Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shijak (0707) All All 133,935,647.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 39,720 2014-06-18 2014-06-19 106/121080012014 Uje UJE MUAJI MAJ PER KONTR 2501004/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 28,802 2014-06-18 2014-06-19 10721080012014 Sherbime telefonike TELFON MUAJI PRILL PER KL. 310001699928/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 39,720 2014-06-18 2014-06-19 10621080012014 Uje UJE MUAJI PRILL PER KONTR 2501004/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) KEMINET Durres 418,800 2014-06-18 2014-06-19 10821080012014 Kancelari BL. MATERIALE KANCELARI/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 31,129 2014-06-18 2014-06-19 107/121080012014 Sherbime telefonike TELFON MUAJI MAJ PER KL. 310001699928/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 13,515 2014-06-12 2014-06-13 10021080012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TAT/PAGA KESHILLTARE MAJ 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 121,635 2014-06-12 2014-06-13 9921080012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGA KESHILLTARE MAJ 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 30,000 2014-06-02 2014-06-03 9721080012014 Te tjera transferta tek individet PAGA MAJ 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 47,060 2014-06-03 2014-06-03 9621080012014 Paga baze PAGA MAJ 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 20,000 2014-06-02 2014-06-03 9821080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGA MAJ 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,515,828 2014-06-03 2014-06-03 9521080012014 Paga baze PAGA MAJ 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 4,694,600 2014-05-28 2014-05-29 9421080012014 Pagese paaftesie INVALIDE MAJ SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,269,700 2014-05-28 2014-05-29 9321080012014 Ndihme ekonomike ND. EKONOMIKE PRILL, SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) STELA SUVENIR Durres 49,200 2014-05-23 2014-05-26 9221080012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BL. KORNIZASH/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 121,635 2014-05-20 2014-05-20 8221080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KESHILLTARE PRILL SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 13,515 2014-05-20 2014-05-20 8321080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TATIM NE BURIM KESHILLTARE PRILL / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) MURATI D Durres 312,360 2014-05-20 2014-05-20 8421080012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BL. MATERIALE ELEKTRIKE/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) OLSI KONDI Durres 370,000 2014-05-16 2014-05-16 8621080012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj TR. FUTBOLLISTESH / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) MURATI D Durres 372,240 2014-05-15 2014-05-15 7621080012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BL. MATERIALE PASTRIMI / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ERDIS Durres 392,946 2014-05-15 2014-05-15 8121080012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BL. USHQIME / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/