Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 2,055,723 2014-09-02 2014-09-03 28910160622014 Shtese page per pune jashte orarit Prefektura Elbasan paga Anida Cirakolli nr,145522053C
  Akademia e Arteve Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 744,974 2014-09-03 2014-09-03 9610111742014 Shtese page per pune jashte orarit 1011174 AKADEMIA E ARTEVE PAGA GUSHT 2014
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UNION BANK SHA Elbasan 49,799 2014-09-02 2014-09-02 23021090142014 Shtese page per pune jashte orarit Nd Sherb Publike paga Alketa Merkja 024802640
  Gjykata e rrethit Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 109,916 2014-09-01 2014-09-02 10510290262014 Shtese page per pune jashte orarit 1029026 KOD INST 1029026 GJYKATA KURBIN PAGUAR ORE JASHT ORARIT E 1-31.08.2014
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 619,698 2014-09-01 2014-09-02 15210160702014 Shtese page per pune jashte orarit PREFEKTURA LEZHE PAG PAGA GUSHT 2014
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,760,666 2014-09-01 2014-09-02 23410160072014 Shtese page per pune jashte orarit 600, QSHAMT PAGA GUSHT 2014,LIST PAGESE 2014,NP 50/50
  Prokuroria e rrethit Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 616,366 2014-09-01 2014-09-01 6510280202014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria Mat (1028020) Lik. Page muaji Gusht.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 10.
  Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 3,180,652 2014-09-01 2014-09-01 16210280272014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA RRETHIT SHKODER PAGE DHJETOR 2013
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,077,401 2014-09-01 2014-09-01 11410280312014 Shtese page per pune jashte orarit 600, Prok per krime te Renda ,PAGA GUSHT 2014.LIST PAGESE 2014,NP 55/51
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 1,206,820 2014-08-21 2014-08-21 18621040012014 Shtese page per pune jashte orarit pagat siaps listes per muajin korrik 2014 bashkia delvine
  Universiteti Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 8,824,507 2014-08-19 2014-08-20 26910110462014 Shtese page per pune jashte orarit UNIVERSITETI "FAN S.NOLI"KORCE PAGESE PER KOHE TE PJESSHME SIM II
  Universiteti Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 52,992 2014-08-19 2014-08-20 27110110462014 Shtese page per pune jashte orarit UNIVERSITETI "FAN S.NOLI"KORCE PAGESE PER KOHE TE PJESSHME SIM II
  Drejtoria Arsimore Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 10,012,392 2014-08-07 2014-08-07 19110110332014 Shtese page per pune jashte orarit 1011033 DREJTORIA ARSIMORE SHKODER PAGA korrik 2014
  Zyra Arsimore Bulqizë (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 16,841,066 2014-08-05 2014-08-06 8810110902014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE(1011090) likujdim paga Korrik 2014 (AB).
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,631,620 2014-08-06 2014-08-06 34910110062014 Shtese page per pune jashte orarit DAR 1011006 PAGAT NETO ARSIMI 9/VJECAR SLLOVE KORRIK 2014
  Spitali Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 14,903,127 2014-08-06 2014-08-06 17710130152014 Shtese page per pune jashte orarit SPITALI lik paga e shtesa korrik 2014
  Zyra Arsimore Malësia e Madhe (3323) RAIFFEISEN BANK SH.A M.Madhe 15,287,731 2014-08-05 2014-08-06 9610111242014 Shtese page per pune jashte orarit Zyra Arsimore ( paga-korrik 2014)Per.aut. Hane Smakaj ID 25112542
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 532,341 2014-08-05 2014-08-05 11421030012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim paga Çerdhet dhe kultura Korrik 2014.
  Gjykata e rrethit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,787,350 2014-08-01 2014-08-04 9810290122014 Shtese page per pune jashte orarit Gjykata pagat muaji korrik 2014 1029012
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 300,482 2014-08-01 2014-08-04 10210280032014 Shtese page per pune jashte orarit prokuroria berat pagat korrik 2014