Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e rrethit Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 1,028,059 2014-08-01 2014-08-01 8810290212014 Shtese page per pune jashte orarit GJYKATA PAGA KORRIK 2014
  Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 175,740 2014-08-01 2014-08-01 13110280112014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA PAGA KORRIK 2014
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 185,782 2014-08-01 2014-08-01 7810280172014 Shtese page per pune jashte orarit PAGAT KORRIK 2014 PROKURORIA LEZHE
  Gjykata e rrethit Lezhe (2020) ALPHA BANK -- ALBANIA Lezhe 114,028 2014-08-01 2014-08-01 9210290272014 Shtese page per pune jashte orarit PAGAT KORRIK 2014 GJYKATA LEZHE
  Gjykata e rrethit Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 176,612 2014-08-01 2014-08-01 13110290372014 Shtese page per pune jashte orarit GJYKATA RRETHIT SHKODER PAGA
  Prokuroria e rrethit Tropoje (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 461,569 2014-08-01 2014-08-01 7710280292014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria Tropoje paga permbledhse bordoroje korrik 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 124,899 2014-07-25 2014-07-30 30110111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE KOHES NORMALE
  Zyra Arsimore Lushnjë (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 668,442 2014-07-22 2014-07-23 18010111052014 Shtese page per pune jashte orarit 1011105 Zyra Arsimore Lushnje, Sa xhirojme per Likujdim te pagave punuar jashte orarit per administ. dhe korrigjuesit e Provimeve te lirimit dhe te administ. te Matures Shteterore 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 293,762 2014-07-21 2014-07-21 28510111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE KOHES NORMALE LISTE PAGESE
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 301,951 2014-07-21 2014-07-21 28410111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE KOHES NORMALE LISTE PAGESE
  Universiteti Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,479,663 2014-07-17 2014-07-18 22910110462014 Shtese page per pune jashte orarit UNIVERSITETI "FAN S.NOLI"KORCE PAGA PER SIST KOHE TE PJESSHME SIMESTRI II KORRIK 2014
  Shkolla e "Rakip Kryeziu", Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 336,030 2014-07-16 2014-07-16 2910111042014 Shtese page per pune jashte orarit Shkolla Rakip Kryeziu 1011104 paga
  Gjykata e rrethit Kukes (1818) BANKA E TIRANES Kukes 103,800 2014-07-15 2014-07-15 6110290252014 Shtese page per pune jashte orarit 1029025 Gjykata Kukes ore operacionale urdheri Nr 3 dt 14.07.2014 muaji qershor 2014
  Universiteti Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 15,897,960 2014-07-11 2014-07-14 22610110462014 Shtese page per pune jashte orarit UNIVERSITETI "FAN S.NOLI"KORCE ORE SUPLEMENTARE SIPAS BORDEROSE
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 77,422 2014-07-07 2014-07-08 9821030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Q. K. R. Qershor 2014.
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 3,307,007 2014-07-04 2014-07-04 22210110092014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA QERSHOR 2014 DREJTORIA ARSIMORE FIER
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 245,436 2014-07-03 2014-07-04 12210290192014 Shtese page per pune jashte orarit 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT PER GJYQTARET LISTE PAGESE
  Drejtoria Arsimore Vlore (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 277,515 2014-07-04 2014-07-04 22010110382014 Shtese page per pune jashte orarit PAGAT DAR 1011038 QERSHOR
  Drejtoria Arsimore Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 11,224,296 2014-07-04 2014-07-04 21810110382014 Shtese page per pune jashte orarit PAGAT DAR 1011038 QERSHOR
  Zyra Arsimore Devoll (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 3,145,364 2014-07-02 2014-07-03 12210111112014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE DEVOLL BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI QERSHOR 2014