Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EUROGJICI - SECURITY All 80,400,714.00 140 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 93,306 2014-05-06 2014-05-07 11810130882014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602,SUOGJ K.GLIOZHENI,ROJE,KONTR SHTESE 20% 6/1/14,UP 8 D 6/1/14,FAT 11692735 D 14/1/14
  Universiteti i Tiranes (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,876,400 2014-04-28 2014-04-30 9610110392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UT Rektorati sherb roje private ft 199 dt 20.4.2014 s 13959599 pv 31.3.2014 nj595/16 dt 28.2.2014 shk 595/15 dt 28.2.2014 up 5 dt 26.2.2014 njf 3151/7 dt 28.2.2014 njAPP 10.3.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 122,715 2014-04-29 2014-04-30 8910870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 600 kom prok publik kthim te ardhura sh 7.4.2014
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 156,501 2014-04-22 2014-04-23 3510280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 178 DT 31.03.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) EUROGJICI - SECURITY Durres 170,789 2014-04-18 2014-04-21 4110130052014 Karburant dhe vaj TDO 0707 DR.RAJONALE SHENDETESISE 1013005 LIK ROJE OBJEKTI
  Universiteti Politeknik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 915,848 2014-04-16 2014-04-17 41510110402014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UNIVERSITETI POLITEKNIK SHERBIM ROJE UO 1/1 DT 17.02.2014 NJ. FIT 18.02.2014 KONTRATE 1/7 DT 19.02.2014 FAT 141 DT 31.03.2014 SERI 13959541
  Universiteti Politeknik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 921,795 2014-04-16 2014-04-17 41410110402014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UNIVERSITETI POLITEKNIK SHERBIM ROJE UO 1/1 DT 17.02.2014 NJ. FIT 18.02.2014 KONTRATE 1/7 DT 19.02.2014 FAT 82 DT 28.02.2014 SERI 11692832
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 44,110 2014-04-16 2014-04-16 71110870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 kom prok publik kthim te ardh op ek ub 4 dt 25.3.2014 vend kpp58/2014 dt 11.3.2014
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) EUROGJICI - SECURITY Kavaje 118,548 2014-04-14 2014-04-15 4810130302014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DSHP LIKUIDIM SHERBIM RUAJTJE FAT 42 DT 28.02.2014 KONTRATE SHTESE 602/3 18.02.2014
  Dogana Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 65,562 2014-03-13 2014-04-14 4410100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE FAT 80 DT 28.02.2014 ROJE OBJEKTI
  Materniteti Tirane (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 913,885 2014-04-09 2014-04-10 6210130502014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602,SUOGJ M.GERALDINA,roje,up 2 d 6/1/14,njapp 10/2/14,kontr shtese 2/2 d 6/1/14,fat 22 d 31/1/14 s 11692772,f 95 d 28/2/14 s 11692845
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-04-08 2014-04-09 9610550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES SHERBIM ROJE KONTRATE NE VAZHDIM DT 20.01.2014 FAT 139 DT 31.03.2014 SERI 13959539
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,479,659 2014-04-08 2014-04-09 10310110412014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Univer.Bujqesor. sherb roje civile kontr vazhd 335/14dt 3.5.13 ft 140 dt 31.3.14 s 13959540
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-04-08 2014-04-09 5910050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1005015 DR.BUJQESISE SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES FAT NR.146 DT.31.03.14
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 20,179 2014-04-07 2014-04-07 5110870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim te ardhurave sh 17.3.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,479,659 2014-04-04 2014-04-04 9710110412014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Univer.Bujqesor. sherb roje civile kontr vazhd 335/14dt 3.5.13 ft 61dt 28.2.14 s 11692811
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 173,834 2014-03-24 2014-03-26 2810280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 91 DT 28.02.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,473,837 2014-03-20 2014-03-21 8010180012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHISH ROJE PROCEDURE VKM 17 DT 21.01.20000 NJOFTIM KRYEJRE PAG 27 DT 13.03.2014
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 61,618 2014-03-20 2014-03-21 4310050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.BUJQESISE KORCE FAT 115 DT 28.02.14 ROJE OBJEKTI
  Materniteti Tirane (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 507,714 2014-03-19 2014-03-20 4210130502014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602,SUOGJ M.GERALDINA,roje,kontr 20/6 d 2/4/13 vazh ,fat 940 d 31/12/13 s 11692688