Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Librazhd (0821) All All 140,496,305.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 510,461 2014-08-12 2014-08-13 33221280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER PAGAT E QERSHORIT 2014,ME XHIRIM NE LLOGARI.
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 4,233,025 2014-08-06 2014-08-06 32121280012014 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,PAGESE PAAFTESIE PER MUAJIN GUSHT 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 49,941 2014-08-01 2014-08-01 32021280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT KORRIK 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 905,448 2014-08-01 2014-08-01 31621280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT QERSHOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 104,095 2014-08-01 2014-08-01 31721280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT QERSHOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 78,475 2014-08-01 2014-08-01 31921280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT KORRIK 2014
  Bashkia Librazhd (0821) NDERMARRJA UJSJELLSIT/L Librazhd 1,202,596 2014-08-01 2014-08-01 31821280012014 Uje BASHKIA LIBRAZHD,UJE DT.29.07.2014
  Bashkia Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 4,700 2014-07-24 2014-07-24 31421280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,TATIM SHPERBLIM ME RASTIN E DALJES NE PENSION
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 128,400 2014-07-24 2014-07-24 31521280012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LIBRAZHD,EKZEKUTIM I PJESSHEM VENDIM GJYQESOR PER LARGIM NGA PUNA Z.AGIM CANGA
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 42,300 2014-07-24 2014-07-24 31321280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,SHPERBLIM ME RASTIN E DALJES NE PENSION
  Bashkia Librazhd (0821) GJERGJI PRIFTI Librazhd 149,800 2014-07-22 2014-07-24 31021280012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FATURE NR.5 DATE 01.02.2014 TRANSPORT FEMIJESH ME AFTESI TE KUFIZUAR JANAR-QERSHOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 823,160 2014-07-21 2014-07-21 31121280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE QERSHOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 104,095 2014-07-16 2014-07-17 30921280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT MAJ 2014
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 510,461 2014-07-16 2014-07-17 30821280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT MAJ 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 905,448 2014-07-16 2014-07-17 30721280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E MUAJIT MAJ 2014
  Bashkia Librazhd (0821) ALFRED AZUNI Librazhd 77,796 2014-07-16 2014-07-16 30521280012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LIBRAZHD,LIK. FATURE NR.14 DATE 31.01.2014 BYLMETE
  Bashkia Librazhd (0821) ALFRED AZUNI Librazhd 55,417 2014-07-16 2014-07-16 30621280012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA LIBRAZHD,LIK. FATURE NR.15 DATE 28.02.2014 BYLMETE
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 4,102,875 2014-07-14 2014-07-15 30421280012014 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,PAAFTESI DHE INVALIDE KORRIK 2014
  Bashkia Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 13,090 2014-07-14 2014-07-14 30221280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,TATIM KESHILLTARESH
  Bashkia Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 13,090 2014-07-14 2014-07-14 30121280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,TATIM KESHILLTARESH