Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisariati i Policise Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 258,874 2014-11-12 2014-11-12 35510160232014 Shtese page per pune jashte orarit Dega e Rendit 1016023,pagese per mbikohepune
  Komisariati i Policise Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 59,806 2014-11-12 2014-11-12 35310160232014 Shtese page per pune jashte orarit Dega e Rendit 1016023,pagese per mbikohepune
  Drejtoria Arsimore Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 148,916 2014-11-12 2014-11-12 35510110382014. Shtese page per pune jashte orarit PAGA DAR 1011038 DIFERENCA TETORI
  Komisariati i Policise Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 46,652 2014-11-10 2014-11-11 35410160232014 Shtese page per pune jashte orarit Dega e Rendir 1016023,pagese per ore shtese
  Drejtoria Arsimore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 68,336,593 2014-11-11 2014-11-11 26010110332014 Shtese page per pune jashte orarit 1011033 DREJTORIA ARSIMORE SHKODER, PAGA TETOR 2014
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 81,265 2014-11-07 2014-11-07 1671030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Tetor 2014.
  Zyra Arsimore Malësia e Madhe (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 4,085,199 2014-11-07 2014-11-07 14510111242014 Shtese page per pune jashte orarit 1011124-Zyra Arsimore ( paga tetor 2014)Per.aut. Hane Smakaj ID 25112542
  Spitali Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 14,652,016 2014-11-04 2014-11-05 24710130152014 Shtese page per pune jashte orarit SpitaliPAGA BAZE TETOR 2014
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 11,578,460 2014-11-04 2014-11-05 41210111292014 Shtese page per pune jashte orarit 1011129 UNIVERSITETI LUIGJ GURAKUQI SHKODER PAGE TETOR 2014
  Sp. Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 202,633 2014-11-04 2014-11-05 152/10130862014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA SPITALI TEP
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 566,235 2014-11-04 2014-11-04 28621090142014 Shtese page per pune jashte orarit Nd Sherb Publike paga Alketa Merkja 024802640
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 2,111,020 2014-11-03 2014-11-04 37810160622014 Shtese page per pune jashte orarit Prefektura paga Anida Cirakolli nr,145522053C
  Gjykata e rrethit Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 91,621 2014-11-03 2014-11-04 27210290172014 Shtese page per pune jashte orarit Gjykata 1029017 pagat tetor 2014
  Gjykata e rrethit Korce (1515) UNION BANK SHA Korçe 2,684,508 2014-11-03 2014-11-04 22910290232014 Shtese page per pune jashte orarit GJYKATA E RRETHIT KORCE PAGAT TETOR KOD INSTITUCIONI 1029023
  Prokuroria e rrethit Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 2,646,785 2014-11-03 2014-11-04 18910280132014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA E RRETHIT KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1028013
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 182,118 2014-11-03 2014-11-04 11510280172014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA LEZHE PAG PAGA TETOR 2014
  Prokuroria e rrethit Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 164,035 2014-11-03 2014-11-04 19610280192014 Shtese page per pune jashte orarit 1028019 Prokuroria e RR.Gjyqsor LU, Sa xhirojme ne llogari per likujdim te pagave sipas listepageses se muajit Tetor 2014
  Prokuroria e rrethit Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 514,822 2014-11-03 2014-11-04 19810280192014 Shtese page per pune jashte orarit 1028019 Prokuroria e RR.Gjyqesor Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per likujdim te pagave sipas listepageses se muajit Tetor 2014
  Zyra Arsimore Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 195,273 2014-11-03 2014-11-04 29910111022014 Shtese page per pune jashte orarit Paga nga Zyra Arsimore per muajin tetor 2014 sipas listpasave
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 64,383 2014-11-04 2014-11-04 15721410372014 Shtese page per pune jashte orarit QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER PAGE TETOR 2014