Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shijak (0707) All All 133,935,647.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 49,453 2014-08-26 2014-08-27 13721080012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale TELFON 717985615,718181387 BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 487,420 2014-08-12 2014-08-12 13621080012014 Ndihme ekonomike ND. EKONOMIKE KORRIK SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 20,000 2014-08-06 2014-08-07 13121080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGA ME KONTRATE SIPAS LISTPAGESES BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) "DOKSANI-G" Durres 435,600 2014-08-06 2014-08-07 13221080012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore RIPARIME SHKOLLA M. DOLLAKU/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 30,000 2014-08-06 2014-08-07 13021080012014 Te tjera transferta tek individet BONUS TRANSPORTI SIPAS LISTPAGESES BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,599,067 2014-08-04 2014-08-04 12821080012014 Paga baze PAGA KORRIK 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 47,147 2014-08-01 2014-08-01 12921080012014 Paga baze PAGA KORRIK 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 4,122,050 2014-07-22 2014-07-22 12721080012014 Pagese paaftesie PAAFTESIA KORRIK SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 30,000 2014-07-22 2014-07-22 12421080012014 Te tjera transferta tek individet BONUS TR. SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 1,707,013 2014-07-22 2014-07-22 12121080012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SIT. PERF SISTEMIM I SHESHIT NE HYRJE TE QYTETIT/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 649,680 2014-07-22 2014-07-22 12621080012014 Ndihme ekonomike ND. EKONOMIKE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 121,635 2014-07-22 2014-07-22 12521080012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGA KESHILLTARE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 20,000 2014-07-22 2014-07-22 12321080012014 Sherbime te tjera PAGA ME KONTRATE/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ALFORT Durres 397,236 2014-07-18 2014-07-21 11421080012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BL. MATERIALE/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 90,000 2014-07-14 2014-07-15 11421080012014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet KTHIM TARIFE KOPESHTI , LIK. ME CEK PER DRITA QETOLLARI NR. KARTE F86117003W/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,566,873 2014-07-03 2014-07-04 10721080012014 Paga baze PAGA QERSHOR SIPAS LISTPAGESES / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ENZO 96 Durres 617,841 2014-07-03 2014-07-03 10921080012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIM MUAJI QERSHOR/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ENZO 96 Durres 655,705 2014-07-03 2014-07-03 11021080012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIM MUAJI MAJ/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 47,037 2014-07-02 2014-07-02 10821080012014 Paga baze PAGA QERSHOR SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 4,386,500 2014-06-30 2014-06-30 10621080012014 Pagese paaftesie pak dhe inv. qershor SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/