Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Librazhd (0821) All All 140,496,305.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 4,720,875 2014-04-15 2014-04-16 18121280012014 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,PAAFTESI DHE INVALIDE PRILL 2014
  Bashkia Librazhd (0821) SEFER ALLIU Librazhd 148,400 2014-04-15 2014-04-16 18321280012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA LIBRAZHD,TRANSPORT I FEMIJEVE ME AFTESI TE KUFIZUAR KORRIK-DHJETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 360,000 2014-04-15 2014-04-16 18221280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,BONUSI I KRYETARIT I PRAPAMBETUR PER VITIN 2013
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 899,952 2014-04-11 2014-04-14 17321280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT JANAR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 104,095 2014-04-11 2014-04-14 17521280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT JANAR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 508,685 2014-04-11 2014-04-14 17421280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT JANAR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) ALFRED AZUNI Librazhd 190,328 2014-04-10 2014-04-10 18021280012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LIBRAZHD,BYLMET PER KOPSHTET DHE ÇERDHE TE VITIT 2013
  Bashkia Librazhd (0821) ZAMIRA QAZIMI Librazhd 1,015,873 2014-04-10 2014-04-10 17821280012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LIBRAZHD,USHQIME PER KOPSHTET DHE ÇERDHE TE VITIT 2013
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 117,810 2014-04-10 2014-04-10 17621280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,PAGA KESHILLTARET MARS 2014
  Bashkia Librazhd (0821) LENIE ZANI Librazhd 812,491 2014-04-10 2014-04-10 17921280012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LIBRAZHD,MISH PER KOPSHTET DHE ÇERDHE TE VITIT 2013
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 49,941 2014-04-07 2014-04-07 14621280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT MARS 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 37,191 2014-04-07 2014-04-07 14521280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT MARS 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 1,285,878 2014-04-01 2014-04-01 14421280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN SHKURT 2014,MARS 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 890,585 2014-03-21 2014-03-25 14121280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT DHJETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 505,996 2014-03-21 2014-03-24 14221280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT DHJETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 101,279 2014-03-21 2014-03-24 14321280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT DHJETOR 2013
  Bashkia Librazhd (0821) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Librazhd 1,960 2014-03-12 2014-03-12 14021280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,KUALIDIM MAKINE AA 200 AN PER VITIN 2014
  Bashkia Librazhd (0821) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Librazhd 9,263 2014-03-12 2014-03-12 13921280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,TAKSE MAKINE AA 200 AN PER VITIN 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 4,487,575 2014-03-12 2014-03-12 13821280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAAFTESI MARS 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 853,549 2014-03-05 2014-03-06 13521280012014 Unspecified BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT NENTOR 2013