Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,089,590,629.00 423 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 207,247 2014-12-01 2014-12-02 17421410372014 Shtese page per pune jashte orarit QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER PAGA NENTOR 2014
  Sp. Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 5,837,240 2014-12-01 2014-12-02 179/1/10130862014 Shtese page per pune jashte orarit PAGA SPITALI
  Drejtoria Arsimore Vlore (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 3,129,654 2014-12-02 2014-12-02 36910110382014 Shtese page per pune jashte orarit PAGAT DAR 1011038 NENTOR
  Prokuroria e rrethit Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 3,782,689 2014-12-01 2014-12-01 29310280062014 Shtese page per pune jashte orarit TDO 0707 PROKURORIA E RRETHIT DURRES PAGA NETO SIPAS LISTEPAGESES MUAJI NENTOR 2014
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 10,408 2014-12-01 2014-12-01 24210290192014 Shtese page per pune jashte orarit 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT LISTE PAGESA
  Dega e Thesarit Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 98,800 2014-12-01 2014-12-01 11810100102014 Shtese page per pune jashte orarit 1010010 Pagat Dega Thesarit Gramsh Nentor 2014
  Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) BANKA CREDINS Kavaje 121,924 2014-12-01 2014-12-01 20110280112014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA PAGA NENTOR 2014
  Gjykata e rrethit Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 964,364 2014-12-01 2014-12-01 15310290262014 Shtese page per pune jashte orarit 1029026 KOD INST 1029026 GJYKATA KURBIN PAGUAR PAGAT E NENTOR 2014 SIPAS LISTE PAGESE
  Prokuroria e rrethit Mat (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 643,335 2014-12-01 2014-12-01 10610280202014 Shtese page per pune jashte orarit Prokuroria Mat (1028020) Lik.Paga muaji Nentor. List-Pagese Nr.Punonjs.10.
  Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 3,346,703 2014-12-01 2014-12-01 22310280272014 Shtese page per pune jashte orarit PROKURORIA RRETHIT SHKODER PAGA
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 357,453 2014-12-01 2014-12-01 59110160012014 Shtese page per pune jashte orarit 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 125,288 2014-12-01 2014-12-01 509101100120141 Shtese page per pune jashte orarit 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m nentor 2014 bord 30.11.2014 pl 111 f 87
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 95,761 2014-12-01 2014-12-01 18410280312014 Shtese page per pune jashte orarit 600, Prok per krime te Renda , paga nentor 2014,listpagese 2014,np 1/1
  Aparati i Akademise (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,493 2014-12-01 2014-12-01 41210220012014 Shtese page per pune jashte orarit 600 AKADEMIA E SHKENCAVE paga nentor 2014, BORDERO nentor 2014nr puninjsve pl 29/fakt 28
  Zyra Arsimore Tropojë (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 15,298,270 2014-12-01 2014-12-01 15010111202014 Shtese page per pune jashte orarit Zyra Arsimore Tropoje, paga mujat nentor 2014 arsimi baze, sipas permbledhses dhe listepageses perkatese
  Universiteti i Tiranes Filiali Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 519,558 2014-11-26 2014-11-27 14910111572014 Shtese page per pune jashte orarit 1011157 paga ore shtese te pedagogeve te brendshem nenntor -2014 Universiteti Kukes
  Sp. Tropoje (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 371,959 2014-11-24 2014-11-24 28610130872014 Shtese page per pune jashte orarit Sherbimi Spitalor Tropoje shtese page per pune jashte orari permbledhse bordoroje nentor 2014
  Prokuroria e rrethit Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 70,668 2014-11-18 2014-11-18 16610280232014 Shtese page per pune jashte orarit 1028023 PROKURORIA POGRADEC LIK PAGA JASHTE ORARIT KORRIK -NENTOR 2014 LIST PAGESE
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gjirokaster 11,559 2014-11-17 2014-11-17 23010290192014 Shtese page per pune jashte orarit 1029019 GJYKATE RRETHI GJIROKASTER ORE JASHTE ORARIT
  Zyra Arsimore Bulqizë (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 16,212,656 2014-11-13 2014-11-13 12710110902014 Shtese page per pune jashte orarit ZYRA ARSIMORE(1011090) likujdim paga Tetor 2014 (AB).