Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Arsimore Devoll (1505) BANKA KOMBETARE E GREQISE Devoll 3,071,261 2014-07-02 2014-07-03 12310111112014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE DEVOLL BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI QERSHOR 2014
  Prokuroria e rrethit Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 886,475 2014-07-03 2014-07-03 6010280052014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA 1028005 paga qershor 2014
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 88,762 2014-07-01 2014-07-02 8410280032014 Shtese page per pune jashte orarit prokuroria berat pagat qershor 2014
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 283,861 2014-07-01 2014-07-02 8210280032014 Shtese page per pune jashte orarit prokuroria berat pagat qershor 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 964,865 2014-07-01 2014-07-02 24910111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT QERSHOR 2014 LISTE PAGESA
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 28,712 2014-07-01 2014-07-02 26110111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT QERSHOR 2014 LISTE PAGESA
  Spitali Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 5,813,021 2014-07-01 2014-07-02 34810130192014 Shtese page per pune jashte orarit SPITALI KORCE (1013019) PAGA MUAJI QERSHOR
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 188,671 2014-07-01 2014-07-02 6710280172014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA LEZHE PAG PAGA QERSHOR 2014
  Gjykata e rrethit Lezhe (2020) ALPHA BANK -- ALBANIA Lezhe 123,937 2014-07-01 2014-07-02 7710290272014 Shtese page per pune jashte orarit GJYKATA LEZHE PAG PAGA QERSHOR 2014
  Shkolla Industriale A.Broci Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,728,721 2014-07-02 2014-07-02 4010110572014 Shtese page per pune jashte orarit SHKOLLA INDUSTRIALE "ARBEN BROCI" SHKODER, PAGe qershor 2014
  Gjykata e rrethit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 1,012,510 2014-07-01 2014-07-01 8510290342014 Shtese page per pune jashte orarit gjykata puke kodi 1029034 paga qershor 2014 sipas listes
  Prokuroria e rrethit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 407,869 2014-07-01 2014-07-01 6410280242014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria puke kodi 1028024 paga qershor 2014 sipas listes
  Gjykata e rrethit Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 170,514 2014-07-01 2014-07-01 1110290372014 Shtese page per pune jashte orarit GJYKATA RRETHIT SHKODER PAGA
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 28,062 2014-06-20 2014-06-23 23110111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE E GREQISE Gjirokaster 8,823 2014-06-18 2014-06-19 21710111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE KOHES NORMALE MAJ 2014
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 10,036 2014-06-18 2014-06-19 21810111082014 Shtese page per pune jashte orarit 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER ORE JASHTE KOHES NORMALE MAJ 2014
  Universiteti Politeknik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,762 2014-06-18 2014-06-19 89010110402014 Shtese page per pune jashte orarit 1011040 UNIVERSITETI POLITEKNIK tatim ore jashte orarit
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,386,148 2014-06-17 2014-06-18 133103100120141 Shtese page per pune jashte orarit 600,ATSH-ja ore shtese ,janar maj 2014,shk min fin 4539/1 d 10/4/14,list pagese 2014
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 139,817 2014-06-17 2014-06-17 13210310012014 Shtese page per pune jashte orarit 600,ATSH-ja,ore shtese ,umin fin 4539/1 d 10/4/14,list pagese 2014 janar-maj 2014
  Universiteti Politeknik (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,572 2014-06-13 2014-06-13 81710110402014 Shtese page per pune jashte orarit UNIVERSITETI POLITEKNIK pagese ore jasht orarit shkres.minfin.6366/1,8.5.2014,shkres 522/2,45.5.2014,listapgeesa shkres196,2.6.2014