Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Librazhd (0821) All All 140,496,305.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 505,996 2014-03-05 2014-03-06 13621280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 101,279 2014-03-05 2014-03-06 13721280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 353,430 2014-03-05 2014-03-06 8921280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E KESHILLTAREVE DHJETOR 2013-SHKURT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 600,201 2014-03-05 2014-03-06 13421280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE JANAR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 39,773 2014-03-05 2014-03-06 9021280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E E QKR MUAJI SHKURT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 49,941 2014-03-05 2014-03-06 9121280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E E GJ.CIVILE MUAJI SHKURT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 49,941 2014-02-18 2014-02-18 88/121280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGA GJ.CIVILE JANAR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BESNIK ALLIU (L11313009A) Librazhd 297,459 2014-02-14 2014-02-17 7721280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURASH PER FURNIZIM ME BUKE KOPSHTE E CERDHE,FH 92 DATE 27.12.2013,FH NR 9 DATE 27.01.2014,FH 43,47,49 DATE 31.05.2013,FH 18 DATE 01.03.2013,FH 60 DATE 30.09.2013,FH 70 DATE 29.10.2013,FH 83 DATE 30.11.2013.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 34,609 2014-02-14 2014-02-14 7621280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT JANAR 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 34,609 2014-02-14 2014-02-14 5021280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT DHJETOR 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 4,373,925 2014-02-11 2014-02-12 7521280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,INVALIDE SHKURT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 101,279 2014-02-04 2014-02-05 7321280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT TETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 842,672 2014-02-04 2014-02-05 7121280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT TETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 710,034 2014-02-05 2014-02-05 7421280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE DHJETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 505,996 2014-02-04 2014-02-05 7221280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT TETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 300,298 2014-01-27 2014-01-29 6421280012014 Unspecified 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENRGJI ELEKTRIKE TETOR-NENTOR-DHJETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 333,831 2014-01-27 2014-01-29 6621280012014 Unspecified 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENRGJI ELEKTRIKE SHKURT-DHJETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 110,658 2014-01-27 2014-01-29 6521280012014 Unspecified 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENRGJI ELEKTRIKE SHTATOR-TETOR-NENTOR-DHJETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) NDERMARRJA UJSJELLSIT/L Librazhd 21,347 2014-01-27 2014-01-28 7021280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,UJE JANAR-GUSHT 2013
  Bashkia Librazhd (0821) NDERMARRJA UJSJELLSIT/L Librazhd 37,034 2014-01-27 2014-01-28 6921280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,UJE SHKURT-MARS-MAJ-QERSHOR-NENTOR-DHJETOR 2012