Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EUROGJICI - SECURITY All 80,400,714.00 140 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-10-10 2014-10-13 22510550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES SHERBIM ROJE KONTRATE NE VAZHDIM 20.01.2014 FAT 511 DT 30.09.2014 SERI 13959911
  Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 49,237 2014-10-09 2014-10-10 20710120602014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1012060, IMK, roje kont.ne vazhdim 1442 dt.15.09.14 ft.538 dt.30.09.14 seria 13959937
  Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) EUROGJICI - SECURITY Tropoje 118,317 2014-10-10 2014-10-10 10810280292014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria Tropoje sherbim sig dhe ruajtje kontrate dt 21.04.2014 ft nr 521 dt 20.09.2014
  Nd-ja Ruget Rurale (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 107,651 2014-10-09 2014-10-10 11420480192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ROJE MIRM.RRUGE RURALE
  Nd-ja Ruget Rurale (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 377,030 2014-10-08 2014-10-09 10920480192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes ROJE MIRM.RRUGE RURALE
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-10-07 2014-10-08 18110050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.BUJQESISE KORCE FAT 512 DT 30.09.14 ROJE OBJEKTI
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) EUROGJICI - SECURITY Durres 264,954 2014-10-06 2014-10-07 9410250462014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/ROJE.
  Universiteti i Tiranes (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,972,280 2014-09-25 2014-09-26 25710110392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UT Rektorati sherb roje kontr. 3151/8 dt 28.02.2014 ne vazhdim fat 444 dt 31.08.2014 seri 13959844
  Universiteti i Tiranes (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,963,280 2014-09-25 2014-09-26 25610110392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UT Rektorati sherb roje kontr. 3151/8 dt 28.02.2014 ne vazhdim fat490 dt 31.08.2014 seri 13959890
  Sp. Kruje (0716) EUROGJICI - SECURITY Kruje 166,605 2014-09-24 2014-09-25 42510130732014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 471 DT 31.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 148,985 2014-09-22 2014-09-23 28110870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 232 dt 04.08.2014,vend KPP nr 415/2014 dt 23.07.2014
  Sp. Kruje (0716) EUROGJICI - SECURITY Kruje 161,233 2014-09-22 2014-09-22 41910130732014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 416 DT 31.07.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 1,163,633 2014-09-19 2014-09-22 35010110412014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Univer.Bujqesor SHERBIM ROJE CIVILE UP 11 DT 14.07.2014 NJ. FIT 16.07.2014 KONTRATE 1303/11 DT 17.07.2014 FAT 433 DT 31.07.2014 SERI 13959833
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-09-12 2014-09-22 21610550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES roje fat 447 dt 31.08.2014 seri 13959847 kontrate 20.01.2014 ne vazhdim
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 1,241,209 2014-09-19 2014-09-22 35110110412014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Univer.Bujqesor SHERBIM ROJE CIVILE UP 11 DT 14.07.2014 NJ. FIT 16.07.2014 KONTRATE 1303/11 DT 17.07.2014 FAT 448 DT 31.08.2014 SERI 13959848
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 170,785 2014-09-10 2014-09-12 8910280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 461 DT 31.08.2014
  Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) EUROGJICI - SECURITY Tropoje 118,317 2014-09-10 2014-09-10 9510280292014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria Tropoje sherbim sigurimi dhe ruajte kontrate dt 21.04.2014 ft nr 460 dt 31.08.2014
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 149,136 2014-09-05 2014-09-05 12710250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 149,136 2014-09-05 2014-09-05 12810250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 170,785 2014-09-02 2014-09-03 8510280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 406 DT 01.08.2014