Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ATLANTIK 3 All 52,216,467.00 156 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kavaje (3513) ATLANTIK 3 Kavaje 142,500 2014-10-17 2014-10-20 1921180092014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem NDERMARJA UJESJELLES KJ LIKUJDIM FAT NR 117 DT 25.08.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ATLANTIK 3 Tirane 819,486 2014-10-14 2014-10-15 28621010542014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Q Eduk,Zhv.fem blerje detergjent kont ne vzhd 1048 dt 11.09.14 fat 142 dt 15.09.14 sr 09506749 fh 23 dt 15.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ATLANTIK 3 Tirane 27,000 2014-10-14 2014-10-15 28721010542014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Q Eduk,Zhv.fem blerje detergjent kot ne vzhd 1048 dt 11.09.14 fat 143 dt 15.09.14 sr 09506750 fh 23/1 dt 15.09.2014
  Komuna Vertop (0202) ATLANTIK 3 Berat 138,000 2014-10-09 2014-10-10 27423090012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim komuna vertop berat lik fat tetor 2014 materiale pastrimi
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ATLANTIK 3 Tirane 17,500 2014-10-07 2014-10-08 13710920012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1092001 ISKPK SHERBIM PASTRIMI ZYRA kontr. ne vazhdim 343 dt. 10.01.2014 fat. 151(09506759) DT. 30.09.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) ATLANTIK 3 Tirane 1,015,800 2014-10-03 2014-10-06 10210111432014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Fak Shk Sociale bl. materiale pastrimi up 42 dt 23.05.2014 nj. kontr. 1477 dt 27.05.2014 nj. fit 1477/7 dt 14.08.2014 kontr. 25.08.2014 urdh. 8 dt 18.09.2014 fat 148 dt 29.09.2014 seri 09506755,fh 2 dt 29.09.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) ATLANTIK 3 Tirane 1,427,160 2014-10-02 2014-10-03 16410111422014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Fak.Ekonomik bl kancelari up 42 dt 23.05.2014 nj. fit 1477/7 dt 14.08.2014 kontrate 1477/8 dt 25.08.2014 fat 141 dt 12.09.2014 seri 09506748 fh 23 dt 19.09.2014 pv m.d 19.09.2014
  Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) ATLANTIK 3 Sarande 199,200 2014-09-29 2014-09-30 12721380102014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale SHP PER VESHJE NGA SHT FEMIJES LIKUJDIM FAT NR.140 DT.12.09.2014
  Bashkia Patos (0909) ATLANTIK 3 Fier 192,000 2014-09-26 2014-09-29 48121120012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Patos 2112001 mirembajtje
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) ATLANTIK 3 Tirane 647,100 2014-09-25 2014-09-25 17310111372014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Fak Gjuh.Huaja MATERIALE PASTRIMI UP 42 DT 23.05.2014 NJ APP 14.08.2014 KONTRAE 1477/8 DT 25.08.2014 FAT 139 DT 11.09.2014 SERI 09506746, FH 5 DT 11.09.2014 PV 11.09.2014
  Qendra Nderuniversitare e Sherbimeve te Rrjetit Telematik (3535) ATLANTIK 3 Tirane 210,000 2014-09-23 2014-09-24 5410111602014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim QENDRA NDERUNIVERSITARE E SHERBIMEVE DHE RRJETIT TELEMATIKSHE mat up 12.8.2014 fo 14.8.2014 f 22.8.2014 fh 22.8.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kavaje (3513) ATLANTIK 3 Kavaje 180,000 2014-09-17 2014-09-18 1621180092014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem NDERMARJA UJESJELLES KJ BLERJE KLOR LIKUJDIM FAT NR 118 DT 25.07.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kavaje (3513) ATLANTIK 3 Kavaje 142,500 2014-09-17 2014-09-18 1521180092014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem NDERMARJA UJESJELLES KJ BLERJE KLOR LIKUJDIM FAT NR 113 DT 04.07.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kavaje (3513) ATLANTIK 3 Kavaje 102,000 2014-09-17 2014-09-18 1321180092014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem NDERMARJA UJESJELLES KJ BLERJE KLOR LIKUJDIM FAT NR 54 DT 03.04.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kavaje (3513) ATLANTIK 3 Kavaje 142,500 2014-09-17 2014-09-18 1421180092014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem NDERMARJA UJESJELLES KJ BLERJE KLOR LIKUJDIM FAT NR 84 DT 28.05.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kavaje (3513) ATLANTIK 3 Kavaje 71,250 2014-09-17 2014-09-18 1221180092014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem NDERMARJA UJESJELLES KJ BLERJE KLOR LIKUJDIM FAT NR 52 DT 03.04.2014
  Burgu Lushnje (0922) ATLANTIK 3 Lushnje 156,000 2014-09-17 2014-09-18 9310140032014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1014003 I.E.V.P. Lushnje Sa xhirojme per likujdim blerje materiale pastrimi sipas fat tatim seri09506744, Nr:137, dt:05.09.2014
  Spitali Elbasan (0808) ATLANTIK 3 Elbasan 144,000 2014-09-16 2014-09-17 43610130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Alkol Etilik
  Komuna Milot (2019) ATLANTIK 3 Laç 372,000 2014-09-15 2014-09-16 26025600012014 Kancelari KOMUNA MILOT PAGUAR BLERJE KANCELARI PER SHKOLLAT UP NR 12 DT 24.07.2014 FT NR 123 DT 08.08.2014 FH NR 15 DT 08.08.2014
  Qendra e fomimit profesiona Fier (0909) ATLANTIK 3 Fier 376,800 2014-09-11 2014-09-12 11410250432014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DRFP 1025043 likujdim fature