Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EUROGJICI - SECURITY All 80,400,714.00 140 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-12-30 2014-12-31 26310050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.BUJQESISE KORCE FAT 726 DT 09.12.14 ROJE OBJEKTI
  Sp. Kruje (0716) EUROGJICI - SECURITY Kruje 166,616 2014-12-30 2014-12-31 62810130732014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DSHS "STEFAN GJONI "LIK I FATURES ME NR SERIAL 18038135 DT 29.12.2014
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-12-30 2014-12-31 31610550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES ROJE KONTRATE NE VAZHD. FAT 741 DT 30.12.2014 S. 18038141
  Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) EUROGJICI - SECURITY Tropoje 69,550 2014-12-23 2014-12-24 13710280292014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria ropoje sherbim sig dhe ruajte kontrat dt 2 dt 21.04.2014 ft nr 31.12.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 144,336 2014-12-23 2014-12-24 75710130512014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SUSM SHEFQET NDROQI, sherbim roje vazhdim kontr.486 dt. 31.07.2014 fat.728(18038/128) dt. 09.12.2014 kontr.133 dt. 30.05.2014 fat.670(17279600) dt. 05.11.2014 fh. 204 dt. 07.11.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 985,200 2014-12-18 2014-12-19 73910130512014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SUSM SHEFQET NDROQI,ROJE KONTR. ne vazhdim 486 dt. 31.07.2014 fat.675(18038075) dt. 30.11.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 15,266 2014-12-17 2014-12-18 391108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek U brend nr 319,dt 10.11.2014,vendim KPP 584/2014 dt 30.10.2014
  Sp. Kruje (0716) EUROGJICI - SECURITY Kruje 161,229 2014-12-17 2014-12-18 59010130732014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DSHS "STEFAN GJONI"KRUJE LIK I FATURES ME NR 679 ME NR SERIAL 18038079 DT 30.11.2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 133,703 2014-12-16 2014-12-17 15620480192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ROJE MIRM.RRUGE RURALE
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 170,785 2014-12-12 2014-12-15 13310280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 727 DT 09.12.2014
  Prefektura e qarkut Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 124,156 2014-12-11 2014-12-12 32910160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE SHERBIM I RUAJTJES DHE SIGURISE FAT.674 DT 30.11.14
  Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) EUROGJICI - SECURITY Tropoje 118,317 2014-12-11 2014-12-12 13010280292014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria e Rrethit Tropoje, likujdim sherbim sigurimi dhe ruajtje, kontrate 21.4.2014, FT 667 dt.30.11.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 937,540 2014-12-11 2014-12-12 53910130512014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SUSM SHEFQET NDROQI,roje Up 149 dt. 21.04.2014 vendim 486 dt.31.07.2014 fat. 579(13959979) dt. 27.10.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,876,400 2014-12-10 2014-12-11 34110110392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UT Rektorati ROJE KONTRATE NE VAZHDIM 3151// DT 28.02.2014 FAT 655 DT 30.11.2014 SERI 18038055
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 149,136 2014-12-10 2014-12-11 20610250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 149,136 2014-12-10 2014-12-11 20810250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-12-11 2014-12-11 23810050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.BUJQESISE KORCE FAT 658 DT 30.11.14 ROJE OBJEKTI
  Nd-ja Ruget Rurale (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 133,703 2014-12-09 2014-12-10 14320480192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ROJE MIRM.RRUGE RURALE
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 170,785 2014-12-09 2014-12-10 13010280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 668 DT 30.11.2014
  Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 98,474 2014-12-05 2014-12-09 27710120602014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1012060, IMK,roje,kont vazhdim nr 1442 dt 15.09.2014 fat nr 684 dt 30.11.2014 sr 18038084