Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Librazhd (0821) All All 140,496,305.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 4,610,375 2014-12-12 2014-12-15 48321280012014 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,PAGESE INVALIDITETI DHE PAAFTESIE PER MUAJIN DHJETOR 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 337,230 2014-12-05 2014-12-09 44721280012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LIBRAZHD,LIK.5% GARANCI PUNIMESH RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9-VJEÇARE "GENC LEKA"
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 49,941 2014-12-03 2014-12-04 45121280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT NËNTOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 78,475 2014-12-03 2014-12-04 45221280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT NËNTOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 6,839,533 2014-12-03 2014-12-03 45021280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.SIT.NR.2 REHABILITIM I QENDRËS SË QYTETIT DHE LYERJE FASADASH FAT.NR.27 DATË 27.11.2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 4,394,875 2014-12-02 2014-12-02 44921280012014 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,AFTESI DHE INVALIDE NËNTOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 235,000 2014-12-02 2014-12-02 44821280012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LIBRAZHD,SHPËRBLIM LINDJE VITIT 2010
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 13,485,354 2014-11-26 2014-11-27 44621280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.21 DATË 07.05.2013 DHE FAT.NR.61 DATË 04.11.2013 SIT.PËRFUNDIMTAR RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9-VJEÇARE "GENC LEKA"
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 510,461 2014-11-24 2014-11-25 44421280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E ÇERDHES MUAJI GUSHT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 104,095 2014-11-24 2014-11-25 44521280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E QËNDRËS DITORE MUAJI GUSHT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 906,296 2014-11-13 2014-11-14 43221280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT GUSHT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 801,600 2014-11-12 2014-11-13 40121280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE TETOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) EKOBETON Librazhd 512,841 2014-11-11 2014-11-11 40021280012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM 5% GARANCI PUNIMESH "SISTEMIM ASFALTIM RRUGA E GJETES"
  Bashkia Librazhd (0821) RESTAURIM GURRA-KACA Librazhd 643,698 2014-11-06 2014-11-06 39921280012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LIBRAZHD,LIK.5% GARANCI PUNIMESH OBJEKTI "KOLEKTORI I UJRAVE TE ZEZA BLLOKU I BANIMIT ISH.NB+SHARRA"
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 49,941 2014-11-05 2014-11-05 39821280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT TETOR 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 78,475 2014-11-05 2014-11-05 39721280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT TETOR 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 172,704 2014-11-03 2014-11-04 39221280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENERGJI ELEKTRIKE L-123086 PRILL-TETOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOÇI Librazhd 6,833,844 2014-11-03 2014-11-04 39621280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.24 DATE 31.10.2014 LIKUJDIM SITUACIONI NR.1 "REHABILITIM I QENDRES SE QYTETIT DHE LYERJA E FASADAVE"
  Bashkia Librazhd (0821) EUROGOMA SERVICE Librazhd 58,500 2014-11-03 2014-11-04 39521280012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.380 DATE 08.08.2014 GOMA
  Bashkia Librazhd (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 204,206 2014-11-03 2014-11-04 39421280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENERGJI ELEKTRIKE L-123084,L-123045,L-123050,L-123046 PRILL-SHTATOR 2014