Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shijak (0707) All All 133,935,647.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) ENZO 96 Durres 500,000 2014-12-29 2014-12-29 24821080012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SIPERMARRJA PJESERISHT TETOR/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 276,000 2014-12-29 2014-12-29 24721080012014 Ndihme ekonomike SHPERBLIM ND. EKONOMIKE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 351,000 2014-12-29 2014-12-29 24621080012014 Pagese paaftesie SHPERBLIM INVALIDE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 270,000 2014-12-24 2014-12-26 24121080012014 Shpenzime per honorare HONORARE FUTBOLLI / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) STELA SUVENIR Durres 103,000 2014-12-24 2014-12-26 23121080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL. KORNIZA / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 30,000 2014-12-24 2014-12-26 24221080012014 Shpenzime per honorare TATIM NE BURIM HONORARE FUTBOLLI / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) SHAHINI-CO Durres 174,960 2014-12-24 2014-12-26 24321080012014 Shpenzime per honorare BL. KARBURANT / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) DHURIM KAPO Durres 40,000 2014-12-24 2014-12-26 24421080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale HONORARE FUTBOLLI / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) DHIMITRAQ KOSTA Durres 127,200 2014-12-24 2014-12-26 21221080012014 Blerje dokumentacioni BL. SHTYPSHKRIME / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 417,600 2014-12-22 2014-12-23 24021080012014 Ndihme ekonomike ND. EKONOMIKE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 4,874,375 2014-12-22 2014-12-23 23821080012014 Pagese paaftesie INVALIDE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 22,675 2014-12-23 2014-12-23 23921080012014 Sherbime telefonike TEL. NENTOR PER KL 310001699928 SIPAS LISTES / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) EAGLE MOBILE Durres 12,363 2014-12-19 2014-12-22 23421080012014 Paga baze TEL. SHTATOR TETOR NENTOR SIPAS LISTES / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,555,022 2014-12-15 2014-12-18 22821080012014 Paga baze PAGA NENTOR SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) "DOKSANI-G" Durres 368,400 2014-12-16 2014-12-17 23221080012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore GERMIME DHE PASTRIM / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 20,000 2014-12-16 2014-12-17 23721080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGA P/KONTRATE SIPAS LISTPAGESES / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) INA Durres 334,800 2014-12-16 2014-12-17 23321080012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike BL. MATERIALE NDERTIMI / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) SHAHINI-CO Durres 112,000 2014-12-16 2014-12-17 23021080012014 Sherbim per ngrohje BL. GAZ / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 13,515 2014-12-16 2014-12-17 23621080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TATIM NE BURIM KESHILLTARE SIPAS LISTPAGESES / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 121,635 2014-12-16 2014-12-17 23521080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KESHILLTARE SIPAS LISTPAGESES / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/