Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shijak (0707) All All 133,935,647.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 46,175 2014-11-10 2014-11-10 19121080012014 Sherbime telefonike TELEFON MUAJI MAJ PER KL. 310001699928/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 452,306 2014-11-06 2014-11-07 18621080012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala CLIRIM GARANCIE PER SHESHIN NE HYRJE TE SHIJAKUT/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 119,160 2014-11-06 2014-11-07 18221080012014 Uje UJE KORRIK GUSHT SHTATOR PER KONTR.2501004/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 19,679 2014-11-06 2014-11-07 18321080012014 Sherbime telefonike TEL SHTATOR PER KL. 310001699928/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 243,270 2014-11-05 2014-11-06 18021080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KESHILLTARE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 40,000 2014-11-05 2014-11-06 18421080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGA SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 27,030 2014-11-05 2014-11-06 184121080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TATIM KESHILLTARE / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 457,380 2014-11-03 2014-11-04 17821080012014 Ndihme ekonomike ND. EKONOMIKE TETOR SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 46,837 2014-11-03 2014-11-04 17921080012014 Paga baze PAGA GJ. CIVILE TETOR 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,518,543 2014-10-27 2014-10-27 16921080012014 Paga baze PAGA SHTATOR SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 4,413,950 2014-10-21 2014-10-22 17721080012014 Pagese paaftesie PAAFTESI TETOR SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) INA Durres 413,400 2014-10-14 2014-10-17 17121080012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BL. MATERIALE NDERTIMI/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 25,000 2014-10-15 2014-10-16 17121080012014 Shpenzime per honorare TATIM NE BURIM SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 225,000 2014-10-15 2014-10-16 17021080012014 Shpenzime per honorare SPONSORIZIM HONORARE FUTBOLLI SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 17,472 2014-10-09 2014-10-10 15221080012014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA GUSHT/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ERDIS Durres 258,284 2014-10-09 2014-10-10 15021080012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BL. USHQIME GUSHT/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 39,720 2014-10-09 2014-10-10 15421080012014 Uje UJE QERSHOR PER KONTR.2501004/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 21,789 2014-10-09 2014-10-10 15321080012014 Sherbime telefonike TELEFON MUAJI GUSHT PER KL. 310001699928/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ERDIS Durres 105,660 2014-10-09 2014-10-10 16821080012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BL. USHQIME SHTATOR/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ERCON Durres 2,000,000 2014-10-02 2014-10-03 16621080012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime HARTIMI I PROJEKTEVE PER REHABILITIMIN E QENDRES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/