Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUBICA. All 1,174,552,842.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 75,000 2021-11-22 2021-11-23 159421410012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001, 5%Permires sinjalistikes rrug, kontr 7889/12 dt 26.06.2019,pcv perk MD 24.07.2019,pcv perf MD 19488 dt 05.11.2021,ub 1187 dt 17.11.2021
  Bashkia Shkoder (3333) JUBICA. Shkoder 131,568 2021-11-22 2021-11-23 158921410012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001, 5% FV kufizues trafiku, kontr 7621/14 dt 04.08.2017,pcv MD 4878/b dt 14.11.2017,pcv perf MD 19486 dt 05.11.2021, ub 1187 dt 17.11.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 9,267,427 2021-11-08 2021-11-09 18510060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder , mirembajtje rruga Koplik-Boge, Dedaj Razem 40.5km, mk nr 4758/42 dt 03.11.2020,kontr nr 2 prot 440/6 dt 22.06.2021,ft 14/2021 dt22.07.2021,situacion 1+pcv kold 22.07.2021,dit.detyrm 35876
  Bashkia Puke (3330) JUBICA. Puke 17,663,806 2021-10-26 2021-10-28 70821370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Puke kodi 2137001 Ujsjelles Fshati Luf,UP 51 dt 4.3.2021,Kont 558/13 dt 17.5.2021,fat tat 28 dt 5.10.2021(lik pjes),Situac Pjesor nr 2 dt 4.8-30.9.2021,Form nj.fitusi 558/12 dt 6.5.2021,Kls buletin 70 dt 10.05.2021
  Bashkia Puke (3330) JUBICA. Puke 1,336,194 2021-10-26 2021-10-28 70721370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Puke kodi 2137001 Ujsjelles Fshati Luf,UP 51 dt 4.3.2021,Kont 558/13 dt 17.5.2021,fat tat 19 dt 5.8.2021(dif fat),Situac Pjesor nr 1 dt 23.7-3.8.2021,Form nj.fitusi 558/12 dt 6.5.2021,Kls buletin 70 dt 10.05.2021
  Bashkia Puke (3330) JUBICA. Puke 18,582,000 2021-08-09 2021-08-12 54321370012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Puke kodi 2137001 Ujsjelles Fshati Luf,UP 51 dt 4.3.2021,Kont 558/13 dt 17.5.2021,fat tat 19 dt 5.8.2021,Situac Pjesor nr 1 dt 23.7-3.8.2021,Form nj.fitusi 558/12 dt 6.5.2021,Kls buletin 70 dt 10.05.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 24,224,000 2021-07-14 2021-07-16 87310060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Permiresimi I Sinjalistikes Horizontale ne Akset dhe Segmentet Rrugore te Rajonit Verior Diference Sit 1 Fat Nr 08/2021 dt 26.05.2021 Kont nr. 2706/5 dt 11.05.21 UP nr.48 date 17.03.20 NjF nr.70 dt 10.05.21 NjLK nr.79
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,479,464 2021-05-27 2021-05-28 11010060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, Mirmbajtje Rutine Rr.koplik-boge-dedaj-razem km4.05km etj kont 440/4 dt 21.12.2020,ft 2/2021 dt 24.02.2021,pcv dt 24.02.2021, ditar det.15303
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,479,464 2021-05-27 2021-05-28 10910060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, Mirmbajtje Rutine Rr.koplik-boge-dedaj-razem km4.05km etj kont 440/4 dt 21.12.2020,ft 1/2021 dt 29.01.2021,pcv dt 29.01.2021, ditar det.15302
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) JUBICA. Tirane 36,788,800 2021-05-26 2021-05-28 69010060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Permiresimi I Sinjalistikes Horizontale ne Akset dhe Segmentet Rrugore te Rajonit Verior" Pag Pjes Sit 1 Fat Nr 08/2021 dt 26.05.2021 Kont nr. 2706/5 dt 11.05.21 UP nr.48 date 17.03.20 NjF nr.70 dt 10.05.21 NjLK nr.79
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 14,078,808 2021-04-08 2021-04-09 7410060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, mirmbajtje rruga Koplik-Boge-Dedaj-Razem,kontr vazhdim 380/6 dt 16.11.2018,ft 93002402 dt 11.12.2020, situacion nr19-23+pcv kolaudimi dt 11.12.2020, ditar detyrimi 5081
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,601,900 2021-04-08 2021-04-09 7310060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, mirmbajtje rruga Koplik-Boge-Dedaj-Razem,kontr vazhdim 380/6 dt 16.11.2018,ft 81613219 dt 30.06.2020, situacion nr18+pcv kolaudimi dt 30.06.2020, ditar detyrimi 16939
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 2,828,232 2021-04-08 2021-04-09 7510060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder, mirmbajtje rruga Koplik-Boge-Dedaj-Razem,kontr vazhdim 380/6 dt 16.11.2018,ft 93002403 dt 21.12.2020, situacion nr24 perf.+pcv kolaudimi dt 21.12.2020, ditar detyrimi 5082
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,133,212 2021-03-10 2021-03-11 3410060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,mimd Rr. QLac-Koman-Berdice-Velipoje-U.Bunes-Shiroke-Bushat-Balldre kontr 252/5 dt 01.11.2018,fat 81613246dt 31.10.2020, sit 24+pcv kolaudimi dt31.10.2020, ditar det 31388+34419
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,764,394 2021-03-10 2021-03-11 3110060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,mimd Rr. QLac-Koman-Berdice-Velipoje-U.Bunes-Shiroke-Bushat-Balldre kontr 252/5 dt 01.11.2018,fat 81613230 dt 20.08.2020, sit 21+pcv dt 20.08.2020, ditar det 22389
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,122,386 2021-03-10 2021-03-11 3310060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,mimd Rr. QLac-Koman-Berdice-Velipoje-U.Bunes-Shiroke-Bushat-Balldre kontr 252/5 dt 01.11.2018,fat 81613244 dt 20.10.2020, sit 23+pcv kolaudimi dt20.10.2020, ditar det 31347
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,761,097 2021-03-10 2021-03-11 3010060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,mimd Rr. QLac-Koman-Berdice-Velipoje-U.Bunes-Shiroke-Bushat-Balldre kontr 252/5 dt 01.11.2018,fat 81613229 dt 11.08.2020, sit 20+pcv dt 11.08.2020, ditar det 19584
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,757,497 2021-03-10 2021-03-11 2910060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,mimd Rr. QLac-Koman-Berdice-Velipoje-U.Bunes-Shiroke-Bushat-Balldre kontr 252/5 dt 01.11.2018,fat 81613218 dt 24.06.2020, sit 19 +pcv dt 24.06.2020, ditar det 14206
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 1,567,208 2021-03-10 2021-03-11 3210060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drej Rajonit Verior Shkoder,mimd Rr. QLac-Koman-Berdice-Velipoje-U.Bunes-Shiroke-Bushat-Balldre kontr 252/5 dt 01.11.2018,fat 81613247 dt 13.10.2020, sit 22+pcv dt 13.10.2020, ditar det 29375
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) JUBICA. Shkoder 4,927,668 2021-02-25 2021-02-26 1210060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej Rajonit Verior Shkoder mirembajtje rutine dimerore Kukes-U.Zap,Kukes-Bushtrice,K/Domaj-Draj-Rec kufi me Peshkopine 71.64 km,kon 228/6 dt 30.7.18,sit 23 +ft 24 s 81613224+pcv dt 13.07.20, ditar 16922