Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shijak (0707) All All 133,935,647.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 108,949 2014-04-03 2014-04-04 5521080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGA MARS KESHILLTARE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 2,288 2014-04-03 2014-04-04 5321080012014 Paga baze TEL MUAJI SHKURT SIPAS FAT 116836018/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 35,064 2014-04-03 2014-04-04 5421080012014 Paga baze TEL MUAJI SHKURT SIPAS FAT 116836018/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ENZO 96 Durres 1,700,000 2014-04-04 2014-04-04 5221080012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SIPERMARRJA JANAR SHKURT 2013/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 20,000 2014-04-03 2014-04-04 5121080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGA MARS SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 44,970 2014-04-03 2014-04-04 4921080012014 Paga baze PAGA GJ. CIVILE MARS 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 120,000 2014-04-04 2014-04-04 5021080012014 Te tjera transferta tek individet BONUS TRANSPORTI SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 4,709,650 2014-03-31 2014-03-31 4721080012014 Pagese paaftesie P.A.K MARS SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) KAJMAKU Durres 663,980 2014-03-20 2014-03-21 2921080012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet LIK. PERF. PEMTARI GJELBERIM/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 439,320 2014-03-19 2014-03-20 4621080012014 Shpenzime per honorare HONORARE FUTBOLLI SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 656,400 2014-03-17 2014-03-18 4021080012014 Pagese paaftesie NDIHMA EKONOMIKE SHKURT 2014 SIPAS LISTPAGESES/BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 200,000 2014-03-12 2014-03-13 3721080012014 Unspecified 2108001 ENERGJI SIPAS PERMBEDHESES SE FATURAVE/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) SI.SI-AL SH.P.K Durres 213,600 2014-03-06 2014-03-06 3021080012014 Unspecified BL. TABELA SINJALISTIKE / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 60,000 2014-03-06 2014-03-06 3621080012014 Unspecified PAGA P. KONTRATE JANAR SHKURT SIPAS LISTPAGESES / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) S I L V E R Durres 492,516 2014-03-06 2014-03-06 2721080012014 Unspecified BL. USHQIME / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 996,100 2014-03-06 2014-03-06 3921080012014 Unspecified INVALIDET SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BOROVA D Durres 700,000 2014-03-06 2014-03-06 2821080012014 Unspecified NDERTIM URA GJEPALAJ / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 75,656 2014-03-04 2014-03-05 2521080012014 Unspecified PAGA SHKURT 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,388,634 2014-03-04 2014-03-04 2621080012014 Unspecified PAGA SHKURT 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 5,555 2014-02-27 2014-02-28 2421080012014 Unspecified NDALESE TEL SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/