Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EUROGJICI - SECURITY All 80,400,714.00 140 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 166,528 2014-06-17 2014-06-18 24610130882014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SUOGJ K.GLIOZHENI roje private kontrate ne vazhdim dt.05.12.2013 fat. 116922723 dt. 06.01.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,972,280 2014-06-12 2014-06-13 14410110392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UT Rektorati sherbim roje kontrate ne vazhdim dt 3151/8 dt 28.02.2014 fat 269 dt 31.05.2014 seri 13959669 pv dt 31.05.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 159,973 2014-06-12 2014-06-13 19410110412014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Univer.Bujqesor SHERBIM ROJE KONTRATE NE VAZHDIM 335/14 DT 3.05.2013 FAT 273 DT 31.05.2014 SERI 13959673
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-06-10 2014-06-12 13910550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES SHERBIM ROJE KONTRATE NE VAZHDIM DT 20..01.2014 FAT 272 DT 31.05.2014 SERI 1395962
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,200,867 2014-06-12 2014-06-12 19710110412014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Univer.Bujqesor SHERBIM ROJE URDH 335/37 DT 30.04.2014 KONTRATE SHTESE 335/39 DT 5.05.2014 FAT 319 DT 2.06.2014 SERI 13959719
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 22,317 2014-06-12 2014-06-12 163 10870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik kthim shume e urdh brendsh 130,143,144 dt 23,30.05.2014,vend KPP nr 213,243/2014 dt 13+20.05.2014
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-06-10 2014-06-11 9510050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1005015 DR.BUJQESISE KORCE FAT 275 DT 31.05.2014 ROJE OBJEKTI
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 170,785 2014-06-10 2014-06-11 5610280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 292 DT 31.05.2014
  Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) EUROGJICI - SECURITY Tropoje 118,317 2014-06-10 2014-06-10 6010280292014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria Tropoje sherbim sigurimi dhe ruajtje ndertese kontrate dt 012 dt 21.04.2014 ft n 291 dt 30.05.2014 seri 13959691
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 11,250 2014-05-28 2014-05-29 13710870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim kthim te ardhurave sh 5.5.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 64,225 2014-05-26 2014-05-27 11310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 602 kom prok publik kthim shume e dapozituar sh 22.4.2014
  Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) EUROGJICI - SECURITY Tropoje 38,634 2014-05-26 2014-05-27 5210280292014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria Tropoje sherbim sigurim dhe ruajtje objekti kjontrate date 21.04.2014 fature nr 239 date 30.04.2014 seri 13959629
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) EUROGJICI - SECURITY Durres 35,748 2014-05-27 2014-05-27 7410130052014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes TDO 0707 DR.RAJONALE SHENDETESISE 1013005 LIK ROJE OBJEKTI KO.ME NEGOCIM
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) EUROGJICI - SECURITY Durres 186,684 2014-05-27 2014-05-27 7310130052014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes TDO 0707 DR.RAJONALE SHENDETESISE 1013005 LIK ROJE OBJEKTI KO.ME NEGOCIM
  Maternitet Nr.2T. (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 300,000 2014-05-19 2014-05-20 14510130882014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602,SUOGJ K.GLIOZHENI,roje,up 43 d 10/6/13,njf 22/10/13,kontr 5/12/13,fat 11692723 d 6/1/14
  Universiteti Bujqesor (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,479,659 2014-05-16 2014-05-19 15810110412014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Univer.Bujqesor. sherb roje civile kontr vazhd 335/14dt 3.5.13 ft 209 dt 30.4.14 s 13959609
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EUROGJICI - SECURITY Lezhe 170,785 2014-05-16 2014-05-19 4910280172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 230 DT 30.04.2014
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 30,809 2014-05-14 2014-05-15 8110050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.BUJQESISE KORCE FAT 211 DT 30.04.2014 ROJE OBJEKTI
  Universiteti i Tiranes (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 2,876,400 2014-05-07 2014-05-08 10910110392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes UT Rektorati sherb roje private konr vazhd ft 205 dt 30.4.2014 s 13959605 pv 30.04.2014 nj595/16 dt 28.2.2014 shk 595/15 dt 28.2.2014 up 5 dt 26.2.2014 njf 3151/7 dt 28.2.2014 njAPP 10.3.2014
  Shkolla e Magjistratures (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 32,444 2014-05-08 2014-05-08 11210550012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SHKOLLA E MAGJISTRATURES roje kontrate ne vazhdim dt 20.01.2014 fat 208 dt 30.04.2014 seri 13959608