Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 649,942 2014-10-01 2014-10-01 12810280032014 Shtese page per pune jashte orarit prokuroria berat pagat gusht 2014
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 544,580 2014-10-01 2014-10-01 24421090142014 Shtese page per pune jashte orarit Nd Sherb Publike paga Alketa Merkja 024802640
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UNION BANK SHA Elbasan 50,481 2014-10-01 2014-10-01 24621090142014 Shtese page per pune jashte orarit Nd Sherb Publike paga Alketa Merkja 024802640
  Zyra Arsimore Kavajë (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 31,238,340 2014-10-01 2014-10-01 20610111302014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE PAGE SHTATOR 2014
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 1,518,761 2014-10-01 2014-10-01 10110280172014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA LEZHE PAG PAGA SHTATOR 2014
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 188,126 2014-10-01 2014-10-01 10210280172014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA LEZHE PAG PAGA SHTATOR 2014
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,507,203 2014-10-01 2014-10-01 26310290422014 Shtese page per pune jashte orarit GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET Paga Shtator 2014 nr pun pl 50 fakt 47
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,167,102 2014-10-01 2014-10-01 27210280012014 Shtese page per pune jashte orarit 600, Prokuroria Pergjithshme paga shtator 2014,list pagese 2014,np 117/112
  Zyra Arsimore Tropojë (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 15,490,513 2014-10-01 2014-10-01 11910111202014 Shtese page per pune jashte orarit Zyra Arsimoree Tropoje, paga muajt shtator 2014, aparati sipas permbledhses dhe listepageses perkatese
  Sp. Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 26,846 2014-09-25 2014-09-26 34510130692014 Shtese page per pune jashte orarit 1013069 Tatim sherbimi me kontrate nga Drejtoria Sherbimit Spitalor Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 241,618 2014-09-25 2014-09-26 34410130692014 Shtese page per pune jashte orarit 1013069 Sa paguar Zamira Bezati per sherbim shendetesor sipas kontrates nr.193 dt:06.05.2014 Drejtoria Sherbimit Spitalor Gramsh
  Universiteti Bujqesor (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 690,664 2014-09-16 2014-09-17 33410110412014 Shtese page per pune jashte orarit Univer.Bujqesor ORE MESIMORE URDH 72 DT 24.06.2014 BORDERO SHTATOR 2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 736,018 2014-09-12 2014-09-12 15710111372014 Shtese page per pune jashte orarit Fak Gjuh.Huaja ORE MESIMORE URDH 22 DT 6.02.2014 URDH 118 ,119,121,122, DT 23.06.2014 BORDERO SHTATOR 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 3,251,337 2014-09-04 2014-09-04 38310110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R 1011006 paga tomin gusht 2014
  Prokuroria e rrethit Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 733,289 2014-09-03 2014-09-04 10310280152014 Shtese page per pune jashte orarit 1028015 paga personeli muaji gusht 2014 bordoroja
  Prokuroria e rrethit Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 110,437 2014-09-03 2014-09-04 10510280152014 Shtese page per pune jashte orarit 1028015 paga personeli bordoroja muaji gusht 2014 bordoroja
  Sp. Tepelene (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 202,763 2014-09-03 2014-09-04 113/10130862014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA SPITALI TEP
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 1,650,764 2014-09-03 2014-09-03 37810110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R paga neto gusht 2014 bashkia
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 9,679,091 2014-09-03 2014-09-03 37610110062014 Shtese page per pune jashte orarit D A R paga neto gusht 2014 bashkia
  Gjykata e rrethit Durres (0707) ALPHA BANK -- ALBANIA Durres 3,127,842 2014-09-02 2014-09-03 22110290152014 Shtese page per pune jashte orarit TDO 0707/GJYK. RRETHIT /KOD. 1029015/PAGA