Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ATLANTIK 3 All 52,216,467.00 156 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-11-13 2014-11-14 14810920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit ISKPK, sherbim pastrim zyre kontr. ne vazhdim 343 dt.10.01.2014 fat.180(09506788) dt. 31.10.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) ATLANTIK 3 Tirane 957,900 2014-11-07 2014-11-10 18110111412014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1011141 Fak.Drejtesise MATERIALE PASTIMI NJ. ZBATIM KONTRATE 1477/10 DT 1.09.2014 FAT 161 DT 10.10.2014 SERI 09506769 FH 9 DT 10.10.2014
  Komuna Bradashesh (0808) ATLANTIK 3 Elbasan 114,000 2014-11-06 2014-11-07 23223810012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Komuna Bradashesh Elbasan Materiale
  Bashkia Fushe Kruje (0716) ATLANTIK 3 Kruje 894,000 2014-11-06 2014-11-07 61821630012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SA LIK FAT NR 183 DT 4.11.2014 NGA BASHKIA F KRUJE
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 554,400 2014-11-06 2014-11-06 22210290112014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Gjyk.Rrethi.Tirane Bl tonera(lik me vonese per mung.fondi) up 24 dt 15.07.2014 kontr vazhd 23.07.2014 fat 09506723 dt 24.07.2014 fh 24.07.2014 nr 116
  Mini Bashkia 1 (3535) ATLANTIK 3 Tirane 300,000 2014-11-04 2014-11-05 24321011412014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MIn Bashk Nr 1 Bl materiale pastrimi up 27 dt 06.10.2014 fo 06.10.2014 njoft fit 10.10.2014 pv 13.10.2014 fat 163 dt 13.10.2014 fh 16 dt 13.10.2014
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 108,600 2014-10-30 2014-10-30 15110111992014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Rektorati Univ.Mjeksise BL. materiale kontrate ne vazhdim 1164/12 dt 4.8.204 fat 130 dt 18.08.2014 seri 09506737 fh 25 dt 18.08.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) ATLANTIK 3 Tirane 276,090 2014-10-30 2014-10-30 29910110392014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1011039 UT Rektorati up 42 dt 23.05.2014 kontrate1477/8dt 225.8.2014 fat 172 dt 22.10.2014 seri 09506780 fh 52 dt 22.10.2014
  Komisariati i Policise Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 165,000 2014-10-29 2014-10-30 26310160222014 Kancelari BLERJE MATERIALE KANCELARIEI D.RENDIT 1016022
  Komisariati i Policise Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 108,000 2014-10-29 2014-10-30 26210160222014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE MATERIALE PASTRIMI D.RENDIT 1016022
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 1,043,400 2014-10-24 2014-10-27 14910111992014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Rektorati Univ.Mjeksise BL MATERIALE KONTRATE 1164/12 DT 4.08.214 FAT 127 DT 18.08.2014 SERI 09506734,FH 22,22/1 DT 18.08.2014
  Shkolla Ekonomike Tirane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 144,000 2014-10-24 2014-10-24 13010110592014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602 Shk.teknike ekonomike mat pastrimi up 30.9.2014 fo 1.10.2014 pv 2.10.2014 fat 13.10.2014 s 09506772 fh 13.10.2014
  Universiteti i Tiranes Filiali Sarande (3731) ATLANTIK 3 Sarande 205,020 2014-10-23 2014-10-23 133/110111562014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHP MATERIALE PASTRIMI NGA UNIVERSITETI
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ATLANTIK 3 Shkoder 113,400 2014-10-23 2014-10-23 10410290472014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 09506764 DT. 30.09.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (3737) ATLANTIK 3 Vlore 462,000 2014-10-22 2014-10-23 13721460172014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PREPARATE KIMIKE KOMUNALJA 2146017 FAT 125 DT 13.08.2014
  Komisariati i Policise Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 165,000 2014-10-21 2014-10-22 26310160222014 Kancelari BLERJE MATERIALE KANCELARIEI D.RENDIT 1016022
  Komisariati i Policise Vlore (3737) ATLANTIK 3 Vlore 108,000 2014-10-21 2014-10-22 26210160222014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE MATERIALE PASTRIMI D.RENDIT 1016022
  Universiteti i Tiranes, Master Studime Europiane (3535) ATLANTIK 3 Tirane 15,780 2014-10-21 2014-10-21 6410111442014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Inst Studim.Europiane MATERIALE PASTRIMI UP 42 DT 23.05.214 KONTRATE 1477/8 DT 25.08.2014 FAT 154 DT 1.10.2014 SERI 09506762 FH 1 DT 2.10.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kavaje (3513) ATLANTIK 3 Kavaje 142,500 2014-10-17 2014-10-20 2121180092014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem NDERMARJA UJESJELLES KJ LIKUJDIM FAT NR 1267 DT 16.08.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kavaje (3513) ATLANTIK 3 Kavaje 43,200 2014-10-17 2014-10-20 2021180092014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem NDERMARJA UJESJELLES KJ LIKUJDIM FAT NR 122 DT 01.08.2014