Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ATLANTIK 3 All 52,216,467.00 156 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 210,000 2014-04-18 2014-04-21 8210160072014 Kancelari QSHAMT mat pastrimi up 10.3.2014 fo 28.2.2014 f 27.3.2014 fh 27.3.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 180,000 2014-04-08 2014-04-09 7610940162014 Kancelari AKPT mat kancelari Up.231/1 dt.12.02.2014 njoft fituesi dt.12.02.2014 fat dt.20.02.2014 seria 09506622 dt.20.02.2014 fh.5 dt.20.02.2014
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-04-09 2014-04-09 4510920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,ISKPK,sherbim pastrimi,up 1 d 6/1/14,fit 9/1/14,kontr 343 d 10/1/14,fat 11 d 27/1/14 s 09506609,
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-04-09 2014-04-09 4710920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,ISKPK,sherbim pastrimi,kontr vazh 343 d 10/1/14,fat 48 d 31/3/14 s 09506646
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-04-09 2014-04-09 4610920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,ISKPK,sherbim pastrimi,kontr vazh 343 d 10/1/14,fat 27 d 27/2/14 s 09506625
  Sp. Sarande (3731) ATLANTIK 3 Sarande 300,000 2014-03-27 2014-03-28 7010130842014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHP MATERIALE PASTRIMI NGA SPITALI
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) ATLANTIK 3 Tirane 134,940 2014-03-21 2014-03-21 2210140442014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Instituti i Mjeksese Ligjore Materiale pastrimi up.33 dt.07.10.13,njof.fit.09.10.13, fat41dt.10.10.13,seria 09506541 fh29dt.10.10.13, up.45 dt.16.12.13, njof.fit.23.12.13 fat.90,91 dt,30.10.13,seria 09506590,09506591 fh.45 dt30.12.13,pv.30.
  Gjykata e rrethit Diber (0606) ATLANTIK 3 Diber 57,600 2014-03-12 2014-03-13 3410290142014 Unspecified GJYKATA DIBER blerje leter fotokopje fat nr 21 dt 18.02.14
  Drejtoria e shendetit publik Pogradec (1529) ATLANTIK 3 Pogradec 90,000 2014-03-07 2014-03-10 4510130412014 Unspecified 1013041 DREJ E SH PUBLIK LIKFAT=09506618 DT14.02.2014
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 60,000 2014-02-26 2014-02-26 3010290112014 Unspecified 602-Gjyk.Rrethi.Tir materiale,pv emergjence dt 11.01.2014,fat 7 dt 15.01.2014,seri 09506605,fh nr 6 dt 15.01.2014
  Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) ATLANTIK 3 Tirane 120,000 2014-02-20 2014-02-21 2710140452014 Unspecified 1014045,qendra e botimeve zyrtare, pagese blerje mater pastrimi, up 14 dt 03.02.2014, ftesa 5/15 dt 03.02.2014, njoftim fit 26.02.2014, ft 18 dt 12.02.2014, seri 09506616,fh 7/8 dt 12.02.2014
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 143,040 2014-02-20 2014-02-21 2610290112014 Unspecified 602-Gjyk.Rrethi.Tir kontrate shtese pe r materiale pastrimi,shtese kontrate dt 09.01.2014,up nr 4 dt 06.01.2014,fat nr 5 dt 10.01.2014,seri 09506603,fh nr 3 dt 1.01.2014
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 659,400 2014-02-20 2014-02-21 2710290112014 Unspecified 602-Gjyk.Rrethi.Tir blerje tonera,kontrate shtese dt 09.01.2014,up nr 2 dt 06.01.2014,fat nr 4 dt 10.01.2014,seri 09506602,fh nr 2 dt 10.01.2014
  Komuna Kozare (0217) ATLANTIK 3 Kuçove 172,800 2014-02-14 2014-02-17 6825310012014 Unspecified shpenzime per blerje klori komuna kozare kod.2531001 fat.09506610
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) ATLANTIK 3 Tirane 190,800 2014-02-13 2014-02-13 2310290422014 Unspecified GJYK E SHKALL SE PARE E KRIMEVE TE RENDA LETER A4 UP 11 DT 28.01.14 FTESE OFERTE 28.01.14 VLERESIM 31.01.14 FAT 15 DT 03.02.2014 SR 09506613 FH 2 DT 03.02.2014
  Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 300,000 2013-12-31 2014-01-21 776 10200012013 Unspecified 1020001 602 D. P. ARKIVAVE mat pastr ur pr nr 64 dt 16.12.2013 ftesa v perfund 16.12.2013 fat 86 dt 20.12.2013 ser 09506586 fh nr