Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ATLANTIK 3 All 52,216,467.00 156 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Distrofik (3535) ATLANTIK 3 Tirane 129,000 2014-06-12 2014-06-12 7810130542014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 600,QKMZHRF TIRANE mat.pastrimi Up. 19 dt.25.04.2014 ftese per oferte dt.25.04.2014 njoft.fituesi fat. 85 dt.29.05.2014 fh. 21 dt. 29.05.2014
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 264,000 2014-06-10 2014-06-11 73 1025041 2014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE TE PERGJITHSHME ZYRE Q.F.P 1025041
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 144,000 2014-06-10 2014-06-11 75 1025041 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MATERIALE PER PASTRIM DIZIFEKTIM Q.F.P 1025041
  Kuvendi Popullor (3535) ATLANTIK 3 Tirane 1,001,700 2014-06-06 2014-06-09 44410020012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Kuvendi mat higjeno-sanit. Up.10 dt.11.03.2014 njoft.fituesi 10/4 dt.04.04.2014 kontrate 10/6 dt.05.05.2014 fat,72 seria 09506669 dt.08.05.2014 fh.12&12/1 dt.26.05.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) ATLANTIK 3 Tirane 150,000 2014-06-06 2014-06-09 11410051112014 Sherbime te tjera ISUV shpenz rimbushje fikese zjarri me shkume,UP 26 dt 21.5.14,Ftes ofert 22.5.14,Kontrat 02.06.14,Njoftim fit 29.05.14,PV 04.06.14,Fat 92 dt 04.06.14,seri 09506689
  Avokati i popullit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 270,000 2014-06-03 2014-06-04 11110660012014 Kancelari AVOKATI I POPULLIT.lik materiale kancelarie,UP 12 dt 06.03.14,Ftes oferte 06.03.14,Njoft fituesi 10.03.14,Fat nr 38, seri 09506636 dt 17.03.14,FH 3 dt 17.03.14,PV 10.03.14
  Drejtoria e shendetit publik Sarande (3731) ATLANTIK 3 Sarande 142,807 2014-05-28 2014-05-29 5610130432014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim lik nga dshp sr fatura nr 25 dat 24.02.2014
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ATLANTIK 3 Durres 158,000 2014-05-26 2014-05-27 4310160862014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME BLERJE MATERIALE HIDRAULIKE
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ATLANTIK 3 Durres 100,000 2014-05-26 2014-05-27 43/110160862014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME BLERJE MATERIALE HIDRAULIKE
  Universiteti Korce (1515) ATLANTIK 3 Korçe 450,000 2014-05-21 2014-05-22 18110110462014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim UNIVERSITETI "FAN S. NOLI" KORCE MATERIALE PASTRIMI LIK FAT NR.74 DT 09.05.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ATLANTIK 3 Kruje 252,000 2014-05-19 2014-05-20 9210051122014 Kancelari SA LIK FAT NR 59 DT 23.04.2014 NGA QTTB F KRUJE
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 1,310,400 2014-05-15 2014-05-15 9310290112014 Kancelari 602-Gjyk.Rrethi.Tir leter,up nr 14/1 dt 11.03.2014,njoftim det 28.03.2014,kontrate dr 10.04.2014,fat nnr 63 d t21.04.2014,seri k09506660,fh n r 18 d t21.04.2014
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-05-13 2014-05-14 6210920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,ISKPK,sherbim pastrimi,kontr vazh 343 d 10/1/14,fat 68 DT 30.04.20414 SR 09506665
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ATLANTIK 3 Elbasan 240,000 2014-05-12 2014-05-13 9121090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ekonomike Arsimit materiale te tjera
  Maternitet Nr.2T. (3535) ATLANTIK 3 Tirane 90,000 2014-05-08 2014-05-08 13710130882014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602,SUOGJ K.GLIOZHENI,bl,up 7 d 3/3/14,ft of 7/3/14,njf 10/3/14,fat 09506635 d 17/3/14,fh 35 d 17/3/14
  Komuna Dushk (0922) ATLANTIK 3 Lushnje 288,000 2014-04-28 2014-04-30 7926140012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOM.DUSHK 2614001 SA XHIROJME PER LIK.BL.KANCELARI E MATERIALE PASTRIMI SIPAS DOKUMENTACIONIT MARS 2014
  Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) ATLANTIK 3 Diber 72,000 2014-04-22 2014-04-24 4310130042014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale SHERBIMI PARESOR lik. fat. nr. 56 dt. 07.04.2014
  Sp. Has (1812) ATLANTIK 3 Has 30,000 2014-04-22 2014-04-23 7310130702014 Kancelari Sherbimi Sitalor Has, likujdim kancileri, fat. 13 dt. 3.2.2014, fh 7 dt. 3.2.2014
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 210,000 2014-04-18 2014-04-21 8010160072014 Kancelari QSHAMT kancelari up 10.3.14 pv 10.3.2014 f 20.3.2014 fh 20.3.2014
  Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) ATLANTIK 3 Tirane 420,000 2014-04-18 2014-04-21 4610051182014 Kancelari 1005118 AKU mat.kancelari Up.356 dt.27.02.2014 ftese per oferte nr.350 dt.27.02.2014 fat.31 dt.10.03.2014 seria 09506629 fh.7 dt.10.03.2014