Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shijak (0707) All All 133,935,647.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 136,044 2014-02-27 2014-02-28 2221080012014 Unspecified NDALESE TEL SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 34,801 2014-02-27 2014-02-28 2321080012014 Unspecified NDALESE TEL SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 680,200 2014-02-19 2014-02-20 2021080012014 Unspecified NDIHMA NENTOR 2013 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 4,140,050 2014-02-19 2014-02-20 2121080012014 Unspecified PAGESE PAAFTESI SHKURT SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,381,402 2014-02-03 2014-02-04 1221080012014 Unspecified PAGA JANAR 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 36,547 2014-02-03 2014-02-04 1321080012014 Unspecified PAGA GJ. CIVILE JANAR 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 538,637 2014-01-24 2014-01-27 1021080012014 Unspecified PAGESE PARAPLEPGJIKE TE PRAPAMBETURA 2013 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,360,400 2014-01-24 2014-01-27 1121080012014 Unspecified PAGESE PARAPLEPGJIKE TE PRAPAMBETURA 2013 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ENZO 96 Durres 2,744,173 2014-01-25 2014-01-27 1221080012014 Unspecified SIPERMARRJA SHTATOR - DHJETOR 2013/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 13,187,800 2014-01-21 2014-01-22 921080012014 Unspecified PAGESE INVALIDE TE PRAPAMBETURA 2013 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 34,162 2014-01-07 2014-01-10 221080012014 Unspecified PAGA DHJETOR 2013 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 4,970,238 2014-01-07 2014-01-09 1/121080012014 Unspecified PAGA TE PRAPAMBETURA DHE DHJETOR 2013 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/