Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EUROGJICI - SECURITY All 80,400,714.00 140 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-09-02 2014-09-03 15210050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1005015 DR.BUJQESISE KORCE FAT 449 DT 31.08.2014 ROJE OBJEKTI
  Prefektura e qarkut Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 124,157 2014-09-01 2014-09-02 23010160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.467 DT 31.08.14
  Prefektura e qarkut Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 124,157 2014-08-01 2014-08-29 20410160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.412 DT 31.07.14
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 1,304,218 2014-08-07 2014-08-08 30710110412014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Univer.Bujqesor sherbim roje urdh 6 dt 29.04.2014 kontrate shtese ne vazhdim 335/39 dt 5.05.2014 fat 391 dt 31.07.2014 seri 13959791
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 985,320 2014-08-06 2014-08-07 33910130512014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SUSM SHEFQET NDROQI sherbim roje Up. 108 dt. 23.05.2014 vendim 111 dt. 29.05.2014 kontrate nr. 305 dt, 30.05.2014 fat.385 seri 13959785 dt. 31.07.2014
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-08-06 2014-08-07 198110550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES sherbim roje kontrate ne vazhd. 20.01.2014 fat 390 dt 31.07.2014 seri 13959790
  Universiteti i Tiranes (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,876,400 2014-08-05 2014-08-06 21210110392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UT Rektorati roje kontrate ne vazhdim 3151/8 dt 28.02.2014 fat 328 dt 30.06.2014 seri 13959729
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-08-04 2014-08-05 13410050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1005015 DR.BUJQESISE KORCE FAT 393 DT 31.07.2014 ROJE OBJEKTI
  Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) EUROGJICI - SECURITY Tropoje 118,317 2014-08-01 2014-08-01 8310280292014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria Tropoje sherbim te sigurimit dhe ruajtjes se nderteses kontrate dt 21.04.2014 fat nr 405 dt 30.07.2014 seri 13959805
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 48,805 2014-07-23 2014-07-24 212 10870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik kthim operat urdher brend 166 dt 23.06.2014,vend KPP nr 303/2014 dt 12.06.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,445,408 2014-07-24 2014-07-24 26510110412014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602,Univer.Bujqesor,roje,kontr vazh 335/39 d 5/5/14,fat 333 d 30/6/14 s 13959733,
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 170,785 2014-07-16 2014-07-18 7010280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR.348 DT.30.06.2014 SIPAS KONTRATES
  Maternitet Nr.2T. (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 466,528 2014-07-11 2014-07-14 26210130882014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SUOGJ K.GLIOZHENI ROJE Up.10 dt. 07.01.2014 njft. 10/8 dt. 12.01.2014 app. 20.01.2014 kontr. 12.01.2014 fat. 116928058 dt. 12.02.2014
  Prefektura e qarkut Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 124,157 2014-07-12 2014-07-14 18010160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.354 DT 30.06.14
  Maternitet Nr.2T. (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 466,528 2014-07-11 2014-07-14 26310130882014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SUOGJ K.GLIOZHENI ROJE uP. 34 DT. 12.02.2014 NJFT. 34/2 DT. 12.02.2014 APP. 14.04.2014 KONTR. 12.02.2014 FAT.12.03.2014 SERIA 13959525
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-07-10 2014-07-11 16810550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES sherbim roje kontrate ne vazhdim 20.01.2014 fat 332 dt 30.06.2014 seri 13959732
  Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) EUROGJICI - SECURITY Tropoje 118,317 2014-07-09 2014-07-09 7310280292014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria Tropoje sherbim sigurimit te ruajtjes se ndertese kontrate nr 2 date 21.04.2014 ft nr 347 dt 30.06.2014 seri 13959747
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 985,320 2014-07-07 2014-07-08 2554810130512014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SUSM SHEFQET NDROQI ROJE uP.108 DT. 23.05.2014 VENDIM 111 DT. 29.05.2014 KONTRATE 305 DT. 30.05.2014 FAT. 327 DT. 13959727 DT.30.06.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 5,645 2014-07-07 2014-07-08 194 10870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik kthim operat teknik urdher brend 155 dt 12.06.2014,vend KPP nr 275/20104 dt 02.06.2014
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-07-04 2014-07-07 11110050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1005015 DR.BUJQESISE KORCE FAT 335 DT 30.06.2014 ROJE OBJEKTI