Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EUROGJICI - SECURITY All 80,400,714.00 140 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,188 2014-12-03 2014-12-04 370108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek U brend nr 308,dt 30.10.2014,vendim KPP 563/2014 dt 09.10.2014
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-12-04 2014-12-04 27010550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES ROJE KONTRATE NE VAZHDIM FAT 657 DT 30.11.2014 SERI 18038057
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 149,136 2014-11-25 2014-11-26 17910250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Sp. Kruje (0716) EUROGJICI - SECURITY Kruje 166,607 2014-11-24 2014-11-25 52910130732014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR617 me nr serial 18038017 dt 31.10.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 1,953,980 2014-11-21 2014-11-24 57510130512014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SUSM SH Ndroqi karburant autorizim min Brend. 4/11 dt. 16.05.2014 kontr. 135 dt. 02.06.2014 fat.42(17222992) dt. 18.10.2014 fh. 72 dt. 18.10.2014
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 170,785 2014-11-14 2014-11-18 12310280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 606 DT 31.10.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,876,400 2014-11-13 2014-11-14 31110110392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UT Rektorati ROJE KONTRATE NE VAZHDIM 3151/8 DT 28.02.2014 FAT 509 DT 30.09.2014 SERI 13959909
  Universiteti i Tiranes (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,972,280 2014-11-12 2014-11-13 31510110392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UT Rektorati SHERB. ROJE KONTRATE 3151/8 DT 28.02.2014 FAT 593 DT 31.10.2014 SERI 13959993
  Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) EUROGJICI - SECURITY Tropoje 118,317 2014-11-11 2014-11-11 11810280292014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria Tropoje sherbim sigurim dhe ruajtje kontrate dt 21.04.2014 ft nr 605 dt 31.10.2014 seri 18038005
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-11-11 2014-11-11 24210550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES sherbim roje kontrate ne vazhdim 20.01.2014 fat 595 dt 31.10.2014 seri 13959995
  Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 98,474 2014-11-10 2014-11-11 24110120602014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1012060, IMK, Roje, sherbim sigurimi kont.ne vazhdim 1442 dt.15.09.14 ft.622 dt.31.10.14 seri 18038022
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-11-06 2014-11-07 21410050142014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1005015 DR.BUJQESISE KORCE FAT 596 DT 31.10.2014 ROJE OBJEKTI
  Prefektura e qarkut Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 124,157 2014-11-06 2014-11-07 28810160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE SHERBIM RUAJTJE OBJEKTI FAT.612 DT 31.10.14
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 196,079 2014-11-04 2014-11-05 342108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ekU brend nr 289 ,292,294,296,dt 29.09.2014deri 06.10.20104,,vendim nr 533,540,542,543 dt 18.09.2014 deri 24.09.2014
  Sp. Kruje (0716) EUROGJICI - SECURITY Kruje 161,231 2014-10-27 2014-10-28 47210130732014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR SERIAL L13959933 DT 30.09.2014
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 149,136 2014-10-21 2014-10-21 15710250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 149,136 2014-10-21 2014-10-21 15610250422014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes roje QFP
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 170,785 2014-10-13 2014-10-15 10610280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 522 DT 30.09.2014
  Prefektura e qarkut Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 124,157 2014-10-10 2014-10-13 26110160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE FAT 528 DT 30.09.2014 ROJE OBJEKTI
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 56,395 2014-10-10 2014-10-13 32710870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik, kthim te ardhurave,urdher brend 269 dt 12.09.2014,Vendim KPP nr 490/2014 dt 1.09.2014