Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Librazhd (0821) All All 140,496,305.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Librazhd (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 203,708 2014-11-03 2014-11-04 39321280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENERGJI ELEKTRIKE L-123065,L-123048,L-123098,L-123090,L-123076 PRILL-SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 87,326 2014-10-28 2014-10-28 39021280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENERGJI ELEKTRIKE L-123048 PRILL-QERSHOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 150,000 2014-10-21 2014-10-22 38721280012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LIBRAZHD,EKZEKUTIN PJESOR GJYQI PER Z.AGIM CANGA
  Bashkia Librazhd (0821) ZYRA REGJISTRIMIT PASURISE LIBRAZHD Librazhd 7,000 2014-10-21 2014-10-21 38821280012014 Sherbime te tjera BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FATURE 315 DATE 21.10.2014 RREGJISTRIM PASURIE
  Bashkia Librazhd (0821) MONA-P Librazhd 119,556 2014-10-17 2014-10-20 38121280012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.96 DATE 31.03.2014 MISH
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 510,461 2014-10-17 2014-10-17 38421280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT KORRIK 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 104,095 2014-10-17 2014-10-17 38521280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT KORRIK 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 905,448 2014-10-16 2014-10-16 38321280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT KORRIK 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 4,214,775 2014-10-16 2014-10-16 38221280012014 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,PAAFTESI DHE INVALIDE TETOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 755,880 2014-10-09 2014-10-10 37021280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 353,430 2014-10-08 2014-10-08 36821280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E KESHILLTAREVE MUAJIT KORRIK-SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 49,941 2014-10-08 2014-10-08 36721280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 39,270 2014-10-08 2014-10-08 36921280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,TATIM PAGAT E KESHILLTAREVE MUAJIT KORRIK-SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 78,475 2014-10-08 2014-10-08 36621280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 64,000 2014-10-03 2014-10-03 36521280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE PER FAMILJET E PERJASHTUARA NGA SISTEMI
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 4,079,925 2014-09-17 2014-09-17 36421280012014 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,PAAFTESI SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 774,180 2014-09-15 2014-09-15 35321280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE GUSHT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 78,475 2014-09-04 2014-09-04 35121280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT GUSHT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 49,941 2014-09-04 2014-09-04 35221280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT GUSHT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 801,360 2014-08-22 2014-08-25 35021280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE KORRIK 2014