Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ATLANTIK 3 All 52,216,467.00 156 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Cakran (0909) ATLANTIK 3 Fier 468,000 2014-12-16 2014-12-17 36124230012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE PER UJESJELLESIN KOMUNA CAKRAN
  Komuna Cakran (0909) ATLANTIK 3 Fier 174,000 2014-12-16 2014-12-17 35924230012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE PER 70 VJETORIN KOMUNA CAKRAN
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kavaje (3513) ATLANTIK 3 Kavaje 252,000 2014-12-16 2014-12-17 2721180092014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem NDERMARJA UJESJELLES KJ LIKUJDIM FAT NR 190 DT 18.11.2014
  Bashkia Mamuras (2019) ATLANTIK 3 Laç 342,000 2014-12-12 2014-12-17 55121620012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA MAMURRAS SHPENZIM PER FURNIZIM ME DRU ZJARRI UPROK NR 53 DT 09.12.2014 FT NR 208 DT 11.12.2014
  Bashkia Ballsh (0924) ATLANTIK 3 Mallakaster 540,000 2014-12-12 2014-12-12 213 2131001 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PAGESE PER HOTI BAILIF SERVICES PER BASHKINE BALLSH
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 222,000 2014-12-11 2014-12-12 24810051312014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale DSHPA Tirane Pagese blerje uniforma+veshje speciale,fat nr 204 dt 05.12..2014,u.p. nr 71, dt 19.11.14, p.verb vleresimi dt 03.12..2014 f.hyrje nr 56 dt 05.12.2014.
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) ATLANTIK 3 Tirane 462,000 2014-12-10 2014-12-11 214110111412014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1011141 Fak.Drejtesise MATERIALE ZYRE UP 21 DT 29.09.2014 NJ. FIT 20.10.2014 FAT 168 DT 28.10.2014 SERIA 09506776 FH 13 DT 28.10.2014
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 120,000 2014-12-10 2014-12-11 50010170812014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-REP 5001 mater.stervitje up 23.6.14, ft.of. 23.6.14 nj.fit. 30.6.14 ft 114 seri 09506711 dt 4.7.14 fh 6/1 dt 4.7.14
  Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) ATLANTIK 3 Tirane 477,000 2014-12-05 2014-12-05 39210141002014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Drejt. Sherbit te Proves materiale pastrimi,up nr 23 dt 17.11.2014,fto dt 19.11.2014,njof fit 26.11.2014,fat nr 09506811 dt 01.12.2014,fh nr 20 dt 01.12.2014
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 96,000 2014-12-05 2014-12-05 13410161002014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016100,Drejt Rajon.per Kuf.dhe Migracionin pagese mat ndric e pastr up 20 dt 24.11.14, ftesa 486/b dt 25.11.14, fitues 26.11.14, ft 200 dt 27.11.14 seri 09506809 fh 15 dt 27.11.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) ATLANTIK 3 Tirane 360,000 2014-12-01 2014-12-02 22210111412014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Fak.Drejtesise shp. sinjalistike up 22 dt 13.10.2014 nj. fit 17.10.2014 fh 16 dt 6.11.2014 fat 188 dt 6.11.2014 seri 09506796 fh 16 dt 6.11.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ATLANTIK 3 Tirane 4,200,000 2014-12-01 2014-12-02 33521010542014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Q Eduk,Zhv.fem BLERJE DETERGJENT UP 768 DT 10.09.14 RAP 167 DT 14.10.14 NJOF FIT 113 DT 14.10.14 KONT 212 DT 06.11.14 FAT 185 DT 07.11.2014 FH 30 DT 07.11.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) ATLANTIK 3 Tirane 462,000 2014-11-25 2014-11-26 21410111412014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1011141 Fak.Drejtesise MATERIALE ZYRE UP 21 DT 29.09.2014 NJ. FIT 20.10.2014 FAT 168 DT 28.10.2014 SERIA 09506776 FH 13 DT 28.10.2014
  Qendra e fomimit profesiona Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 390,000 2014-11-26 2014-11-26 16210250412014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale MATERIALE PER FUNKSIONIMIN E PAISJEVE TE ZYRES FAT.NR.25 Q.F.P 1025041
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) ATLANTIK 3 Tirane 360,000 2014-11-24 2014-11-25 20910111412014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Fak.Drejtesise shp. sinjalistike up 22 dt 13.10.2014 nj. fit 17.10.2014 fh 16 dt 6.11.2014 fat 188 dt 6.11.2014 seri 09506796 fh 16 dt 6.11.2014
  Universiteti i Tiranës, Instituti i Fizikës Bërthamore të Zbatuar (3535) ATLANTIK 3 Tirane 141,090 2014-11-21 2014-11-24 11110112042014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Inst.Fizikes Bertham SHP. MATERIALE KONTRATE 1477/8 DT 25.08.2014 FAT 152 DT 2.10.2014 SERI 09506760 FH 38 DT 2.10.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 417,531 2014-11-20 2014-11-21 1521460292014 Subvencione te tjera KLOR UJESJELLESI 2146029 FAT 147 DT 03.09.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) ATLANTIK 3 Tirane 636,300 2014-11-18 2014-11-19 20610111402014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Fak Shk Natyres BL. MATERIALE PASTRIMI KONTRATE 1477/8 DT 25.08.2014 PV 17.09.2014 FAT 145 DT 17.09.2014 SERI 09506752 FH 26 DT 17.09.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) ATLANTIK 3 Tirane 1,277,760 2014-11-17 2014-11-17 23410111382014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Fak Histori SIG NDERTESE NJ. ZBZTIM KONTRATE 1477/10 DT 1.09.2014 KONTRATE 1477/8 DT 25.08.2014 FAT 171 DT 22.10.2014 SERI 09506779 PV 22.10.2014 FH 9 DT 22.10.2014
  Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) ATLANTIK 3 Elbasan 119,964 2014-11-13 2014-11-14 17210250422014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat mallra ushqimore QFP