Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Librazhd (0821) All All 140,496,305.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 871,325 2014-05-28 2014-05-28 22821280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT MARS 2014
  Bashkia Librazhd (0821) KASTRATI SHA Librazhd 299,977 2014-05-28 2014-05-28 22721280012014 Karburant dhe vaj BASHKIA LIBRAZHD,LIK.KARBURANT FATURA NR.45 DATE 24.04.2014
  Bashkia Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 13,090 2014-05-23 2014-05-23 22621280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,TATIM PAGAT E KESHILLTAREVE PRILL 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 117,810 2014-05-23 2014-05-23 22521280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E KESHILLTAREVE PRILL 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 4,431,925 2014-05-14 2014-05-14 19921280012014 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,PAAFTESI DHE INVALIDE MAJ 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 49,941 2014-05-05 2014-05-05 19821280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT PRILL 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 51,126 2014-05-05 2014-05-05 19721280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT PRILL 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 620,767 2014-05-05 2014-05-05 19621280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE PRILL 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 104,095 2014-04-28 2014-04-29 19621280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT SHKURT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 508,685 2014-04-28 2014-04-29 19421280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT SHKURT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 899,952 2014-04-25 2014-04-28 18721280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGA E MUAJIT SHKURT 2014
  Bashkia Librazhd (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 783,459 2014-04-25 2014-04-28 19321280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENERGJI ELEKTRIKE
  Bashkia Librazhd (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 254,755 2014-04-24 2014-04-25 18821280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENERGJI ELEKTRIKE JANAR-MARS 2014
  Bashkia Librazhd (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 374,505 2014-04-24 2014-04-25 19121280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENERGJI ELEKTRIKE JANAR-MARS 2014
  Bashkia Librazhd (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 25,738 2014-04-24 2014-04-25 19221280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENERGJI ELEKTRIKE JANAR-MARS 2014
  Bashkia Librazhd (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 1,440 2014-04-24 2014-04-25 19021280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENERGJI ELEKTRIKE JANAR-MARS 2014
  Bashkia Librazhd (0821) CEZ SHPERNDARJE Librazhd 25,991 2014-04-24 2014-04-25 18921280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,ENERGJI ELEKTRIKE JANAR-MARS 2014
  Bashkia Librazhd (0821) ISUF BARDHOSHI Librazhd 6,000 2014-04-22 2014-04-22 18621280012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA LIBRAZHD,BLERJE PORTRETI I ISMAIL QEMALIT
  Bashkia Librazhd (0821) SPIRO CURA Librazhd 9,800 2014-04-22 2014-04-22 18521280012014 Sherbim per ngrohje BASHKIA LIBRAZHD,BLERJE STUFE PER ÇERDHEN
  Bashkia Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 52,360 2014-04-18 2014-04-18 17721280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,TATIM KESHILLTARESH DHJETOR 2013-MARS 2014