Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shijak (0707) All All 133,935,647.00 172 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 30,000 2014-05-14 2014-05-14 6721080012014 Te tjera transferta tek individet BONUS SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 7,728 2014-05-14 2014-05-14 7321080012014 Posta dhe sherbimi korrier POSTA SIPAS FATURAVE/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 650,704 2014-05-14 2014-05-14 6921080012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore SIT. PERF. SHESHI NE HYRJE TE SHIJAKUT/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 13,515 2014-05-14 2014-05-14 7121080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TATIM NE BURIM KESHILLTARE / BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 40,000 2014-05-14 2014-05-14 8021080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale HONORARE NXENES TE DALLUAR , LIK ME CEK, DRITA QETOLLARI NR. F86117003W/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 120,000 2014-05-14 2014-05-14 7821080012014 Shpenzime per honorare HONORARE FUTBOLLI SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 299,713 2014-05-14 2014-05-14 7921080012014 Elektricitet 2108001 ENERGJI SHKURT MARS PER KONTR. 51947,52706,51710,53095,53098,53121,75906,75668,67320
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 20,000 2014-05-14 2014-05-14 6821080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGA P/KONTRATE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) EAGLE MOBILE Durres 13,373 2014-05-14 2014-05-14 7221080012014 Paga baze NDALESE CELULARE/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 121,635 2014-05-14 2014-05-14 7021080012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGA KESHILLTARE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ENZO 96 Durres 819,975 2014-05-14 2014-05-14 7721080012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SIPERMARRJA PASTRIMI MARS PRILL/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 79,440 2014-05-14 2014-05-14 7421080012014 Uje UJE MUAJI SHKURT MARS SIPAS FATURAVE/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 53,066 2014-05-14 2014-05-14 7521080012014 Sherbime telefonike TELEFON MUAJI SHKURT MARS SIPAS FATURAVE/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 45,758 2014-05-02 2014-05-02 6621080012014 Paga baze PAGA GJ. CIVILE PRILL 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,700,077 2014-05-02 2014-05-02 6521080012014 Paga baze PAGA PRILL 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 4,874,350 2014-04-18 2014-04-18 6421080012014 Pagese paaftesie PAAFTESI DHE INVALIDE SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 48,000 2014-04-15 2014-04-15 5821080012014 Shpenzime per honorare HONORARE FUTBOLLI SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,329,800 2014-04-11 2014-04-11 5721080012014 Ndihme ekonomike ND. EKONOMIKE SHKURT MARS 2014 SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) SHAHINI-CO Durres 147,960 2014-04-09 2014-04-10 5621080012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BL. GAZ KOPESHTE CERDHE/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 1,420,385 2014-04-04 2014-04-04 4821080012014 Paga baze PAGA MARS SIPAS LISTPAGESES/ BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ TDO 0707/