Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ATLANTIK 3 All 52,216,467.00 156 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-09-10 2014-09-11 12110920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1092001 ISKPK SHERBIM PASTRIMI ZYRA kontr. ne vazhdim 343 dt. 10.01.2014 fat. 134 seri 09506741 dt. 27.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ATLANTIK 3 Tirane 27,771 2014-09-05 2014-09-08 273 10870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek ,urdh 221 dt 31.07.2014,vend KPP nr 395/2014 dt 17.07.2014
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 1,434,000 2014-09-04 2014-09-05 18710290112014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Gjyk.Rrethi.Tirane Lik bl tonera up 13/1 dt 05.03.2014 njoft fit 04.04.2014 kontr 17.04.2014 fat 09506661/09506662 fh 19,19/1 dt 23.04.2014 (lik me vonese per lim mujor )
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ATLANTIK 3 Tirane 27,771 2014-09-03 2014-09-03 273 1087010 2014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek ,urdh 221 dt 31.07.2014,vend KPP nr 395/2014 dt 17.07.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kavaje (3513) ATLANTIK 3 Kavaje 540,000 2014-08-27 2014-08-28 921180092014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem NDERMARJA UJESJELLES KJ LIKUJDIM FATURE PER BLERJE KLOR NR 43 DT 27.03.2014
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ATLANTIK 3 Tirane 282,000 2014-08-27 2014-08-28 29910130012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MIN E ASHENDETSISE MAT PASTRIMI UP 13/15 DT 2305.14 FTESE OFERTE 89/2 DT 23.05.14 PV 20.05.14 PV 04.07.14 FAT 115 DT 04.07.2014 SR 09506712 FH 10/1 DT 04.07.2014 PV 04.07.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ATLANTIK 3 Tirane 210,000 2014-08-26 2014-08-27 34610130882014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602,SUOGJ K.GLIOZHENI,k MAT PASTRIMI UP 14 DT 26.03.14 FTESE OFERTE 16.04.14 FAT 09506688 DT 21.04.14 FH 47+48 DT 21.04.2014
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-08-18 2014-08-19 11010920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,ISKPK,Pastrimi,kont vazhdim nr 343 dt 10.01.2014,fat nr 121 dt 29.07.14 sr 09506728
  Komuna Roshnik (0202) ATLANTIK 3 Berat 462,000 2014-08-08 2014-08-11 16923100012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Komuna roshnik per Atlantik 3 mirmbajtje ujesiellsi 2310001
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) ATLANTIK 3 Tirane 184,800 2014-08-04 2014-08-05 11110280312014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602,Prok per krime te Renda mirmb,up 1016/3 d 10/6/14,fat 100 d 20/6/14 s 09506697,fh 28 d 29/7/14
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ATLANTIK 3 Elbasan 120,000 2014-07-24 2014-08-04 PT10510250422014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat mallra QFP
  Qendra e fomimit profesiona Korce (1515) ATLANTIK 3 Korçe 120,000 2014-08-01 2014-08-04 9210250402014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative QENDRA E FORMIMIT PROFES BLERJE MATERJALE USHQIMORE FAT NR 120 DAT 25.07.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Mallakaster (0924) ATLANTIK 3 Mallakaster 96,000 2014-08-04 2014-08-04 23 2635001 2014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem PAGESE PER ATLANTIK 3 SHPK NGA NDERMARRJA E UJSJELLSIT BALLSH
  Garda e Republike Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 1,014,000 2014-07-30 2014-07-30 43310160042014 Pajisje per perdorim policor 1016004,Garda e Republikes pagese kontr 20 date 23.06.14, ft 120 dt 14.7.14, seri 09506717, fh 5 dt 16.07.14
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 10,000 2014-07-23 2014-07-24 13810290112014 Shpenzime per pritje e percjellje Gjyk.Rrethi.Gjyq.Tirane Pritje percjellje up 7 dt 17.03.2014 pv 17.03.2014 fat 09506632 dt 17.03.2014 fh 15 dt 17.03.2014
  Burgu Peqin (0827) ATLANTIK 3 Peqin 187,200 2014-07-22 2014-07-22 6110140072014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Materiale nga Burgu Peqin ne favor Atlantik 3 Fatur nr 09506701 dt 28.06.2014
  Burgu Peqin (0827) ATLANTIK 3 Peqin 150,000 2014-07-22 2014-07-22 5310140072014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Materiale nga Burgu Peqin ne favor Atlantik 3 Fatur nr 09506638 dt 17.03.2014
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 420,000 2014-07-22 2014-07-22 103 1025041 2014 Kancelari MATERIALE KANCELARI,BLERJE DOKUMENTACIONI,MATERIALE TE TJERA Q.F. P 1025041
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ATLANTIK 3 Durres 70,000 2014-07-18 2014-07-21 73/110160862014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME RIPARIM IMPJANTI FILTRIMIT
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ATLANTIK 3 Durres 200,000 2014-07-18 2014-07-21 7310160862014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME RIPARIM IMPJANTI FILTRIMIT