nr 5 dt 30.12.2015, seri 45341455 dt 13.12.2017, sit nr 22