Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 85,268 2014-08-01 2014-08-04 10410280032014 Shtese page per pune jashte orarit prokuroria berat pagat korrik 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 9,804,283 2014-08-04 2014-08-04 33210110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R paga neto korrik 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 1,995,392 2014-08-04 2014-08-04 33410110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R paga neto korrik 2014
  Prokuroria e rrethit Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 908,391 2014-08-04 2014-08-04 6810280052014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA 1028005paga neto korrik 2014
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 121,878 2014-08-01 2014-08-04 25110160622014 Shtese page per pune jashte orarit Paga Anida Cirakolli, nr I45522053C
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 553,322 2014-08-04 2014-08-04 20221090142014 Shtese page per pune jashte orarit Nd Sherb Publike paga Alketa Merkja 024802640
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 2,412,337 2014-08-01 2014-08-04 14110160702014 Shtese page per pune jashte orarit PAGAT KORRIK 2014 PREFEKTURA LEZHE
  Prokuroria e rrethit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 906,307 2014-08-04 2014-08-04 8410280252014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA NGA PROKURORIA
  Shkolla Pyjore Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,067,321 2014-08-01 2014-08-04 5610110582014 Shtese page per pune jashte orarit SHKOLLA PYJORE SHKODER, PAGA KORRIK 2014
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,776,495 2014-08-01 2014-08-04 21510290422014 Shtese page per pune jashte orarit GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET Paga Korrik 2014 2014 nr pun pl 50 fakt 48
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,313,547 2014-08-01 2014-08-04 15610160722014 Shtese page per pune jashte orarit Prefektura e Qarkut Tirane paga korrik PMNZSH, numri plan 134 fakt 130
  Drejtoria Arsimore Vlore (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 2,944,622 2014-08-01 2014-08-04 24310110382014 Shtese page per pune jashte orarit PAGAT DAR 1011038 KORRIK
  Gjykata e rrethit Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 94,118 2014-08-01 2014-08-01 14110290172014 Shtese page per pune jashte orarit Gjykata pakat korrik 2014
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 22,120 2014-08-01 2014-08-01 14510290192014 Shtese page per pune jashte orarit 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE URDHER NR 118 DT 31.07.2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 625,742 2014-08-01 2014-08-01 30910111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER OREJASHTE KOHES NORMALE SUPLEMNTARE PART TIME KORRIK 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 19,141 2014-08-01 2014-08-01 31710111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER OREJASHTE KOHES NORMALE KORRIK 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 11,131 2014-08-01 2014-08-01 31310111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER OREJASHTE KOHES NORMALE KORRIK 2014
  Zyra Arsimore Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 9,597,625 2014-08-01 2014-08-01 14010111182014 Shtese page per pune jashte orarit 1812 arsimi 9 vjecar has sa likujdojme paga korrik 2014
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 5,534,275 2014-08-01 2014-08-01 16710111302014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE PAGA KORRIK 2014
  Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) BANKA CREDINS Kavaje 142,313 2014-08-01 2014-08-01 13210280112014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA PAGA KORRIK 2014