Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) All All 226,540,199.00 662 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,262,791 2021-10-01 2021-10-04 16910290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Shtator 2021,listepagese,nr pun 57/54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 270,681 2021-10-01 2021-10-04 17110290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Shtator 2021,listepagese,nr pun 57/54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 257,349 2021-10-01 2021-10-04 17010290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Shtator 2021,listepagese,nr pun 57/54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 200,790 2021-10-01 2021-10-04 17210290482021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1029048Gj Admin Shk Pare,lik paga Shtator 2021,listepagese,nr pun 57/54
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 712,755 2021-09-20 2021-09-21 16710290482021 Posta dhe sherbimi korrier 1029048Gj Admin Shk Pare,lik posta, Gusht 2021, ft nr 1096/2021, dt 14.09.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2021-09-20 2021-09-21 16810290482021 Uje 1029048Gj Admin Shk Pare,lik bl uje, up nr 5883/1, dt 09.06.2021, kon nr 5883/3, dt 09.06.2021, ft nr 388/2021, dt 17.09.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 1,960 2021-09-20 2021-09-21 16610290482021 Shpenzime te tjera transporti 1029048Gj Admin Shk Pare,lik kontrolli teknk, ft nr serie 422646294, dt 20.09.2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,928 2021-09-16 2021-09-20 16110290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 21436/2021, dt 09.09.2021, nr kl 110000008667, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-09-16 2021-09-20 16310290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 21432/2021, dt 09.09.2021, nr kl 110000008667, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,000 2021-09-16 2021-09-20 16410290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, ft nr 21435/2021, dt 09.09.2021, kod kl 110000008667
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-09-16 2021-09-20 15810290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,kompensim telefon, fatura nr 00000401709499, dt 31.07.2021, Vkm 855 dt 04.11.2020, Korrik 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-09-16 2021-09-20 16210290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 21434/2021, dt 09.09.2021, nr kl 110000008667, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-09-16 2021-09-20 16010290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik telefon, fatura nr 21433/2021, dt 09.09.2021, nr kl 110000008667, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2021-09-16 2021-09-20 15910290482021 Te tjera transferta tek individet 1029048Gj Admin Shk Pare,kompensim telefon, fatura nr 00000424135404, dt 31.08.2021, Vkm 855 dt 04.11.2020, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 25,396 2021-09-16 2021-09-20 16510290482021 Elektricitet 1029048Gj Admin Shk Pare,lik elektricitet, ft nr 423277980, dt 31.08.2021, kod kl TR1F020030109839
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 55,458 2021-09-09 2021-09-13 14410290482021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik sherb print, pub, kon sherb ne vazhdim nr 1216/19, dt 07.04.2021, ft nr 2251/2021, dt 07.08.2021, Korrik 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,000 2021-09-09 2021-09-10 15510290482021 Sherbime telefonike 1029048Gj Admin Shk Pare,lik ft internet, ft nr 18956/2021, dt 03.09.2021 Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,500 2021-09-09 2021-09-10 15710290482021 Udhetim i brendshem 1029048Gj Admin Shk Pare,lik dieta per komandimet, Janar- Maj 2021, urdhri nr 8873 dt 08.09.2021, listepagese
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 13,672 2021-09-09 2021-09-10 15610290482021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1029048Gj Admin Shk Pare,lik sherb print, pub, kon sherb ne vazhdim nr 1216/19, dt 07.04.2021, ft nr 2437/2021, dt 03.09.2021, Gusht 2021
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) MBROJTJA DHE SHPËTIMI NGA ZJARRI Tirane 106,800 2021-09-09 2021-09-10 15210290482021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029048Gj Admin Shk Pare,lik sistem kunder zjarrit, up nr 7734/1, dt 03.08.2021, ft nr 52 dt 03.08.2021, pv nr 7734/2, dt 03.08.2021