Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EUROGJICI - SECURITY All 80,400,714.00 140 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) EUROGJICI - SECURITY Kavaje 85,357 2014-03-13 2014-03-18 3210130302014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DSHP LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE KONTRATE 602/1 30.12.2013 FAT 87 28.02.2014
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) EUROGJICI - SECURITY Kavaje 56,898 2014-03-13 2014-03-18 3810130302014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DSHP LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE FAT 114 DT 28.02.2014
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-03-13 2014-03-17 5310550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES SHERBIM ROJE KONTRATE NE VAZHDIM 20.01.2014 FAT 71 DT 28.01.2014 SERI 11692821
  Dogana Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 115,479 2014-02-12 2014-03-17 2110100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE ROJE OBJEKTI FAT 6 DT 31.01.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,479,659 2014-03-13 2014-03-17 5310110412014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Univer.Bujqesor. sherb roje civile kontr vazhd 335/14dt 3.5.13 ft 399 dt 31.1.14 s 11692747
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 67,372 2014-03-13 2014-03-13 7610120012014 Unspecified 1012001, MIN KLUTURES, pagese sherbim roje sig up 325 dt 31.12.13, up 326 dt 31.12.13, kontr 6479 dt 31.12.13, ft 83 dt 28.02.14, seri 11692833
  Universiteti Politeknik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,576,247 2014-03-12 2014-03-13 19010110402014 Unspecified UNIVERSITETI POLITEKNIK sherbim roje urdh 31.12.2013 kontrate shtese 15/12 dt 31.12.2013 fat 8 dt 31.01.2014 seri 11692758
  Universiteti Politeknik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 1,545,748 2014-03-12 2014-03-13 25710110402014 Unspecified UNIVERSITETI POLITEKNIK sherbim roje urdh 31.12.2013 kontrate shtese 15/12 dt 31.12.2013 fat 81 dt 28.02.2014 seri 11692831
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,479,659 2014-02-25 2014-02-25 2410110412014 Unspecified Univer.Bujqesor. sherb roje civile kontr vazhd 335/14dt 3.5.13 ft 930dt 31.12.13 s 11692678
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 3,090,163 2014-02-14 2014-02-17 3510180012014 Unspecified 602 SHISH SHERBIM ROJE PROC VKM 17 DT 21.01.2000 NJOFT KRYERJE P[AGESE 7.02.2014
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 173,834 2014-02-12 2014-02-14 1010280172014 Unspecified PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 18 DT 31.01.2014
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 12,822 2014-02-14 2014-02-14 3210550012014 Unspecified SHKOLLA E MAGJISTRATURES SHERBIM ROJE UP 1 DT 8.01.20140FT .OFERTE 8.01.2014 NJ. FITUESI 17.01.2014 KONTRATE 20.01.2014 FAT 998 31.01.2014 SERI 11992746
  Drejtoria e Bujqesise Elbasan (0808) EUROGJICI - SECURITY Elbasan 171,444 2014-02-11 2014-02-12 3010050082014 Unspecified Roje DRBU Elbasan
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 171,428 2014-02-10 2014-02-11 4110120012014 Unspecified 1012001, MIN KLUTURES, pagese roje siguriejanar 2014, up 325 dt 31.12.13, up 326 dt 31.12.13, kontrate 6479 dt 31.12.13, \ft 9 dt 31.01.14, seri 11692759
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) EUROGJICI - SECURITY Kavaje 142,255 2014-02-05 2014-02-06 1510130302014 Unspecified DSHP LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE FAT 14 31.01.2014 KONTRATE SHTESE 602/1 30.12.2013
  Universiteti Politeknik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,576,247 2014-02-05 2014-02-06 7110110402014 Unspecified UNIVERSITETI POLITEKNIK sherbim roje kontrate ne vazdim nr 2/10 dt 22.04.2013 fat 31.12.2013 seri 11692532
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 121,428 2014-01-28 2014-01-29 1710120012014 Unspecified 1012001, MIN KLUTURES, SHERBIM ENERGJI 2013, UP 33 DT 01.02.13, NJOFTIM FITUESI 2831 DT 17.05.2013, KONTRATE 816 DT 16.08.2013, FT 949 DT 31.12.2013, SERI 11692697 LIK PJESESHME
  Dogana Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 115,479 2014-01-24 2014-01-27 1410100842014 Unspecified DOGANA KORCE ROJE DHJETOR FAT 945 DT 31.12.2013
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 33,600 2014-01-17 2014-01-17 910550012014 Unspecified SHKOLLA E MAGJISTRATURES SHERBIM ROJE KONTRATE NE VAZHDIM DT 31.12.2012 PROT 2257 FAT 929 DT 31.12.2013 SERI 11692677
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 50,000 2013-12-31 2014-01-14 100710120012013 Unspecified MTKRS,1012001 sherbim sigurie, up 33 dt 01.02.13, njoftim 2831 dt 17.05.13, kontr 816 dt 16.08.13. ft 949 dt 31.12.13, seri 11692697, lik pjeseshem