Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ATLANTIK 3 All 52,216,467.00 156 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ATLANTIK 3 Durres 100,000 2014-07-18 2014-07-21 7110160862014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME BLERJE MATERIALE PASTRIMI
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ATLANTIK 3 Durres 20,000 2014-07-18 2014-07-21 71/110160862014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME BLERJE MATERIALE PASTRIMI
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ATLANTIK 3 Elbasan 120,000 2014-07-16 2014-07-17 10510250422014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat mallra QFP
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-07-15 2014-07-16 9310920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit ISKPK,PASTRIM ZYRE KONT NE VAZHD 343 DT 28.06.14 DT 10.01.14 SR 09506706
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 1,000,000 2014-07-14 2014-07-14 13510290112014 Kancelari Gjyk.Rrethi.Tirane tonera,kontrate nr 937/4 dt 13.02.2014 ne vazhdim,fat nr 23 dt 18.02.2014,seri 09506621,fh nr 13 dt 18.02.2014
  Materniteti Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 270,000 2014-07-09 2014-07-10 21210130502014 Kancelari 602,SUOGJ M.GERALDINA MAT.HIDRAULIKE uP.24 DT. 25.05.2014 FT.25.05.2014 FAT.115/1 DT. 02.06.2014 SERI 42063715 FH.36 DT. 02.06.2014 AKT. 02.06.2014
  Mini Bashkia 1 (3535) ATLANTIK 3 Tirane 132,000 2014-07-10 2014-07-10 14521011412014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MINI BASHKIA 1 Materiale pastrimi up.nr.10 dt.20.03.2014 ft, of. dt.20.03.2014 njof. fit.23.04.2014 fat.66 dt.24.04.2014 seria 09506663 fh.nr 07 dt.24.04.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 585,000 2014-07-10 2014-07-10 721460292014 Subvencione te tjera KLOR UJESJELLESI VLORE 2146029 FAT 96 DT 23.06.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) ATLANTIK 3 Tirane 240,000 2014-07-08 2014-07-09 14110051112014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres ISUV blerje mat.elektrike-hid. dhe kondicion. U.P. nr 24 dt 21.05.2014, f.ofert. dt 22.05.2014, kontrate furnizimi dt 16.06.2014, nj.fitus. 16.06.2014 P.VERB. 19.06.2014, fat nr 99 dt 19.06.2014 seri 09506696 , F.HYRJEnr 25 dt 19.06.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ATLANTIK 3 Kruje 94,200 2014-07-07 2014-07-08 13510051122014 Kancelari sa lik fat nr 09506668 dt 06.05.2014 nga qttb f kruje
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ATLANTIK 3 Tirane 252,000 2014-06-30 2014-07-01 479101007720142 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl mat pastrimi up dt 18.3.2014, nj fit dt 20.5.2014, seri 09506680 dt 26.5.2014, fh dt 26.5.2014
  Universiteti Korce (1515) ATLANTIK 3 Korçe 180,000 2014-06-26 2014-06-27 21110110462014 Udhetim i brendshem UNIVERSITETI "FAN S.NOLI" KORCE AKOMODIM HOTEL PRAKTIKA MESIMORE PER STUDENTET LIK FAT NR.82 DT.30.05.2014
  Komisariati i Policise Durres (0707) ATLANTIK 3 Durres 400,000 2014-06-24 2014-06-25 14710160252014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1016025 DREJT POLICISE BLERJE MATERIALE LABORATORI
  Universiteti i Tiranes Filiali Kukes (1818) ATLANTIK 3 Kukes 270,000 2014-06-24 2014-06-25 9310111572014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1011157 matriale pastrimi fatnr 94dt 06.06.2014 Universiteti Kukes
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 4,692,000 2014-06-24 2014-06-25 121460292014 Subvencione te tjera KLOR UJESJELLESI 2146029 FAT 50,99- 2013 DHE 28,77,32 -2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ATLANTIK 3 Tirane 210,000 2014-06-20 2014-06-23 25110130882014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SUOGJ K.GLIOZHENI mat.pastrimi Up.14 dt. 26.03.2014 njft.18.01.2014 fat. 09506658 &09506659 dt. 21.04.2014 fh.47 dt. 21.04.2014
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-06-19 2014-06-20 8110920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 600,ISKPK sHERBM I PASTRIMIT TE ZYRAVEFT.86 DT.29.05.14 KONT.SHERBIMI 343 DT.10.01.14
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ATLANTIK 3 Tirane 252,000 2014-06-17 2014-06-18 47910100772014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl mat pastrimi up dt 18.3.2014, nj fit dt 20.5.2014, seri 09506680 dt 26.5.2014, fh dt 26.5.2014
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ATLANTIK 3 Durres 180,000 2014-06-12 2014-06-13 5410160862014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME BLERJE MATERIALE NDERTIMI PER RIPARIME
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 1,100,000 2014-06-12 2014-06-13 10810290112014 Kancelari Gjyk.Rrethi.Tirane Bl tonera up 9/1 dt 28.01.2014 kontr 937/14 dt 13.02.2014 fat 23 dt 18.02.2014 fh 13 dt 18.02.2014 pv 8 dt 17.02.2014