Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Librazhd (0821) All All 140,496,305.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 104,095 2014-12-31 2014-12-31 49821280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E QENDRËS DITORE MUAJIT SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) Gjyladin Polisi Librazhd 3,600 2014-12-30 2014-12-31 49621280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA LIBRAZHD,KUALIDIM PUNIMESH RIK.I BRENDSHËM I BASHKISË
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 510,461 2014-12-31 2014-12-31 49721280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E ÇERDHES MUAJIT SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) NIKA Librazhd 1,583,861 2014-12-31 2014-12-31 50021280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM SITUACION PJESOR,NDRICIM RRUGORZYRA ARSIMORE-LOKALI I ALLES,FAT NR 47 DATE 18.12.2014.
  Bashkia Librazhd (0821) NIKA Librazhd 315,337 2014-12-31 2014-12-31 49921280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM SITUACION PJESOR NDRICIM RRUGOR ZYRA ARSIMORE-LOKALI ALLES,FATURA 47 DATE 18.12.2014.
  Bashkia Librazhd (0821) ZENIT - 06 Librazhd 18,000 2014-12-30 2014-12-31 49521280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA LIBRAZHD,MBIKQYERJE PUNIMESH RIK.I BRENDSHËM I BASHKISË
  Bashkia Librazhd (0821) MENI Librazhd 1,090,866 2014-12-30 2014-12-30 49421280012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.47 DT:23.12.2014 LIK.SIT.PERFUNDIMTAR RIK.I BRENDSHËM I GODINËS KATI I TRETË
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 24,000 2014-12-29 2014-12-30 49321280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,3% I FEMIJËVE QË PLOTËSOJNË KRITERET MUAJI NËNTOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 730,500 2014-12-29 2014-12-30 49221280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE DHJETOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 100,000 2014-12-26 2014-12-29 49121280012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LIBRAZHD,LIK.VENDIM GJYQËSOR PËR Z.AGIM CANGA
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 474,000 2014-12-26 2014-12-29 48921280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE SHPËRBLIM 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 648,000 2014-12-26 2014-12-29 49021280012014 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,PAAFTËSI SHPËRBLIM 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 916,518 2014-12-24 2014-12-26 48721280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E APARATIT PER MUAJIN SHTATOR 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) GJERGJI PRIFTI Librazhd 86,800 2014-12-23 2014-12-23 48621280012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA LIBRAZHD,TRANSPORT FËMIJËSH ME AFTËSI TË KUFIZUAR KORRIK-TETOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 10,358,724 2014-12-18 2014-12-19 48521280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,SIT.PJESOR NR.3 RIKONSTRUKSION I SHESHIT KRYESOR I QYTETIT FATURA NR.35 DATË 15.12.2014
  Bashkia Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 13,090 2014-12-16 2014-12-16 48221280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,TATIM PAGAT E KËSHILLTARËVE MUAJI TETOR-NËNTOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 235,620 2014-12-16 2014-12-16 47921280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E KËSHILLTARËVE MUAJI TETOR-NËNTOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 789,660 2014-12-12 2014-12-15 48121280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN NENTOR 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 33,194 2014-12-12 2014-12-15 48421280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER LIDHJE TE RE ENERGJIE,PER NDRICIM RRUGOR RR.SHEBENIKU.
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 24,000 2014-12-12 2014-12-15 48021280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,3% NDIHME EKONOMIKE TE HEQURA NGA SISTEMI,PER MUAJIN TETOR 2014.