Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUBICA. All 1,174,552,842.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,615,878 2021-02-25 2021-02-26 1110060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder mirembajtje rutine dimerore Kukes-U.Zap,Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi me Peshkopine 71.64 km,kon 228/6 dt 30.7.18,sit 22 perf +ft 17 s 81613217+pcv dt 24.06.20, ditar 14201
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 4,287,076 2021-02-25 2021-02-26 1310060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder mirembajtje rutine dimerore Kukes-U.Zap,Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi me Peshkopine 71.64 km,kon 228/6 dt 30.7.18,sit 24 PERF +ft 24 s 81613227+pcv dt 31.07.20, ditar 22384
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,807,100 2020-12-28 2020-12-29 22010060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej rajonit verior shkoder Mirm rutine rruga koplik Boge etj kon ne vazh nr 380/6 dt 16.11.2018,situ nr 17 dt 30.05.2020,fat nr 81613212 dt 30.05.2020,pv dt 30.05.2020det prap nr dit 14214
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 1,011,100 2020-12-24 2020-12-28 162910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Permiresimi I Sigurise Rrugore Diference Sit Nr. 1 Fat 38 dt. 12.10.2020 ser 53710190 Kontrata Nr.5242/6 dt 24.09.2020 Urdher prokurimi nr 116 dt 15.07.2020 Njoftim lidhje kontrate buletini nr 82 dt 05.10.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 112,793,880 2020-12-24 2020-12-28 163010060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Permiresimi I Sigurise Rrugore Shkresa Nr.8944/1 dt. 11.12.2020 Sit Nr.2 Fat 42 dt. 10.11.2020 ser 53710194 Kontrata Nr.5242/6 dt 24.09.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 68,324,657 2020-12-24 2020-12-28 166010060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Permiresimi I Sigurise Rrugore Sit perf Fat 45 dt. 17.12..2020 ser 53710197 Kontrata Nr.5242/6 dt 24.09.2020 Proces verbal Kolaudimi dt 23.12.20
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 1,605,120 2020-12-22 2020-12-23 165121410012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2141001 FV Kufizuese shpejtesie UP811dt30.09.2020FNJK13737/3dt06.10.2020 NJOF ne APP99dt09.11.2020KOn13737/10dt12.11.2020-30dit ft81613250dt10.12.2020 sit 10.12.220 PV 1846/2 dt 10.12.202 (kaluar me email 10.12.2020 drejtoresha)
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 12,299,856 2020-12-21 2020-12-22 159210060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie 5% Permiresimi rifreskimi sinjalistikes Vertika/Horizontale ne akset Kombetare dhe permiresim te sigurise rrugore ne akset e rajonit verior L1 PVK 18.12.18 PVMPD DT 18.12.20 Kod M064195
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,469,218 2020-12-14 2020-12-15 20410060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder mir rutine rruga q lac -koman ,h berdices -velipoje ,u bunes shirokes etj kon ne vazh nr 252/5 dt 01.11.2018,situ nr 17 dt 10.05.2020,fat nr 81613207 dt 10.05.2020,pv dt 10.05.2020 det dit nr 10786
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,757,216 2020-12-14 2020-12-15 20510060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder mir rutine rruga q lac -koman ,h berdices -velipoje ,u bunes shirokes etj kon ne vazh nr 252/5 dt 01.11.2018,situ nr 18 dt 30.05.2020,fat nr 81613211 dt 30.05.2020,pv dt 30.05.2020 dety dit 14202
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 4,835,196 2020-12-10 2020-12-11 19610060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder mirm rutine rruga koplik bog dedaj kon ne vazh nr 380/6 dt 16.11.2018,situ nr 15 dt 10.05.2020,fat nr 81613205 dt 10.05.2020,pv dt 10.05.2020
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,813,400 2020-12-10 2020-12-11 19710060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder mirm rutine rruga koplik bog dedaj kon ne vazh nr 380/6 dt 16.11.2018,situ nr 16 dt 29.05.2020,fat nr 81613209 dt 29.05.2020,pv dt 29.05.2020 det pra nr dit 14213
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,598,873 2020-12-10 2020-12-11 18910060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej rajonit verior shkoder Mirt ruti Kukes U Zap etj kon ne vazh nr 228/5 dt 30.07.2018 situ nr 21 dt 30.05.2020,fat nr 81613210 dt 30.05.2020,pv dt 30.05.2020 det pra dit nr 14200
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,975,451 2020-11-12 2020-11-13 17110060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder Mir Ru Kukes -U Zap,kukes etj kon ne vazh nr 228/6 dt 30.07.2018,situ nr 20 dt 10.05.2020,fat nr 81613206 dt 10.05.2020,pv dt 10.05.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 47,449,445 2020-10-19 2020-10-21 113210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.7710/1 dt. 19.10.2020 Sit Nr. 1 Fat 38 dt. 12.10.2020 ser 53710190 Kontrata Nr.5242/6 dt 24.09.2020 Urdher prokurimi nr 116 dt 15.07.2020 Njoftim lidhje kontrate buletini nr 82 dt 05.10.2020
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 4,000,000 2020-09-11 2020-09-14 14410060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder Mirmbajtje Kukes -Zap etj kon ne vazh nr 228/6 dt 30.07.2018 situ nr 20 dt 10.05.2020,fat nr 81613206 dt 10.05.2020,pv dt 10.05.2020 dit nr 10781 dety
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,743,756 2020-09-04 2020-09-08 14010060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder Mirm rutine rruga Qaf Lac etj kon ne vazh nr 252/5 dt 01.11.2018 situ nr 16 dt 30.03.2020,fat nr 81613197 dt 30.03.2020,pv dt 30.03.2020 dety prap nr ditarit 8540
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,758,751 2020-09-04 2020-09-08 13910060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder Mirm rutine rruga Qaf Lac etj kon ne vazh nr 252/5 dt 01.11.2018 situ nr 15 dt 20.02.2020,fat nr 81613185 dt 20.02.2020,pv dt 20.02.2020 dety prap nr ditarit 8558
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 3,593,696 2020-09-04 2020-09-08 14110060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajon verior Mirmbajtje Rut Dim Kukes -U Zap etj kon ne vazh nr 228/6 dt 30.07.2018,situa nr 19 dt 29.03.2020,fat nr 81613195 dt 29.03.2020,pv dt 29.03.2020 dety pra nr ditarit 8536
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,781,000 2020-08-24 2020-08-25 12810060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder Mirm rut dim rruga Koplik.Boge etj kon ne vazh nr 380/6 dt 16.11.2018,situ nr 12 dt 10.01.2020,fat nr 81613178 dt 10.01.2020,pv dt 10.01.2020 det prap dit 7547